Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 sierpnia 2007

Sprawdź, kto edytuje Wikipedię

Metatron, 16 sierpnia 2007, 20:57

O tym, jakie w dzisiejszych czasach znaczenie ma informacja, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wielkie korporacje, politycy i wszelkie organizacje starają się za wszelką cenę utrzymać swój dobry image, nie wahając się uciekać do fałszowania danych.

Zadaj deweloperom z Bethesda Softworks pytanie na temat Fallouta 3

Metatron, 16 sierpnia 2007, 20:30

Zazwyczaj jest tak, że czytając liczne wywiady, zapowiedzi i inne teksty na temat wyczekiwanych przez graczy tytułów, niektórzy fani dochodzą do wniosku, że zadawane były nieodpowiednie pytania, że dany autor nie skoncentrował się na takim to a takim aspekcie gry etc., ogólnie mówiąc nie czują się usatysfakcjonowani dostarczoną im wiedzą.

Twórca Bioshock opowiada o początkach prac nad grą
Twórca Bioshock opowiada o początkach prac nad grą

Misiek, 16 sierpnia 2007, 19:56

Na Bioshock czekają chyba wszyscy fani FPS-ów, a dostępne od niedawna na Xbox Live Marketplace grywalne demo potwierdza, że najprawdopodobniej dostaniemy świetny tytuł. Czy jednak ktoś mógłby się spodziewać, że podwodne miasto Rapture w początkowym etapie prac było czymś zupełnie innym?

Calling All Cars także na PSP
Calling All Cars także na PSP

Misiek, 16 sierpnia 2007, 18:53

Calling All Cars, produkcja, za którą stoi sam David Jaffe (twórca God of War), od maja dostępna jest dla posiadaczy PlayStation 3. Za odpowiednią opłatą (niecałe 10$) mogą oni ściągać ten tytuł z PlayStation Network. Najnowszy numer brytyjskiej edycji PSP – The Official Guidebook potwierdza tymczasem, iż wkrótce w Calling All Cars będą mogli zagrać również właściciele PSP.

Film na podstawie gry Condemned: Criminal Origins ma nową nazwę
Film na podstawie gry Condemned: Criminal Origins ma nową nazwę

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 18:35

O tym, że wytwórnia Warner Bros. przymierza się do nakręcenia filmu na podstawie mrocznej gry akcji Condemned: Criminal Origins, wiadomo było już blisko dwa lata temu. Dzieło grupy Monolith Productions miało doczekać się kinowej adaptacji pod tajemniczo brzmiącym tytułem Species X. Plany uległy jednak zmianie.

Sega pokaże grę o wikingach na Games Convention?
Sega pokaże grę o wikingach na Games Convention?

Misiek, 16 sierpnia 2007, 18:11

Nie raz mieliśmy już do czynienia z sytuacją, w której sklepy internetowe wyprzedzały oficjalne zapowiedzi wydawców. Jedna z największych sieci sprzedaży – Gamestop – wzbogaciła dzisiaj rano swoją ofertę o grę Viking: Battle of Asgard od Segi.

Film z Tomb Raider Anniversary na Wii
Film z Tomb Raider Anniversary na Wii

Misiek, 16 sierpnia 2007, 17:43

W sieci pojawił się filmik prezentujący rozgrywkę w Tomb Raider Anniversary na Wii. Możemy przekonać się na własne oczy, że wcześniejsze zapowiedzi twórców, którzy przekonywali o unikalności wersji na najnowszą konsolę Nintendo, nie były zwykłymi przechwałkami. Gra rzeczywiście została solidnie przebudowana.

Dziewięć gier Activision na targach Games Convention
Dziewięć gier Activision na targach Games Convention

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 17:20

Multiplatformowy line-up zaprezentuje na targach Games Convention koncern Activision. Amerykański wydawca przyleci do Niemiec z produktami przeznaczonymi zarówno na komputery osobiste, jak i konsole stacjonarne oraz handheldy. Lista oferowanych przez firmę tytułów będzie złożona z dziewięciu różnorodnych pozycji.

The Games Company na tegorocznych targach Games Convention

Elrond, 16 sierpnia 2007, 16:22

Na tegorocznych targach Games Convention, wśród tuzów branży rozrywki elektronicznej, takich jak Vivendi Games, 1C Company czy Electronic Arts, pojawi się również niemieckie studio developerskie, The Games Company. Odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej grom Heimspiel Handballmanager 2008, Everlight – Power to the Elves oraz War Leaders: Clash of Nations. Na zamkniętych pokazach natomiast, będzie można zebrać pierwsze informacje o dwóch nieogłoszonych jeszcze tytułach.

Games Convention 2007 – wiemy, co przedstawi Codemasters
Games Convention 2007 – wiemy, co przedstawi Codemasters

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 16:15

Brytyjskie Codemasters ujawniło listę produktów, jakie zaprezentuje na tegorocznych targach Games Convention. Widzowie przybyli do Lipska na największe w Europie wydarzenie dla graczy będą mogli przyjrzeć się pięciu pozycjom z oferty „Mistrzów Kodu”.

Funcom przeprasza za opóźnienie Age of Conan: Hyborian Adventures
Funcom przeprasza za opóźnienie Age of Conan: Hyborian Adventures

Misiek, 16 sierpnia 2007, 15:59

Jak donosiliśmy Wam kilka dni temu, Age of Conan: Hyborian Adventures został przesunięty na 25 marca 2008 roku, co rozczarowało wiele osób z niecierpliwością czekających na ten tytuł. Gaute Godager z Funcom postanowił przeprosić zawiedzionych graczy – jego list został zamieszczony na oficjalnym forum Age of Conan.

Line-up Vivendi Games na targi GC 2007
Line-up Vivendi Games na targi GC 2007

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 15:20

Zaledwie cztery potwierdzone tytuły figurują na liście pozycji, jakie zamierza pokazać w Lipsku odpowiedzialny za elektroniczną rozrywkę oddział koncernu Vivendi. Z myślą o niemieckich targach Games Convention 2007 kalifornijska firma przygotowuje ofertę złożoną z gier dla fanów strategii, strzelanin i platformówek.

Grywalne demo Beautiful Katamari nie dla nas?
Grywalne demo Beautiful Katamari nie dla nas?

Misiek, 16 sierpnia 2007, 15:07

Przedwczoraj na amerykańskim Xbox Live Marketplace pojawiło się grywalne demo Beautiful Katamari. My, Europejczycy, na razie musimy obejść się smakiem. Co więcej, wcale nie jest pewne, czy w ogóle kiedykolwiek dostaniemy to demko (i pełną wersję).

Demo Unreal Tournament III na miesiąc przed premierą gry
Demo Unreal Tournament III na miesiąc przed premierą gry

Metatron, 16 sierpnia 2007, 14:48

Fani serii UT już nie mogą doczekać się listopada, kiedy zadebiutuje Unreal Tournament III. Chętni do zapoznania się z grą nie będą musieli jednak czekać aż tak długo, ponieważ jej demo powinno trafić do sieci na miesiąc przed premierą. Tym samym otrzymaliśmy ostateczne potwierdzenie informacji, którą podawaliśmy dokładnie przed rokiem.

Aliens vs. Predator na PSP - pierwsze szczegóły i screenshoty
Aliens vs. Predator na PSP - pierwsze szczegóły i screenshoty

Metatron, 16 sierpnia 2007, 14:32

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że twórcy znanej z komputerów PC gry Aliens vs. Predator, Rebellion Software, pracują nad inną produkcją wzorowaną na tym samym uniwersum. Nowy tytuł powstaje jednak wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli PSP. Wydawca gry, Sierra Entertainment (oddział Vivendi Games), poszerzył nieco naszą wiedzę na temat nadchodzącej produkcji.

Utwór The Stone Roses częścią ścieżki dźwiękowej Guitar Hero III: Legends of Rock

Jiker, 16 sierpnia 2007, 14:15

Przedstawiciele koncernu Activision ujawnili kolejny utwór muzyczny, który zostanie przystosowany do warunków oferowanych przez trzecią odsłoną hitowego cyklu Guitar Hero. Jest nim She Bangs the Drums popularnej na przełomie lat ’80 i ’90 kapeli o nazwie The Stone Roses.

Blisko milionowa sprzedaż Wii w Wielkiej Brytanii

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 14:10

Zgodnie z informacjami podawanymi przez serwis Eurogamer najnowsza konsola firmy Nintendo, next-gen Wii, do końca września w samej tylko Wielkiej Brytanii rozejdzie się w liczbie miliona egzemplarzy. Takie właśnie wyniki prognozują tamtejsze sieci sprzedaży sprzętu.

Cooking Mama bije rekordy popularności

Elrond, 16 sierpnia 2007, 13:49

Żeby dobrze gotować, wcale nie trzeba być „wirtuozem” narzędzi kuchennych. Wystarczy mieć jedynie konsolkę DS oraz pozycję zatytułowaną Cooking Mama, przeznaczoną na wspomniany sprzęt. Liczba wirtualnych kucharzy, którzy dzięki tej grze zgłębiają tajniki „pichcenia” potraw ciągle rośnie, i jak poinformowali przedstawiciele firmy Majesco, przekroczyła on już pół miliona.

Rebel Raiders: Operation Nighthawk już wkrótce także na Nintendo Wii

Jiker, 16 sierpnia 2007, 13:45

Firma XS Games poinformowała, że już niedługo, bo 18 września bieżącego roku, oferta konsoli Nintendo Wii zostanie wzbogacona o pozycję znaną dotąd z platform PlayStation 2 oraz PC. Rebel Raiders: Operation Nighthawk, bo tak brzmi jej tytuł, jest zręcznościówką, w której gracza zasiada za sterami szeregu myśliwców i walczy z wrogimi oddziałami.

Boogie także na PS2?
Boogie także na PS2?

Maciej Jałowiec, 16 sierpnia 2007, 13:38

Już wcześniej pojawiały się plotki odnośnie multiplatformowości gry Boogie, lecz koniec końców nie zostały one potwierdzone. Tym razem mamy do czynienia z pogłoskami na temat wydania gry na konsolę Sony PlayStation 2.

Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2

Maciej Jałowiec, 16 sierpnia 2007, 13:26

Serwis Cubed3 podaje, że dobrze sprzedająca się w Wielkiej Brytanii gra Zoo Tycoon DS doczeka się kontynuacji. Będzie ona w dużej mierze oparta na PC-towej wersji Zoo Tycoon 2 stworzonej przez Microsoft Game Studios.

Obniżka ceny X360 również w Australii

Metatron, 16 sierpnia 2007, 13:21

Po obniżeniu ceny konsoli Xbox 360 w Ameryce Microsoft podobne działanie przeprowadził na innym kontynencie. Niestety nie w Europie, lecz w Australii. Obecnie można tam nabyć X360 w wersji Core wydając na niego tyle samo, co na Wii.

Narzędzia GameSpy częścią Unreal Engine - pojedynki sieciowe PlayStation 3 vs. PC stały się faktem

Jiker, 16 sierpnia 2007, 13:15

Firmy Epic Games oraz GameSpy rozpoczęły współpracę. Na mocy specjalnego porozumienia drugi z wymienionych podmiotów udostępni pierwszemu swoje narzędzia sieciowe. Zostanie w nie wyposażony silnik Unreal Engine 3. Z nowej wersji UE 3 będzie jednak można korzystać tylko przy okazji produkcji gier przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsolę PlayStation 3.

10 GB plików dźwiękowych w Heavenly Sword
10 GB plików dźwiękowych w Heavenly Sword

Misiek, 16 sierpnia 2007, 12:59

Heavenly Sword to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów na PlayStation 3. By jeszcze bardziej podgrzać atmosferę i pokazać, że to najnowsza konsola Sony jest najlepszą platformą docelową, twórcy zdradzili, iż same pliki dźwiękowe w ich pozycji będę zajmowały około 10 GB.

Brutal Legend tytułem nowej gry autora Psychonauts?

Jiker, 16 sierpnia 2007, 12:42

O tym, że Tim Shafer, szef studia Double Fine i jednocześnie główny producent oryginalnej, lecz niedocenionej pozycji pod tytułem Psychonauts, pracuje nad nową grą, wiemy od września ubiegłego roku. Przez niemal dwanaście miesięcy nie zostaliśmy jednak poczęstowani żadnymi, choćby zdawkowymi informacjami na jej temat. Na szczęście sytuacja ta uległa zmianie.

Rock Band – zamieszania z datą premiery ciąg dalszy
Rock Band – zamieszania z datą premiery ciąg dalszy

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 12:10

Od kilku dni w sieci pojawiają się rozmaite doniesienia na temat przewidywanej daty premiery gry Rock Band na poszczególnych kontynentach. Do wczoraj wszystko wskazywało na to, że w ciągu najbliższych miesięcy produkt trafi jedynie do sklepów w USA, natomiast jego sprzedaż w Europie i Australii rozpocznie się dopiero na początku przyszłego roku.

FilePlanet rozdaje subskrybentom klucze do bety Company of Heroes: Opposing Fronts
FilePlanet rozdaje subskrybentom klucze do bety Company of Heroes: Opposing Fronts

Maciej Jałowiec, 16 sierpnia 2007, 11:59

Od wczoraj serwis FilePlanet rozdaje wśród swoich subskrybentów klucze umożliwiające wzięcie udziału w zamkniętych beta-testach nadchodzącego wielkimi krokami Company of Heroes: Opposing Fronts.

Interplay w dalszym ciągu szykuje się do stworzenia gry MMO Fallout

Metatron, 16 sierpnia 2007, 11:42

Po kwietniowych informacjach o tym, że zasłużona dla branży gier, w ostatnich latach tonąca w długach firma Interplay sprzedała wszelkie prawa do marki Fallout deweloperowi Bethesda Softworks w celu podźwignięcia się z opłakanej kondycji finansowej, nie pojawiły się żadne wiadomości na ten temat.

Warhammer Online: Age of Reckoning na Games Convention

Metatron, 16 sierpnia 2007, 11:27

Podczas organizowanych w przyszłym tygodniu w Lipsku targów Games Convention fani MMO i miłośnicy uniwersum Warhammera będą mogli zapoznać się z grą Warhammer Online: Age of Reckoning. Mało tego, w trakcie organizowanej 22 sierpnia konferencji zostaną wyjawione szczegóły na temat dwóch armii: Wysokich Elfów i Mrocznych Elfów.

Posiadacze konsol DualScreen również dostaną Guitar Hero
Posiadacze konsol DualScreen również dostaną Guitar Hero

Maciej Jałowiec, 16 sierpnia 2007, 10:54

Charles Huang z firmy RedOctane ogłosił, że trwają prace na kolejną częścią serii Guitar Hero. Co ciekawe, będzie to pierwsza gra cyklu skierowana do właścicieli konsoli DualScreen.

Tony Hawk na targach Games Convention
Tony Hawk na targach Games Convention

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 10:30

Do rozpoczęcia niemieckich targów Games Convention 2007 pozostało już tylko kilka dni, a organizatorzy nadchodzącej imprezy zaczynają spraszać do Lipska coraz to znamienitszych gości. Potwierdzono, że jednym z nich będzie legendarny Tony Hawk, najpopularniejszy skater na naszym globie.

Demo BioShocka zadebiutuje w serwisie FilePlanet, kolejne recenzje gry z notami 10/10

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2007, 09:43

Demo gry BioShock w wersji na PC, będzie mieć swoją premierę na łamach witryny FilePlanet. Oznacza to, że jako pierwsi produkt studia 2K Australia (do niedawna Irrational Games) przetestują ludzie opłacający abonament na wspomnianym wyżej serwisie.

Microsoft oficjalnie o rzekomej niekompatybilności DirectX 10.1

Vercetti, 16 sierpnia 2007, 09:17

W ubiegłym tygodniu koncern Microsoft ujawnił, że pracuje już nad kolejną wersją bibliotek DirectX dla systemu Windows Vista, które to zostaną zaimplementowane w najnowszym zbiorze poprawek do tegoż oprogramowania, pakiecie Service Pack 1. W Internecie szybko pojawiły się doniesienia, jakoby DX 10.1 miał być niekompatybilny z kartami graficznymi wspierającymi „jedynie” DX 10.

Nowe gry z cyklu Brothers in Arms i The Settlers z technologią SpeedTreeRT
Nowe gry z cyklu Brothers in Arms i The Settlers z technologią SpeedTreeRT

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2007, 08:54

Opracowaną przez firmę Interactive Data Visualisation, Inc. technologię SpeedTreeRT, zobaczymy w dwóch nowych grach, które już niedługo opublikuje na rynku koncern Ubisoft Entertainment. Mowa tu o takich tytułach jak Brothers in Arms: Hell’s Highway i The Settlers: Rise of an Empire.

Red Steel 2 już w listopadzie?

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2007, 08:25

Jeśli wierzyć krążącej w sieci liście z planem wydawniczym na konsolę Nintendo Wii, druga odsłona cyklu Red Steel 2 – o której mówi się już od dłuższego czasu – ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.