Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2007, 14:32

autor: Metatron

Aliens vs. Predator na PSP - pierwsze szczegóły i screenshoty

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że twórcy znanej z komputerów PC gry Aliens vs. Predator, Rebellion Software, pracują nad inną produkcją wzorowaną na tym samym uniwersum. Nowy tytuł powstaje jednak wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli PSP. Wydawca gry, Sierra Entertainment (oddział Vivendi Games), poszerzył nieco naszą wiedzę na temat nadchodzącej produkcji.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że twórcy znanej z komputerów PC gry Aliens vs. Predator, Rebellion Software, pracują nad inną produkcją osadzoną w tym samym uniwersum. Nowy tytuł powstaje jednak wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli PSP. Wydawca gry, Sierra Entertainment (oddział Vivendi Games), poszerzył nieco naszą wiedzę na temat nadchodzącej produkcji.

Aliens vs. Predator na PSP - pierwsze szczegóły i screenshoty - ilustracja #1

Potwierdzono, że gra będzie przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Wcielimy się w niej w honorowego, ale i bezwzględnego łowcę – Predatora, który zapoluje zarówno na ludzi, jak i na Obcych. Do dyspozycji dostaniemy doskonale znane uzbrojenie, jak choćby zamontowane na ramieniu działko czy też ostrza przy nadgarstkach. Na tym jednak nie koniec, bo arsenał kosmicznego łowcy ulegnie znacznemu rozszerzeniu.

Aliens vs. Predator na PSP - pierwsze szczegóły i screenshoty - ilustracja #2

Nowe rodzaje broni i ulepszenia pancerza będziemy uzyskiwać za pomocą punktów honoru, zdobywanych poprzez podporządkowywanie się twardym regułom kodeksu Predatorów.

Zwolennicy trybu multiplayer znajdą również coś dla siebie. Niestety zostanie on sprowadzony jedynie do kooperacji: wraz z innymi Predatorami będzie można zmierzyć się z kontrolowanymi przez konsolę przeciwnikami.

Aliens vs. Predator na PSP - pierwsze szczegóły i screenshoty - ilustracja #3

Gra będzie oparta na tworzonym przez Twentieth Century Fox filmie Aliens vs. Predator, który do kin powinien trafić w grudniu. Najprawdopodobniej więc gdzieś w tym czasie możemy spodziewać się debiutu gry.