Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Aliens vs Predator 2 (PC)
OkładkaAliens vs Predator 2 (PC)

Aliens vs Predator 2 PC

Druga odsłona kultowej serii strzelanek FPP, w której wcielamy się w jedną z trzech ras: Obcego, Predatora lub Marines. Kampania fabularna poświęcona każdej z postaci to unikatowe doświadczenie i zupełnie inny system walki.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | filmy | kooperacja | Alien (marka) | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aliens vs Predator 2 Premiera PC

31października2001

pudełko PL

30listopada2001

producent: Monolith Productions wydawca: Sierra wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Aliens vs Predator 2

Doom

Doom 3

Blood II: The Chosen

Kontynuacja przebojowego Alien vs Predator z roku 1999, w której ponownie spotkamy się z najgroźniejszymi obcymi gatunkami, na jakie natknęła się ludzkość oraz z żołnierzami oddziałów marines. Akcja gry zaczyna się w chwili, gdy na macierzystą planetę obcych LV-1201, dociera specjalna jednostka wojskowa. Możemy wybrać, w którego z trzech bohaterów się wcielimy (potężny kosmiczny łowca - Predator, dobrze wyszkolony komandos oraz ekstremalnie śmiercionośny obcy – Alien) i w zależności od tego czeka na nas inna rozgrywka.

Jako żołnierz marines musimy zniszczyć bazę (w której prowadzono badania nad obcymi w celu skonstruowania idealnego żołnierza) i uciec z planety. Jako Alien stajemy w obronie naszej rasy, a celem jest likwidacja zagrożenia jakie stanową ludzie. Stając się Predatorem początkowo naszym zadaniem jest zwykłe polowanie na obcych i zdobywanie trofeów (normalna rozrywka tej rasy), a później musimy wyeliminować bardzo groźnych ludzi. Niezależnie od kierowanego gatunku możemy wykorzystać pokaźny arsenał broni i wyposażenia (np. marine – karabin, wyrzutnia rakiet i pistolet; Predator – dysk, dzida, pistolet plazmowy, siatka; Alien – śmiercionośne pazury, szczęki i ogon).

Alien vs Predator 2 został wykonany przy użyciu bardzo zaawansowanego silnika graficznego LithTech 2.0. Pozwala na rozgrywkę jednoosobową, gdzie do przejścia czeka 21 misji połączonych wciągającą fabułą oraz na grę wieloosobową za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu. Całość przepełniona jest strachem i tajemniczością, oraz niezwykle wciągającym klimatem.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 2518 głosów czytelników.

Aliens vs Predator 2 cena w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Aliens vs Predator 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Aliens vs Predator 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D