Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Alien (marka)

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Alien (marka) ułożone według popularności.

Alien (marka)
PC
PC Windows12
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 46 Sony PlayStation 37 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE6 Microsoft Xbox 3607 Microsoft Xbox1
Mobile
Android1 Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS1 Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji12
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe2
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Obcy: Izolacja
Obcy: Izolacja

Akcji 7 października 2014

Klimatyczny pierwszoosobowy survival horror, którego akcja toczy się w uniwersum kultowej serii Obcy. Twórcą Alien: Isolation jest studio Creative Assembly, znane przede wszystkim z serii gier strategicznych Total War. Akcja gry toczy się po wydarzeniach z pierwszej części filmu, z której twórcy zaczerpnęli nie tylko elementy oprawy, ale przede wszystkim charakterystyczny klimat. Podczas rozgrywki kontrolujemy postać Amandy, córki znanej z filmu oficer Ellen Ripley. Wyrusza ona na poszukiwanie czarnej skrzynki frachtowca Nostromo, aby ustalić, co stało się z jej matką tuż po feralnym spotkaniu z obcymi. Osią zabawy jest eksploracja i poszukiwanie tropów prowadzących do rozwiązania zagadki. Naszym śladem podąża jednak niebezpieczny ksenomorf, którego musimy unikać na wszelkie możliwe sposoby, gdyż autorzy nie przewidzieli możliwości wyjścia zwycięsko z walki z przeciwnikiem.

PCPS4XONESwitchX360PS3

Aliens: Colonial Marines
Aliens: Colonial Marines

Akcji 12 lutego 2013

Oparta na motywach filmów z serii Obcy pierwszoosobowa strzelanina (FPS), wyprodukowana przez studio Gearbox Software. Fabuła kampanii głównej skupia się na wątku poszukiwań Ellen Ripley. Główny bohater – Christopher Winter, kapral amerykańskich kolonialnych marines - jest członkiem misji ratunkowej, która wskutek katastrofy statku kosmicznego U.S.S. Sulaco trafia na opanowaną przez ksenomorfów planetę LV-426. Złożoną z 11 misji kampanię główną rozgrywać można w pojedynkę lub w kooperacji z innymi graczami. Deweloperzy zadbali również o w pełni funkcjonalny tryb multiplayer, pozwalający wcielić się nie tylko w żołnierzy, ale również w obcych. Od strony technicznej gra bazuje na możliwościach silnika Red Ring (zmodyfikowany Unreal Engine 3).

PCX360PS3WiiU

Aliens vs Predator 2
Aliens vs Predator 2

Akcji 31 października 2001

Druga odsłona kultowej serii strzelanek FPP, w której wcielamy się w jedną z trzech ras: Obcego, Predatora lub Marines. Kampania fabularna poświęcona każdej z postaci to unikatowe doświadczenie i zupełnie inny system walki. To sprawiło, że produkcja zapisała się w historii jako jedna z ciekawszych gier tego typu. Uzupełnieniem zabawy solowej jest multiplayer.

PC

Aliens vs Predator Classic 2000
Aliens vs Predator Classic 2000

Akcji 15 stycznia 2010

Powrót klasycznego Aliens vs Predator w wersji przystosowanej do nowszych komputerów. Produkcja zawiera podstawowe kampanie i dodatkowe misje z późniejszej reedycji gry. W trybie dla pojedynczego gracza każda ze stron konfliktu (Ludzie, Predatory i Obcy) otrzymuje ponad 10 scenariuszy. Nie zabrakło również rozbudowanych opcji rozgrywek wieloosobowych.

PC

Aliens vs Predator 2: Primal Hunt
Aliens vs Predator 2: Primal Hunt

Akcji 16 sierpnia 2002

Dodatek do jednej z najlepszych gier akcji roku 2001. Gracz może stać się Predatorem, ludzkim najemnikiem lub Predalienem i starać się przeżyć na planecie LV1201. Dla trybu single player autorzy przygotowali łącznie dziewięć nowych misji (po trzy na każdą postać), a tryb multiplayer zyskał cztery nowe poziomy.

PC

Alien Trilogy
Alien Trilogy

Akcji 29 lutego 1996

Pierwszoosobowa strzelanina stanowiąca podsumowanie przygód dzielnej Ellen Ripley z trzech pierwszych części filmowej serii. Stworzeniem programu o nazwie Alien Trilogy zajęło się studio Probe Entertainment. Gra trafiła na rynek w 1996 roku.

PCPS1

Alien vs Predator: Extinction
Alien vs Predator: Extinction

Strategiczne 29 lipca 2003

Nietypowe podejście do tematu Obcych, Predatorów i Marines, znanych z licznych filmów, komiksów oraz gier. Gra jest bowiem strategią czasu rzeczywistego, w której prowadzimy do boju oddziały każdej z frakcji. W sumie otrzymujemy 21 etapów, podzielonych na trzy zróżnicowane kampanie. Poszczególne rasy posiadają do 10 różnych jednostek.

PS2XBOX

Alien: Blackout
Alien: Blackout

Przygodowe 24 stycznia 2019

Mobilny survival horror w uniwersum filmowej sagi Obcego. W grze śledzimy dalsze losy Amandy Ripley (bohaterki gry Alien: Isolation). W starciu ze stworem może wykorzystać tylko uszkodzone systemy stacji kosmicznej oraz liczyć na pomoc innych ocalałych.

ANDiOS

Aliens: A Comic Book Adventure
Aliens: A Comic Book Adventure

Przygodowe 31 października 1995

Zrealizowana w konwencji FPP przygodówka point-n-click, której fabuła kontynuuje wątki znane z popularnej serii komiksów, osadzonych w uniwersum Obcego. Jako dowódca ekipy terraformingowej wyruszamy na pomoc odosobnionej kolonii górskiej, z której nasz statek wychwycił sygnał S.O.S. Na miejscu okazuje się, iż posterunek został opanowany przez ksenomorfy.

PC

Obcy: Izolacja - The Trigger
Obcy: Izolacja - The Trigger

Akcji 3 marca 2015

Piąty i ostatni dodatek DLC, udostępniany w ramach przepustki sezonowej do pierwszoosobowego horroru science fiction Obcy: Izolacja studia Creative Assembly. Akcja rozszerzenia zatytułowanego The Trigger osadzona została przed wydarzeniami z gry podstawowej, a podczas zabawy wcielamy się w stacjonującego w Sewastopolu Ricardo, który wraz ze swoim przełożonym próbuje pozbyć się z pokładu ksenomorfa. Opisywany dodatek nie wprowadza dodatkowych form rozgrywki, skupiając się na znanym już Trybie Ocalałego. Kierując poczynaniami Ricardo, odwiedzamy trzy nieznane dotąd rejony Sewastopola, w tym m.in. magazyn z nieaktywowanymi robotami, cały czas ukrywając się przed zabójczym potworem oraz nie mniej groźnymi androidami. Całość stanowi dość spore wyzwanie dla fanów survivalu, gdyż nowe mapy wypełnione są wąskimi przejściami, w których trudno znaleźć kryjówkę. Polujący na gracza Obcy porusza się zaś błyskawicznie i jest niezwykle wyczulony na wszelkie przejawy jego aktywności.

PCPS4XONEX360PS3

Obcy: Izolacja - Schronienie
Obcy: Izolacja - Schronienie

Akcji 13 stycznia 2015

Trzecie rozszerzenie do pierwszoosobowego survival horroru Alien: Isolation. Dodatek stanowi część przepustki sezonowej i oferuje bonusową opcję zabawy w ramach trybu przetrwania, powiązaną z pozyskiwaniem surowców. Bohaterem rozszerzenia jest znany z podstawowej kampanii Hughes, pracujący na stacji Sewastopol jako łącznościowiec. Znajduje on bezpieczne schronienie przed obcym oraz zbuntowanymi androidami, lecz jego zapasy są na wyczerpaniu. Musi więc zdobyć się na odwagę, opuścić schron, uzyskać niezbędne przedmioty i uciec z tego przeklętego miejsca. Wyzwanie składa się z dziesięciu etapów, w trakcie których należy unikać wszelkiego niebezpieczeństwa. Nowością, a zarazem sporym utrudnieniem jest znacznie większa mapa niż dotychczas, a także tylko jedno życie – w momencie śmierci gracz traci szansę na sukces i musi zaczynać zabawę od nowa. Każdy etap jest punktowany, co jednocześnie wiąże się z dostępem do dodatkowych zapasów.

PCPS4XONEX360PS3

Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt
Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

Akcji 10 lutego 2015

Czwarty dodatek do pierwszoosobowego survival horroru Alien Isolation autorstwa studia Creative Assembly. Rozszerzenie – podobnie jak poprzednie, noszące tytuł Safe Heaven – funkcjonuje w ramach trybu odzyskiwania, oferowanego w tzw. Survivor Mode. Gracz wraca na pokład stacji kosmicznej Sewastopol i przejmuje kontrolę nad Axelem. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji nowej mapy, obejmującej m.in. prywatne kwatery Lorenz oraz rezerwową elektrownię stacji. Realizację zadania, podzielonego na dziesięć wyzwań, utrudniają kolejne fale przeciwników, złożone z androidów, ludzi i samego Obcego. Na tle innych rozszerzeń dodatek wyróżnia się znacznie większym obszarem do eksploracji, a także tym, że gracz w chwili śmierci odnosi automatycznie porażkę i musi zaczynać zabawę od nowa. Pewnym ułatwieniem jest możliwość skonstruowania przydatnych przedmiotów, w tym nowych rodzajów broni (m.in. kusza i rewolwer). W zamian za ukończenie misji gracz otrzymuje rozmaite nagrody.

PCPS4XONEX360PS3

Alien: Isolation - Trauma
Alien: Isolation - Trauma

Akcji 1 grudnia 2014

Drugie DLC do pierwszoosobowego survival horroru Obcy: Izolacja, a zarazem kolejne rozszerzenie dostępne w ramach przepustki sezonowej. Dodatek oferuje trzy misje fabularne możliwe do rozegrania w Trybie Ocalałego. Pojawia się w nim nowa bohaterka Dr Lingard, oficer medyczna Stacji Sewastopol, która czuje się odpowiedzialna za pojawienie się Obcego na pokładzie. Jej zadaniem staje się zniszczenie wszystkich danych oraz wyników badań dotyczących niechcianego pasażera. W trakcie swojej misji kobieta pomaga również pozostałym członkom załogi. Musi przy tym uważać na mnogość czyhających na nią niebezpieczeństw. Tryb Ocalałego wiąże się ze zdobywaniem punktów, które są sumowane po każdym zakończonym etapie. Gracz uzyskuje je za czas poświęcony rozgrywce, jej „jakość” oraz dodatkowe wyzwania, przez które udało mu się przebrnąć.

PCPS4XONEX360PS3

Alien: Isolation - Corporate Lockdown
Alien: Isolation - Corporate Lockdown

Akcji 28 października 2014

Pierwsze DLC do pierwszoosobowego survival horroru studia Creative Assembly, osadzonego w uniwersum filmu Obcy. W skład rozszerzenia wchodzą trzy dodatkowe misje, możliwe do rozegrania w ramach trybu Ocalałego. Ich bohaterem jest pracownik konkurencyjnej wobec Weyland-Yutani korporacji Seegson, który, pozostawiony na pastwę losu przez swych mocodawców, postanawia uciec ze stacji, przywłaszczając sobie zdekodowane dane ze statku Nostromo. Rozgrywka sprowadza się do ucieczki ze stacji, po której grasuje nieprzewidywalny ksenomorf i wykonywania pojawiających się przy okazji zadań pobocznych. Podczas rozgrywki odwiedzamy zupełnie nowe, nieobecne w grze podstawowej lokacje na pokładzie stacji kosmicznej Sewastopol. Wraz z dodatkiem otrzymujemy także rozszerzenie gry rankingowej, w tym zupełnie nowy tryb Gauntlet, w którym musimy przebrnąć przez wszystkie trzy lokacje, pozostając przy życiu i uzyskując jak najlepszy wynik punktowy.

PCPS4XONEX360PS3

Aliens: Infestation
Aliens: Infestation

Akcji 30 września 2011

Dwuwymiarowa strzelanka, w której walczymy z hordami przerażających Obcych, znanych z filmów, komiksów oraz gier. Produkcja przygotowana przez studio Wayforward Technologies rozgrywa się w dobrze znanych lokacjami i oferuje typowy zestaw broni. Gra stawia na dość klasyczną oprawę wizualną i dzięki temu prezentuje się naprawdę świetnie.

NDS