Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Alien (marka)

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce Alien (marka).

PC
PC Windows13
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 47 Sony PlayStation 37 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE7 Microsoft Xbox 3607 Microsoft Xbox1
Mobile
Android2 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS1 Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

Alien (marka)
Aliens: Colonial Marines
Aliens: Colonial Marines

Akcji 12 lutego 2013

Oparta na motywach filmów z serii Obcy pierwszoosobowa strzelanina (FPS), wyprodukowana przez studio Gearbox Software. Fabuła kampanii głównej skupia się na wątku poszukiwań Ellen Ripley. Główny bohater – Christopher Winter, kapral amerykańskich kolonialnych marines - jest członkiem misji ratunkowej, która wskutek katastrofy statku kosmicznego U.S.S. Sulaco trafia na opanowaną przez ksenomorfów planetę LV-426.

PCX360PS3WiiU

Obcy: Izolacja
Obcy: Izolacja

Akcji 7 października 2014

Klimatyczny pierwszoosobowy survival horror, którego akcja toczy się w uniwersum kultowej serii Obcy. Twórcą Alien: Isolation jest studio Creative Assembly, znane przede wszystkim z serii gier strategicznych Total War. Akcja gry toczy się po wydarzeniach z pierwszej części filmu, z której twórcy zaczerpnęli nie tylko elementy oprawy, ale przede wszystkim charakterystyczny klimat. Podczas rozgrywki kontrolujemy postać Amandy, córki znanej z filmu oficer Ellen Ripley.

PCPS4XONESwitchX360PS3ANDiOS

Aliens: Fireteam Elite
Aliens: Fireteam Elite

Akcji 24 sierpnia 2021

Aliens: Fireteam Elite to kooperacyjna strzelanka z widokiem TPP na licencji marki Obcy. Jako członek trzyosobowego zespołu mierzymy się z hordami kosmitów w ramach czterech kampanii fabularnych. Grę przygotowało Cold Iron Studios.

PCPS5XSXPS4XONE

Aliens vs Predator 2
Aliens vs Predator 2

Akcji 31 października 2001

Druga odsłona kultowej serii strzelanek FPP, w której wcielamy się w jedną z trzech ras: Obcego, Predatora lub Marines. Kampania fabularna poświęcona każdej z postaci to unikatowe doświadczenie i zupełnie inny system walki. To sprawiło, że produkcja zapisała się w historii jako jedna z ciekawszych gier tego typu. Uzupełnieniem zabawy solowej jest multiplayer.

PC

Aliens vs Predator Classic 2000
Aliens vs Predator Classic 2000

Akcji 15 stycznia 2010

Powrót klasycznego Aliens vs Predator w wersji przystosowanej do nowszych komputerów. Produkcja zawiera podstawowe kampanie i dodatkowe misje z późniejszej reedycji gry. W trybie dla pojedynczego gracza każda ze stron konfliktu (Ludzie, Predatory i Obcy) otrzymuje ponad 10 scenariuszy. Nie zabrakło również rozbudowanych opcji rozgrywek wieloosobowych.

PC

Aliens vs Predator 2: Primal Hunt
Aliens vs Predator 2: Primal Hunt

Akcji 16 sierpnia 2002

Dodatek do jednej z najlepszych gier akcji roku 2001. Gracz może stać się Predatorem, ludzkim najemnikiem lub Predalienem i starać się przeżyć na planecie LV1201. Dla trybu single player autorzy przygotowali łącznie dziewięć nowych misji (po trzy na każdą postać), a tryb multiplayer zyskał cztery nowe poziomy.

PC

Alien Trilogy
Alien Trilogy

Akcji 29 lutego 1996

Pierwszoosobowa strzelanina stanowiąca podsumowanie przygód dzielnej Ellen Ripley z trzech pierwszych części filmowej serii. Stworzeniem programu o nazwie Alien Trilogy zajęło się studio Probe Entertainment. Gra trafiła na rynek w 1996 roku.

PCPS1

Alien: Blackout
Alien: Blackout

Przygodowe 24 stycznia 2019

Mobilny survival horror w uniwersum filmowej sagi Obcego. W grze śledzimy dalsze losy Amandy Ripley (bohaterki gry Alien: Isolation). W starciu ze stworem może wykorzystać tylko uszkodzone systemy stacji kosmicznej oraz liczyć na pomoc innych ocalałych.

ANDiOS

Alien vs Predator: Extinction
Alien vs Predator: Extinction

Strategiczne 29 lipca 2003

Nietypowe podejście do tematu Obcych, Predatorów i Marines, znanych z licznych filmów, komiksów oraz gier. Gra jest bowiem strategią czasu rzeczywistego, w której prowadzimy do boju oddziały każdej z frakcji. W sumie otrzymujemy 21 etapów, podzielonych na trzy zróżnicowane kampanie. Poszczególne rasy posiadają do 10 różnych jednostek.

PS2XBOX

Aliens: A Comic Book Adventure
Aliens: A Comic Book Adventure

Przygodowe 31 października 1995

Zrealizowana w konwencji FPP przygodówka point-n-click, której fabuła kontynuuje wątki znane z popularnej serii komiksów, osadzonych w uniwersum Obcego. Jako dowódca ekipy terraformingowej wyruszamy na pomoc odosobnionej kolonii górskiej, z której nasz statek wychwycił sygnał S.O.S. Na miejscu okazuje się, iż posterunek został opanowany przez ksenomorfy.

PC

Obcy: Izolacja - Schronienie
Obcy: Izolacja - Schronienie

Akcji 13 stycznia 2015

Trzecie rozszerzenie do pierwszoosobowego survival horroru Alien: Isolation. Dodatek stanowi część przepustki sezonowej i oferuje bonusową opcję zabawy w ramach trybu przetrwania, powiązaną z pozyskiwaniem surowców. Bohaterem rozszerzenia jest znany z podstawowej kampanii Hughes, pracujący na stacji Sewastopol jako łącznościowiec. Znajduje on bezpieczne schronienie przed obcym oraz zbuntowanymi androidami, lecz jego zapasy są na wyczerpaniu.

PCPS4XONEX360PS3

Aliens: Infestation
Aliens: Infestation

Akcji 30 września 2011

Dwuwymiarowa strzelanka, w której walczymy z hordami przerażających Obcych, znanych z filmów, komiksów oraz gier. Produkcja przygotowana przez studio Wayforward Technologies rozgrywa się w dobrze znanych lokacjami i oferuje typowy zestaw broni. Gra stawia na dość klasyczną oprawę wizualną i dzięki temu prezentuje się naprawdę świetnie.

NDS

Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt
Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

Akcji 10 lutego 2015

Czwarty dodatek do pierwszoosobowego survival horroru Alien Isolation autorstwa studia Creative Assembly. Rozszerzenie – podobnie jak poprzednie, noszące tytuł Safe Heaven – funkcjonuje w ramach trybu odzyskiwania, oferowanego w tzw. Survivor Mode. Gracz wraca na pokład stacji kosmicznej Sewastopol i przejmuje kontrolę nad Axelem. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji nowej mapy, obejmującej m.in. prywatne kwatery Lorenz oraz rezerwową elektrownię stacji.

PCPS4XONEX360PS3

Obcy: Izolacja - The Trigger
Obcy: Izolacja - The Trigger

Akcji 3 marca 2015

Piąty i ostatni dodatek DLC, udostępniany w ramach przepustki sezonowej do pierwszoosobowego horroru science fiction Obcy: Izolacja studia Creative Assembly. Akcja rozszerzenia zatytułowanego The Trigger osadzona została przed wydarzeniami z gry podstawowej, a podczas zabawy wcielamy się w stacjonującego w Sewastopolu Ricardo, który wraz ze swoim przełożonym próbuje pozbyć się z pokładu ksenomorfa.

PCPS4XONEX360PS3

Alien: Isolation - Corporate Lockdown
Alien: Isolation - Corporate Lockdown

Akcji 28 października 2014

Pierwsze DLC do pierwszoosobowego survival horroru studia Creative Assembly, osadzonego w uniwersum filmu Obcy. W skład rozszerzenia wchodzą trzy dodatkowe misje, możliwe do rozegrania w ramach trybu Ocalałego. Ich bohaterem jest pracownik konkurencyjnej wobec Weyland-Yutani korporacji Seegson, który, pozostawiony na pastwę losu przez swych mocodawców, postanawia uciec ze stacji, przywłaszczając sobie zdekodowane dane ze statku Nostromo.

PCPS4XONEX360PS3

Alien: Isolation - Trauma
Alien: Isolation - Trauma

Akcji 1 grudnia 2014

Drugie DLC do pierwszoosobowego survival horroru Obcy: Izolacja, a zarazem kolejne rozszerzenie dostępne w ramach przepustki sezonowej. Dodatek oferuje trzy misje fabularne możliwe do rozegrania w Trybie Ocalałego. Pojawia się w nim nowa bohaterka Dr Lingard, oficer medyczna Stacji Sewastopol, która czuje się odpowiedzialna za pojawienie się Obcego na pokładzie. Jej zadaniem staje się zniszczenie wszystkich danych oraz wyników badań dotyczących niechcianego pasażera.

PCPS4XONEX360PS3