Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Aliens vs Predator Classic 2000 (PC)
OkładkaAliens vs Predator Classic 2000 (PC)

Aliens vs Predator Classic 2000 PC

Powrót klasycznego Aliens vs Predator w wersji przystosowanej do nowszych komputerów. Produkcja zawiera podstawowe kampanie i dodatkowe misje z późniejszej reedycji gry.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | filmy | Alien (marka) | strzelanki

Aliens vs Predator Classic 2000 Premiera PC

15stycznia2010

producent: Rebellion wydawca: Fox Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Aliens vs Predator Classic 2000

Starship Troopers: Żołnierze Kosmosu

Aliens: Colonial Marines

Predator 2

Aliens vs. Predator Classic 2000 to odrobinę odświeżona wersja starego wydania gry Aliens vs Predator Gold z 2000 roku. Dzieło zostało opublikowane między innymi na platformie Steam przed premierą nowej odsłony Aliens vs Predator. Za stworzenie obu produkcji odpowiada studio Rebellion.

Nowe wydanie nie różni się praktycznie niczym od pierwowzoru sprzed wielu lat, chociaż zostało odpowiednio zmodyfikowane pod kątem szybszych komputerów. Dzięki temu grę można bez problemu odpalić na praktycznie każdym sprzęcie i systemie operacyjnym. Oczywiście od strony wizualnej tytuł prezentuje się archaicznie, pozostając wiernym oryginałowi, który swego czasu wzbudził spore zainteresowanie graczy.

W grze wcielamy się w przedstawicieli trzech frakcji: Marines, Obcych i Predatorów. Każda z nich dysponuje zupełnie różnymi możliwościami. Słaby żołnierz korzysta z flar, noktowizora, wykrywacza ruchu i pokaźnego arsenału broni. Obcy to bezwzględna maszyna do zabijania, wyposażona w ogon, czy szpony. Bardzo wytrzymały Predator dysponuje natomiast kuszą, ostrzami, działkiem naramiennym i kilkoma filtrami wizyjnymi.

Aliens vs. Predator Classic 2000 to nie tylko podstawowe kampanie z oryginalnej gry, ale i mnóstwo dodatkowych misji z późniejszej edycji Gold. W sumie każda ze stron otrzymuje ponad 10 scenariuszy, w których zwiedzamy statki kosmiczne, kolonie i powierzchnie obcych planet. Oprócz tego otrzymujemy tryb Skirmish, w którym można zmierzyć się z hordami Obcych na kilku dobrze znanych jak i zupełnie nowych mapach.

Warto dodać, że gra jest niezwykle szybka, wymagająca i wymaga nie lada refleksu. Na poszczególnych poziomach trudności otrzymujemy tylko kilka możliwości zapisów stanu gry, co dodatkowo komplikuje zabawę. W podstawowej wersji Aliens vs. Predator Classic 2000 zabrakło niezwykle udanego trybu sieciowego, który jednak został dodany w późniejszej aktualizacji. Tytuł dodatkowo oferuje wsparcie dla pada z Xboksa 360.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 185 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Aliens vs Predator Classic 2000: 16+

Aliens vs Predator Classic 2000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki kompatybilna z DirectX
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7