Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360WiiU
Okładka Aliens: Colonial Marines (PC)

Aliens: Colonial Marines

Oparta na motywach filmów z serii Obcy pierwszoosobowa strzelanina (FPS), wyprodukowana przez studio Gearbox Software. Fabuła kampanii głównej skupia się na wątku poszukiwań Ellen Ripley.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | filmy | multiplayer | kooperacja | Alien (marka) | strzelanki

Okładka Aliens: Colonial Marines (PC)

producent: Gearbox Software

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

WiiU

12lut2013

PS3 X360 PC

Aliens: Colonial Marines to strzelanka pierwszoosobowa z trybem kooperacji, rozgrywająca się w uniwersum Obcego. Produkcja została stworzona przez studio Gearbox Software, znane z takich serii jak Brothers In Arms, czy Borderlands. Colonial Marines jest pełnoprawną kontynuacją historii filmowej i rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Obcy 3.

W grze wcielamy się w Christophera Wintera, kaprala amerykańskich kolonialnych marines, który wyrusza z oddziałem na misję ratunkową w poszukiwaniu Ellen Ripley, bohaterki filmów z serii Obcy. Podczas tego zadania, rozgrywającego się w doskonale znanych miejscach, w tym na statku U.S.S. Sulaco oraz planecie kolonialnej LV-426, żołnierze trafiają na przerażających przeciwników. Obcych, czyli potwory zaprojektowane do zabijania. Co stało się z Ripley? Gra pokazuje ten nieznany dotąd epizod, rzucając nowe światło na całą historię.

Aliens: Colonial Marines oferuje kampanię złożoną z jedenastu misji, którą można przejść w pojedynkę lub w trybie kooperacji. W przypadku gry na podzielonym ekranie w oddziale może znajdować się dwóch graczy, z kolei gdy bawimy się online, to wówczas może ze sobą współpracować do czterech osób. Deweloper skonstruował misje tak, aby wpisać się w konwencję serii Obcy - pokazać charakterystyczne lokacje, odtworzyć typowe motywy i oddać w ręce graczy słynny ekwipunek. Wśród rodzajów broni są: miotacz ognia, czy samonaprowadzający się smartgun. Ważnym elementem zabawy pozostaje wykrywacz ruchu, wydający charakterystyczne odgłosy w momencie zbliżania się celów.

W grze spotykamy niemal wszystkie charakterystyczne podgatunki obcych – od stosunkowo niewielkich, ale niebezpiecznych twarzołapów (facehuggerów), aż po najmocniejsze mutacje ksenomorfów. Gearbox dodał kilka autorskich pomysłów do uniwersum, w tym nowe rodzaje przeciwników. Są to między innymi łowcy, którzy chowają się w cieniu i szukają okazji do tego żeby wykonać atak z zaskoczenia, niewidome baniaki eksplodujące w momencie kontaktu z celem, czy też wielgachny ksenomorf-taran, którego głównymi atutami są wzmocniony pancerz i umiejętność wykonywania szarży.

W Colonial Marines nie mogło zabraknąć rozgrywki multiplayer. O ile kampania główna pozwala wcielić się tylko w ludzi, tak w multiplayerze część osób przyjmuje rolę Obcych. Twórcy przygotowali kilka form zabawy w sieci – oprócz wspomnianego trybu kooperacji mamy więc mecze typu Escape (drużyna marines przedziera się przez niebezpieczny teren), czy chociażby Extermination (każda bitwa opiera się na zadaniach). Multiplayer bazuje na systemie klas postaci oraz sprzętu, umiejętności i ulepszeń, które można dobrać przed każdą walką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 2192 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 2482 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Gry podobne do Aliens: Colonial Marines

Klasyfikacja PEGI Aliens: Colonial Marines

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Aliens: Colonial Marines

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
  • łącze internetowe
Recenzja gry Aliens: Colonial Marines - ten Obcy to wstyd i hańba
Recenzja gry Aliens: Colonial Marines - ten Obcy to wstyd i hańba

Recenzja 12 lutego 2013, 10:00

Aliens: Colonial Marines prezentuje oryginalne podejście do środków zagłady. Jednocześnie nasz bohater może nosić broń standardową i dodatkową, a także pistolet i ładunek wybuchowy. Tak naprawdę jednak podręczny arsenał kosmicznego marine’a składa się aż z dziewięciu pukawek – gra pozwala bowiem w dowolnym momencie rozgrywki przypisać inne narzędzie mordu do przypadającego mu slotu, o ile je odblokowaliśmy. Takie rozwiązanie stwarza duże pole manewru podczas walki. Jeśli np. w dwóch karabinach skończą się nam nagle pociski, możemy w kilka sekund „podpiąć” strzelby i nadal cieszyć się możliwością rażenia wrogów. Realizmu w tym za grosz, ale dzięki temu nigdy nie jesteśmy skazani na śmierć z powodu brak amunicji. Szanse, że we wszystkich broniach zabraknie naboi są praktycznie zerowe.

PS3
X360
PC
WiiU