Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS4X360XONE
Okładka Alien: Isolation - Lost Contact (PC)

Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

Alien: Isolation - Lost Contact

Czwarty dodatek do pierwszoosobowego survival horroru Alien Isolation autorstwa studia Creative Assembly. Rozszerzenie – podobnie jak poprzednie, noszące tytuł Safe Heaven – funkcjonuje w ramach trybu odzyskiwania, oferowanego w tzw. Survivor Mode.

To jest dodatek do gry Obcy: Izolacja.

Akcji | FPP | science fiction | survival horror | skradanki | Alien (marka) | crafting

Okładka Alien: Isolation - Lost Contact (PC)

producent: Creative Assembly

wydawca: SEGA

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

10lut2015

PC X360 XONE PS3 PS4

Alien: Isolation – Lost Contact to czwarty z pięciu planowanych pakietów DLC, udostępnianych w ramach przepustki sezonowej do pierwszoosobowego survival horroru studia Creative Assembly z 2014 roku. Podobnie jak poprzedni dodatek, Safe Heaven, rozszerzenie skupia się na nowym wariancie rozgrywki w ramach Survivor Mode – tzw. trybie odzyskiwania.

Akcja gry przenosi nas ponownie na pokład stacji kosmicznej Sewastopol, a gracze wcielają się w ulubioną przez fanów postać Alexa. Druga z map, udostępnionych w ramach wspomnianego trybu odzyskiwania, obejmuje swym zasięgiem m.in. prywatne kwatery Lorenz oraz zapasową elektrownię stacji. Celem zabawy jest ukończenie serii dziesięciu kolejnych wyzwań, podczas których nasz protagonista musi realizować wyznaczone cele i zmagać się z kolejnymi falami wrogów, tocząc starcia z androidami, ludźmi oraz samym Obcym.

W porównaniu z klasycznym trybem przetrwania, rozgrywka toczy się tu na znacznie większej mapie, a gracz ma do dyspozycji tylko jedno życie, tak więc każde niepowodzenie oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od początku. W trakcie gry Alex musi przemykać się po klaustrofobicznych korytarzach stacji Sewastopol, unikając wrogów i konstruować przedmioty, które zapewnią mu przewagę podczas starć. W arsenale naszego bohatera znalazły się m.in. tradycyjny rewolwer oraz kusza. Po zaliczeniu wszystkich wyzwań odblokowujemy nagrody i otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na przydatne przedmioty. Należy jednak pamiętać, że wtedy zmniejsza się nasz ostateczny wynik w internetowych rankingach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 34,90 PLN

Gry podobne do Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

Klasyfikacja PEGI Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza)
  • 35 GB HDD
  • Windows 7
  • łącze internetowe
Wieści ze świata (Heroes of the Storm, Obcy: Izolacja, Wargame: Red Dragon) 11/2/2015
Wieści ze świata (Heroes of the Storm, Obcy: Izolacja, Wargame: Red Dragon) 11/2/2015

wiadomość11 lutego 2015

Dziś piszemy m.in. o nowych bohaterach w grze Heroes of the Storm, czwartym dodatku DLC do Obcy: Izolacja oraz wyprzedaży serii Wargame. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
X360
XONE
PS3
PS4