Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2015, 14:26

autor: luckie

Wieści ze świata (Heroes of the Storm, Obcy: Izolacja, Wargame: Red Dragon) 11/2/2015

Dziś piszemy m.in. o nowych bohaterach w grze Heroes of the Storm, czwartym dodatku DLC do Obcy: Izolacja oraz wyprzedaży serii Wargame. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 11.2):

 1. Cities in Motion 2 – obniżka 75% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 13.2):

 1. Mystery Midweek – wyprzedaż gier detektywistycznych (m.in. L.A. Noire, The Vanishing of Ethan Carter), WWW
 2. Wargame Franchise – obniżka 75% – m.in. Wargame: Red Dragon za 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 16.2) – obniżka cen 108 tytułów, WWW

Heroes of the Storm

Do zestawu bohaterów w grze Heroes of the Storm dołączyli trzej wojownicy z klasycznej platformówki The Lost Vikings. Eryk Chyży, Baleog Srogi i Olaf Tęgi stanowią w walce nierozłączne trio, uzupełniając się wzajemnie unikalnymi cechami i umiejętnościami. Zaginionych Wikingów szczegółowo opisano na Battle.necie.

Obcy: Izolacja

Czwarte DLC do gry Obcy: Izolacja jest już dostępne. Dodatek Utracony Kontakt (Lost Contact) wprowadza kolejną porcję wyzwań w trybie odzyskiwania, w których wcielamy się w rolę uzbrojonego w kuszę Axela. Pakiet wchodzi w skład przepustki sezonowej do gry, ale da się go nabyć osobno – na Steamie wyceniono go na 7,99 euro (ok. 34 zł).

Elite: Dangerous

Elite: Dangerous otrzymało aktualizację 1.1, która wprowadza do gry nowe cele społecznościowe, usprawnienia graficzne, podróże na odległość 1000 lat świetlnych oraz masę innych usprawnień. Listę zmian znajdziecie w tym miejscu. Patch 1.2, mający skupić się na trybie multiplayer, powinien pojawić się na początku marca.

Wargame: Red Dragon

Wargame: Red Dragon doczekało się trzeciego darmowego DLC. Wraz z nim gracze otrzymują 60 grywalnych jednostek krajów skandynawskich. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w tym tygodniu gry z serii Wargame znalazły się w promocji na Steamie. Do godziny 19:00 w piątek taniej o 75% da się kupić Wargame: Red Dragon (9,99 euro, ok. 42 zł), Wargame: AirLand Battle (4,99 euro, ok. 21 zł), Wargame: European Escalation (2,49 euro, ok. 11 zł).

Space Hulk: Ascension

Twórcy Space Hulk: Ascension planują wypuścić w tym miesiącu drugie DLC do taktycznej strategii w uniwersum Warhammera 40,000. Rozszerzenie zatytułowane Salamanders zaoferuje około 30 godzin rozgrywki na przestrzeni trzech nowych kampanii, a także nową grywalną rasę. Wzorem Space Hulk: Ascension - Imperial Fists, dodatek najprawdopodobniej będzie się dało kupić na Steamie w cenie 7,99 euro (ok. 34 zł).

Resistance: Retribution

Firma Sony zapowiedziała zamknięcie serwerów wydanej w 2009 roku na PlayStation Portable strzelaniny Resistance: Retribution. Sieciowy tryb multiplayer zostanie wyłączony z dniem 5 maja 2015 roku, po nieco ponad 6 latach od debiutu gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Shiftlings
 2. Asteroids: Outpost
 3. Frederic: Evil Strikes Back
 4. Story of Seasons
 5. Echo of Soul
 6. Dying Light

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Heroes of the Storm Zaginieni Wikingowie (PL)
 2. Cities: Skylines trailer #2
 3. Besiege trailer
 4. The Escapists zwiastun na premierę
 5. Evolve zwiastun na premierę
 6. Dota 2 Coming of the Year Beast trailer
 7. Homeworld Remastered Collection dziennik dewelopera (PL)
 8. Tekken 7 trailer #3
 9. The Soul Keeper zwiastun wersji pre-alfa
 10. Castle In The Darkness trailer
 11. Project 5 gameplay #2