Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGBA
Okładka The Lost Vikings (PC)

The Lost Vikings

Gra zręcznościowo-logiczna. Opowiada przygodę trzech Wikingów: Eryka Chyżego, Baleoga Srogiego i Olafa Tęgiego, którzy muszą pokonać Tomatora, władcę planety Crouton i powrócić do domu.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | wikingowie

Okładka The Lost Vikings (PC)

data premiery gry:

5sie1993

PC

28mar2003

GBA

Troje Wikingów: Eryk Chyży, Baleog Srogi i Olaf Tęgi - postanowiło wybrać się na polowanie. Zapewne wyprawa zakończyłaby się pełnym sukcesem, gdyby nie pewien wypadek. Otóż zły władca planety Crouton, niejaki Tomator postanowił porwać bohaterów i umieścić ich w swoim muzeum osobliwości. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie graczowi, przypadnie w udziale pełna niebezpieczeństw przygoda, w której głównym zadaniem będzie pokonanie przerośniętego potwora i powrót do domu.

Gra została wykonana przez grupę, o niewiele mówiącej nazwie Silicon & Synapse. Zapewne wielu z Was zdziwi się na wieść, że są to Ci sami ludzie, którzy na polu komputerowej rozrywki, już jako Blizzard Entertainment, zaczęli odnosić później niebywałe sukcesy. The Lost Vikings to gra zręcznościowa z silnie zaakcentowanym wątkiem przygodowym. Aby ukończyć każdy z 36 przygotowanych przez programistów etapów, należy dotrzeć wszystkimi dostępnymi bohaterami do wyjścia, co oczywiście nie będzie takie proste, jak mogłoby się z początku wydawać. Wikingowie dysponują bowiem unikalnymi zdolnościami i nie każda droga do upragnionej wolności będzie dla nich dostępna. Eric potrafi skakać i rozbijać głową mur, Baleog to typowy wojownik - może strzelać z łuku i powalać przeciwników swoim mieczem, natomiast Olaf, którego głównym orężem jest tarcza, będzie blokować nią ataki wroga. Kluczem do sukcesu jest efektywne połączenie umiejętności Wikingów i sprytne wykorzystywanie walających się tu i ówdzie przedmiotów.

Podsumowując, The Lost Vikings jest grą trudną i wymagającą. Początkowe etapy służą tylko i wyłącznie zapoznaniu się z umiejętnościami Wikingów, później zostajemy rzuceni na głęboką wodę, gdzie trzeba te doświadczenia z powodzeniem wykorzystać. Duża ilość przeciwników, sprytnie pochowane przedmioty i zawiła konstrukcja etapów nie ułatwiają zadania. Program przeznaczony jest dla miłośników platformówek, ale raczej takich, którym nie przeszkadza duży wysiłek intelektualny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 361 głosów czytelników.

Gry podobne do The Lost Vikings

Wymagania wiekowe The Lost Vikings

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Lost Vikings

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA
Wieści ze świata (Star Wars 1313, Elite: Dangerous, The Lost Vikings) 5/5/14
Wieści ze świata (Star Wars 1313, Elite: Dangerous, The Lost Vikings) 5/5/14

wiadomość5 maja 2014

Dziś piszemy m.in. o darmowym udostępnieniu klasycznej gry The Lost Vikings, czwartej fazie testów wersji alfa Elite: Dangerous, a także o grafikach koncepcyjnych Star Wars 1313. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
GBA