Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieiOSWPPCANDSwitch
Okładka Frederic: Evil Strikes Back (iOS)

Frederic: Evil Strikes Back

Kontynuacja humorystycznej gry muzycznej, w której wcielając się w powracającego zza grobu Chopina, toczymy prawdziwą batalię o poziom współczesnej kultury muzycznej.

Towarzyskie | rytmiczne | humorystyczne | muzyczne | polskie

Okładka Frederic: Evil Strikes Back (iOS)

data premiery gry:

8maj2014

iOS

23maj2014

PC

9cze2014

AND

30lis2014

WP

1lut2018

Switch

Humorystyczna gra muzyczna, w której, wcielając się w rolę zmartwychwstałego Fryderyka Chopina, próbujemy uratować świat muzyki przed nieuchronną katastrofą. Tytuł jest kontynuacją produkcji o nazwie Frederic: The Resurrection of Music, która zadebiutowała na rynku w połowie 2012 roku i spotkała się ze skrajnymi opiniami graczy. Za obie gry odpowiada rodzime studio Forever Entertainment, znane głównie z gier edukacyjnych z Misiem Uszatkiem w roli głównej.

Mimo pokonania sił zła, próbujących zniewolić świat muzyki, zagrożenie znane z pierwszej części gry nie zniknęło, a stacje radiowe wciąż nadają masę bezdusznych hitów, których twórcy kierują się wyłącznie chęcią zysku, zapominając o jakiejkolwiek kreatywności. Dlatego zdruzgotany poziomem współczesnej kultury muzycznej genialny kompozytor postanawia ponownie powrócić zza grobu i uratować świat muzyki przed katastrofą. W tym celu musi wyjść zwycięsko z dziesięciu kolejnych pojedynków, w których naprzeciw niego staną przeciwnicy wzorowani na współczesnych gwiazdach muzyki popularnej.

Zastosowana w pierwowzorze mechanika rozgrywki pozostała niezmieniona, a zabawa sprowadza się ponownie do odpowiednio szybkiego wciskania właściwych klawiszy wirtualnego instrumentu. Każda pomyłka skutkuje powstaniem fałszu i utratą cennych punktów na rzecz naszego przeciwnika. Na potrzeby gry przygotowano 10 zróżnicowanych motywów muzycznych, inspirowanych muzyką Chopina oraz innych znanych twórców. Zostały one jednak zaaranżowane w dość nowoczesny sposób. Szybkość i stopień skomplikowania danego motywu muzycznego zależą od wybranego poziomu trudności.

Oprawa graficzna gry utrzymana została w znanym z pierwszej części serii, komiksowym stylu. Prócz tego pokreślić należy całą masę nawiązań i parodii, odwołujących się do współczesnego rynku muzycznego oraz samych gwiazd i ich dokonań. Całość okraszona została zwariowaną historią fabularną, pełną absurdalnych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Frederic: Evil Strikes Back

Wymagania wiekowe Frederic: Evil Strikes Back

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Frederic: Evil Strikes Back

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 7800/Radeon HD 3600
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
Promocje mobilne na weekend 19–20 lipca (m.in. Anomaly 2, seria Frederic, Mirror’s Edge)
Promocje mobilne na weekend 19–20 lipca (m.in. Anomaly 2, seria Frederic, Mirror’s Edge)

wiadomość19 lipca 2014

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Anomaly 2, Frederic – Evil Strikes Back, Mirror’s Edge, Frozen Synapse oraz Breach & Clear.

PC
iOS
WP
AND
Switch