Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lipca 2014, 09:13

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 19–20 lipca (m.in. Anomaly 2, seria Frederic, Mirror’s Edge)

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Anomaly 2, Frederic – Evil Strikes Back, Mirror’s Edge, Frozen Synapse oraz Breach & Clear.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Cykl Anomaly od polskiego studia 11 bit (Android)

Polskie studio 11 bit przygotowało nie lada gratkę dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Android. Jest nią promocja cenowa, którą objęto trzy odsłony Anomaly – doskonałej serii gier strategicznych, reprezentujących gatunek odwróconego tower defense. Obniżki w przypadku Anomaly: Warzone Earth HD i Anomaly Korea sięgają 75%, z kolei Anomaly 2 można nabyć za kwotę o 60% niższą niż normalnie. Niestety, edycje dedykowane iOS nie zostały przecenione.

Cykl Frederic od polskiego studia Forever Entertainment (iOS, Android)

W tym tygodniu świat promocji został opanowany przez polskich deweloperów. Kolejną firmą znad Wisły, która postanowiła przecenić swoje dzieła, jest Forever Entertainment. Producent obniżył cenę m.in. dwóch odsłon muzycznej serii o Fryderyku Chopinie (Frederic – Resurrection of Music, Frederic – Evil Strikes Back). W obu przypadkach mamy do czynienia z produkcjami niezwykle grywalnymi i zaskakującymi pod kątem zawartości. Fryderyk ratuje w nich świat muzyki w iście hollywoodzkim stylu, rzucając gniewne spojrzenia spod gustownych, przeciwsłonecznych okularów.

Mirror's Edge

Windows Phone: 3,49 zł; pierwotnie 9,99 zł

Użytkownikom systemu Windows Phone pragniemy zwrócić uwagę na przecenę zręcznościówki Mirror’s Edge. Produkcja studia DICE, mimo że ma już na karku cztery lata (debiutowała na iOS w kwietniu 2010 roku), pozostaje jednym z najlepszych i najładniejszych runnerów na urządzenia mobilne. Przy okazji warto dodać, że tytuł rozgrywa się w jednym z najbardziej intrygujących uniwersów ostatnich lat. Aktualnie studio DICE pracuje nad kontynuacją konsolowo-pecetowego oryginału – nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby wraz z nią Faith powróciła także na smartfony i tablety.

Breach & Clear

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 15 zł – Android: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 14 zł

Breach & Clear to strategia turowa, przy której powstawaniu maczali palce Robert Bowling (niegdyś twarz marki Call of Duty) oraz specjaliści z niezależnego studia Mighty Rabbit (doskonałe Saturday Morning RPG). Nad wyraz rozbudowany tytuł został właśnie objęty nie lada promocją – edycję na Androida można mieć już za 3 złote, z kolei użytkownicy iPhone’ów i iPadów nie muszą płacić w ogóle. Gra pozwala przejąć kontrolę nad niewielkim, czteroosobowym oddziałem specjalnym i wziąć udział w ryzykownych operacjach wojskowych rozgrywanych w Afganistanie, Turcji, Chinach i na platformie wiertniczej umiejscowionej w Zatoce Meksykańskiej.

Frozen Synapse

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 37 zł – Android: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 22 zł

Frozen Synapse okazało się jedną z najbardziej nowatorskich gier strategicznych ostatnich kilku lat. Jej unikalność przejawia się w niezwykłej mechanice rozgrywki – tytuł jest turówką, ale gracz i przeciwnik wykonują ruchy w tym samym czasie, po czym pozostaje im jedynie oglądanie efektów podjętych decyzji. Mobilna konwersja, wydana w ubiegłym roku, została wykonana z wielką dbałością o szczegóły (szczególnie w kontekście sterowania), co zaowocowało bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony graczy, jak i mediów. Tym bardziej cieszy, że tę niezwykle ciekawą strategię można obecnie nabyć niemal za bezcen.

Scurvy Scullywags

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 8 zł – Android: za darmo (bez promocji)

Od teraz użytkownicy iOS mogą pobrać grę Scurvy Scallywags in The Voyage to Discover the Ultimate Sea Shanty: A Musical Match-3 Pirate RPG, znaną w skrócie jako Scurvy Scallywags, za darmo. Ubiegłoroczne dzieło Rona Gilberta to niezwykła muzyczna gra logiczna typu match-3 z elementami RPG. Piracka wariacja na temat Puzzle Questa nie zdobyła wielkiej popularności, ale jednego nie można jej odmówić – to po prostu kolejna bardzo dobra produkcja w dorobku Gilberta, współautora takich przygodowych pereł jak Maniac Mansion, The Secret of Monkey Island oraz Day of the Tentacle.

Gry RPG od firmy Kemco (Android)

Firma Kemco zorganizowała kolejną masową obniżkę cen swoich mobilnych jRPG-ów. Tym razem objęła nią edycje dedykowane smartfonom i tabletom działającym w oparciu o system Android. Promocją, sięgającą 75% (wszystkie tytuły można zakupić za kwotę 2,99 zł), potraktowano następujące produkcje:

Little Inferno

iOS (edycja HD): ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł – Android: ok. 3 zł; pierwotnie: ok. 10 zł

Opracowanie oryginalnej gry logicznej to nie lada wyzwanie. Wiedzą coś o tym Kyle Gabler (twórca World of Goo) oraz Allan Blomquist i Kyle Gray ze studia Tomorrow Corporation, którzy po burzliwych dyskusjach uraczyli nas w 2012 roku intrygującą pozycją o tytule Little Inferno. Grę z miejsca okrzyknięto spełnieniem marzeń domorosłych piromanów. Powód był prosty – w Little Inferno rozgrywkę sprowadzono do puszczania z dymem różnych rzeczy, w tym zabawek zamawianych z katalogu wysyłkowego. Dzięki weekendowej promocji można to robić nieomal za darmo.