Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4ANDiOS
Okładka Anomaly 2 (PC)
OkładkaAnomaly 2 (PC)

Anomaly 2

Druga pełnoprawna odsłona cieszącej się dużą popularnością strategii czasu rzeczywistego (RTS) Anomaly: Warzone Earth. Akcja Anomaly 2 osadzona została w 2034 roku, kiedy ludzkość ostatecznie przegrywa wojnę z najeźdźcami z kosmosu.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | polskie | indie

Anomaly 2 Premiera

15maj2013

PC

30paź2013

iOS

13lis2013

AND

16wrz2014

PS4

producent: 11 bit studios wydawca: 11 bit studios wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Anomaly 2 jest strategią należącą do podgatunku określanego mianem odwróconego Tower Defense, co sprawa, że łączy w sobie cechy dynamicznej gry akcji oraz klasycznych RTS-ów. Mimo tytułu, produkcja jest już trzecią z kolei, po Anomaly: Warzone Earth i Anomaly: Korea, odsłoną serii Anomaly, która narodziła się w 2011 roku. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich części, za przygotowanie gry odpowiada polskie 11 bit studios.

Twórcy zadbali o to, by kampania singleplayerowa stanowiła wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych graczy. Jej fabuła kontynuuje wątki rozpoczęte w Warzone Earth. Akcja Anomaly 2 rozgrywa się w 2034 roku. Ludzkość przegrywa wojnę z obcymi najeźdźcami. Ci, którzy ocaleli podróżują wspólnie w dużych konwojach przez mroźne pustkowia, poszukując zapasów i jedzenia, stale obawiając się ataku ze strony maszyn wroga. Starają się również dotrzeć do utrzymującej tropikalny klimat anomalii na południowej półkuli, by ostateczne zlikwidować pozaziemskie zagrożenie. Warto zaznaczyć, że w zależności od decyzji podjętej w ostatniej misji, obejrzymy jedno z dwóch różnych zakończeń historii.

Modelu rozgrywki w Anomaly 2 nie dotknęły żadne drastyczne zamiany, w związku z czym nadal dowodzimy własnym oddziałem, starając się w jednym kawałku przebyć dany obszar i wykonać określone zadania. Producenci wprowadzili jednak szereg udoskonaleń gwarantujących nowe możliwości taktyczne. Najważniejszą z nich jest opcja przeobrażenia każdej jednostki bojowej w jej drugą formę, obdarzoną innymi właściwościami. Dzięki temu dwukrotnie zwiększa się liczba dostępnych dla dowódcy rodzajów pojazdów. Dodatkowo zabawę uatrakcyjniają okazjonalne skrypty w czasie kampanii oraz udoskonalona oprawa graficzna, działająca na autorskim silniku studia 11 bit.

Nowy tryb multiplayer pozwala graczom wcielić się w obydwie strony konfliktu, dzięki czemu dowodzić możemy siłami ludzi (tak, jak w kampanii) lub ich przeciwników, korzystając z taktyki używanej w tradycyjnych grach Tower Defense (budowanie kolejnych wieżyczek celem ochrony cennego generatora).

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Anomaly 2 cena w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Anomaly 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Anomaly 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7/8
PC
PS4
AND
iOS