Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCANDiOS
Okładka Anomaly 2 (PS4)

Anomaly 2

Druga pełnoprawna odsłona cieszącej się dużą popularnością strategii czasu rzeczywistego (RTS) Anomaly: Warzone Earth. Akcja Anomaly 2 osadzona została w 2034 roku, kiedy ludzkość ostatecznie przegrywa wojnę z najeźdźcami z kosmosu.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | multiplayer | polskie | indie

Okładka Anomaly 2 (PS4)

data premiery gry:

15maj2013

PC

30paź2013

iOS

13lis2013

AND

16wrz2014

PS4

Anomaly 2 jest strategią należącą do podgatunku określanego mianem odwróconego Tower Defense, co sprawa, że łączy w sobie cechy dynamicznej gry akcji oraz klasycznych RTS-ów. Mimo tytułu, produkcja jest już trzecią z kolei, po Anomaly: Warzone Earth i Anomaly: Korea, odsłoną serii Anomaly, która narodziła się w 2011 roku. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich części, za przygotowanie gry odpowiada polskie 11 bit studios.

Twórcy zadbali o to, by kampania singleplayerowa stanowiła wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych graczy. Jej fabuła kontynuuje wątki rozpoczęte w Warzone Earth. Akcja Anomaly 2 rozgrywa się w 2034 roku. Ludzkość przegrywa wojnę z obcymi najeźdźcami. Ci, którzy ocaleli podróżują wspólnie w dużych konwojach przez mroźne pustkowia, poszukując zapasów i jedzenia, stale obawiając się ataku ze strony maszyn wroga. Starają się również dotrzeć do utrzymującej tropikalny klimat anomalii na południowej półkuli, by ostateczne zlikwidować pozaziemskie zagrożenie. Warto zaznaczyć, że w zależności od decyzji podjętej w ostatniej misji, obejrzymy jedno z dwóch różnych zakończeń historii.

Modelu rozgrywki w Anomaly 2 nie dotknęły żadne drastyczne zamiany, w związku z czym nadal dowodzimy własnym oddziałem, starając się w jednym kawałku przebyć dany obszar i wykonać określone zadania. Producenci wprowadzili jednak szereg udoskonaleń gwarantujących nowe możliwości taktyczne. Najważniejszą z nich jest opcja przeobrażenia każdej jednostki bojowej w jej drugą formę, obdarzoną innymi właściwościami. Dzięki temu dwukrotnie zwiększa się liczba dostępnych dla dowódcy rodzajów pojazdów. Dodatkowo zabawę uatrakcyjniają okazjonalne skrypty w czasie kampanii oraz udoskonalona oprawa graficzna, działająca na autorskim silniku studia 11 bit.

Nowy tryb multiplayer pozwala graczom wcielić się w obydwie strony konfliktu, dzięki czemu dowodzić możemy siłami ludzi (tak, jak w kampanii) lub ich przeciwników, korzystając z taktyki używanej w tradycyjnych grach Tower Defense (budowanie kolejnych wieżyczek celem ochrony cennego generatora).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 2,7 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Anomaly 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Anomaly 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7/8
Recenzja gry Anomaly 2 - kontynuacji Warzone Earth
Recenzja gry Anomaly 2 - kontynuacji Warzone Earth

Recenzja 15 maja 2013, 12:59

Prawie. Kampania w „dwójce”, choć ciekawa, jest krótsza i łatwiejsza niż ta w oryginale. Normalny poziom trudności (nazwany dla niepoznaki zaawansowanym) gwarantuje przedzieranie się przez wrogie zastępy ze skutecznością poborcy podatkowego, a dochodząca pod sam koniec maszyna zapewniająca niewidzialność jest niemal cheatem. Co prawda trzeba tu i ówdzie powtórzyć jakiś fragment misji (a okazjonalnie nawet całą, jeśli po drodze podejmiecie złe decyzje taktyczne), ale moje ogólne zalecenie jest takie, byście od razu atakowali dwa najwyższe poziomy trudności. Być może dzięki temu kampania zajmie Wam więcej niż 5 godzin (wliczam w to powtórki i dwukrotne przejście ostatniej misji celem zobaczenia obydwu zakończeń). Pamiętając zdecydowanie bardziej wymagające zwieńczenie pierwszej odsłony cyklu i zaskoczenie pt. „O, to jeszcze nie był finał? Czad!”, tutaj poczułem się trochę zawiedziony.

PC
PS4
AND
iOS