Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2013, 10:05

Polska strategia Anomaly 2 zawita na PlayStation 4

Polskie studio 11 bit poinformowało, że trwają prace nad przeniesieniem strategii Anomaly 2 na PlayStation 4. Wersja konsolowa ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Polska strategia Anomaly 2 zawita na PlayStation 4 - ilustracja #1

Jedną z najlepszych polskich gier tego roku jest Anomaly 2, czyli strategia, która stawia na głowie gatunek tower defense. Produkcja studia 11 bit zadebiutowała w maju na pecetach, gdzie zebrała pozytywne recenzje. Dwa tygodnie temu twórcy potwierdzili, że w trwają już prace nad wersją mobilną, która trafi do sprzedaży jesienią. Okazuje się jednak, że na tym nie kończą się plany podboju innych platform. Podczas niedawnego wywiadu autorzy zdradzili bowiem, że gra zawita również na konsolę PlayStation 4.

  1. Anomaly – oficjalna strona gry

Anomaly 2 zawita na następną konsolę firmy Sony prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku, choć istnieje szansa, że twórcom uda się ukończyć prace trochę wcześniej. Ponadto w planach jest wspieranie wszystkich wersji dodatkowymi materiałami. 11 bit pracuje również na kolejnymi projektami, ale na razie studio nie jest jeszcze gotowe o nich rozmawiać.

Przypomnijmy, że Anomaly to seria nietypowych RTS-ów, które stanowią odwrócenie formuły gier typu tower defense. Gracz obejmuje w nich bowiem dowództwo nad stroną atakująca. Cykl składa się z trzech części - Anomaly Warzone Earth, Anomaly Korea oraz Anomaly 2. Ostatnia z tych produkcji wprowadziła wreszcie element, na który fani czekali od dawna, czyli tryb multiplayer dla dwóch graczy, z których jeden kieruje ofensywą sił ludzkich, podczas gdy drugi steruje broniącymi się kosmitami.