Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiUPS4
Okładka The Castle Game (WiiU)
OkładkaThe Castle Game (WiiU)

The Castle Game

Opracowana przez studio Neptune Interactive gra strategiczna, w której wcielamy się w konstruktorów fortec, a naszym zadaniem jest obrona znajdujących się wewnątrz kryształów przed nacierającymi hordami przeciwników.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Castle Game Premiera

anulowana

WiiU

4sie2015

PS4

Gry podobne do The Castle Game

Pikmin 3

Star Fox Guard

Zombie Defense

The Castle to gra strategiczna, w której głównym zadaniem gracza jest obrona zbudowanej fortecy. Decydując samodzielnie o rodzaju murów, ich kształcie oraz załodze zamku, staramy się obronić znajdujące się w środku kryształy przed nacierającymi w ich kierunku hordami przeciwników. Za produkcję wersji na PlayStation 4 odpowiada studio Neptune Interactive.

W odróżnieniu od klasycznych tytułów w stylu tower defence, w tym przypadku mamy do czynienia z przeciwnikami nadciągającymi z kilku różnych kierunków ku środkowi mapy, gdzie znajdują się chronione przez twierdzę skarby. Gracz ma pełną dowolność w tworzeniu obronnych struktur – może zdecydować się na klasyczny zamek albo stworzyć coś na kształt labiryntu w obrębie którego poruszać będą się przeciwnicy. Wszystkie wzniesione mury dodatkowo obsadzamy rycerzami, łucznikami czy chociażby czarodziejami, którzy wspierają swoimi umiejętnościami nasze obronne wysyłki. Zwycięstwo odnosimy w chwili, w której odeprzemy ostatnią falę przeciwników.

Samych wrogów mamy w The Castle kilka rodzajów – począwszy od zwykłych wojowników, nacierających bezpośrednio na fortyfikacje, a na potrafiących przelatywać nad murami jeźdźcach gryfów kończąc. Każdy z nich wyposażony jest we okrzyk, który wydaje w chwili ataku – dzięki temu jesteśmy w stanie nawet w ferworze walki szybko zorientować się z jakim zagrożeniem mamy do czynienia. Z uwagi na to, że kontroler od PlayStation 4 nie pozwala równie precyzyjne sterowanie co myszką, twórcy zdecydowali się także na zastosowanie szeregu uproszczeń, dzięki którym gra się wygodniej i przyjemniej.

Gra oferuje trójwymiarową grafikę, która choć prosta, może się podobać. Przy tworzeniu poszczególnych modeli deweloperzy inspirowali się m.in. grami z serii WarCraft.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Castle Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
WiiU