Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4XONEPCSwitch
Okładka Defense Grid 2 (PS4)

Defense Grid 2

Kontynuacja Defense Grid: The Awakening – popularnej strategii tower defense, stworzonej w 2008 r. przez studio Hidden Path Entertainment. Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w poprzedniczce i opowiada o dalszych losach dowódcy zmagającego się z kolejnymi siłami obcych.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | kooperacja

Okładka Defense Grid 2 (PS4)

data premiery gry:

22wrz2014

PC

24wrz2014

PS4 XONE

7lut2019

Switch

Defense Grid 2 to gra strategiczna typu tower defense. Produkcję opracowało studio Hidden Path Entertainment, czyli autorzy pierwszej części .

Defense Grid: The Awakening był pierwszym tytułem tego typu, który wprowadził do gatunku rozbudowany wątek fabularny. Część druga kontynuuje tradycje pierwowzoru. Gra opowiada o dalszych losach dowódcy, w którego wcieliliśmy się w pierwowzorze. Okazuje się, że pokonane przez niego siły obcych były jedynie niewielką częścią potężnej armii. W kampanii powraca Fletcher, czyli sztuczna inteligencja, która komentowała nasze poczynania w pierwszej części.

W podstawowych założeniach gra jest typowym tower defense. Naszym zadaniem jest zatem budowanie wieżyczek strażniczych i innych struktur obronnych w celu odparcia kolejnych fal wrogów. Zabicie każdego przeciwnika zasila nasze konto kredytami, które wydajemy na zakup nowych budynków oraz ulepszanie już istniejących. Defense Grid 2 oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, na którą składa się dwadzieścia poziomów. Dostępny jest również tryb multiplayer.

Podczas rozgrywki musimy zmierzyć się z nowymi typami przeciwników, które nie występowały w części pierwszej. W walce z nimi wykorzystujemy zarówno znane już struktury obronne, jak i nieobecne wcześniej typy wieżyczek. Znacząco rozbudowany został system modyfikowania struktur. Poza typowym ulepszaniem obiektów defensywnych otrzymujemy również opcję wyposażania ich w dodatkowe podzespoły, pozwalające na większą specjalizację.

Defense Grid 2 wykorzystuje nowy silnik graficzny, który zapewnia nie tylko ładniejszą grafikę, ale umożliwia również tworzenie większych i bardziej skomplikowanych map. Dodatkową atrakcją jest łatwy w użyciu edytor poziomów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Defense Grid 2

Klasyfikacja PEGI Defense Grid 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Defense Grid 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Wieści ze świata (Star Citizen, Xbox One, Defense Grid 2, FIFA) 01/12/2014
Wieści ze świata (Star Citizen, Xbox One, Defense Grid 2, FIFA) 01/12/2014

wiadomość1 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o przekroczeniu kolejnego progu finansowego zbiórki na rzecz Star Citizen, kiepskiej sprzedaży konsoli Xbox One w Japonii oraz bezpłatnym demie Defense Grid 2. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam umożliwi graczom sprzedawanie stworzonej przez siebie zawartości
Steam umożliwi graczom sprzedawanie stworzonej przez siebie zawartości

wiadomość16 kwietnia 2014

Szef studia Hidden Path Entertainment wyjawił, że gra Defense Grid 2 umożliwi swoim użytkownikom tworzenie i sprzedawanie dodatkowych map. Zarobione w ten sposób pieniądze dzielone będą pomiędzy autorów poziomów i deweloperów. Do tej pory podobny system wykorzystywały tylko gry Dota 2 i Team Fortress 2, jednak wkrótce Valve udostępni taką możliwość szerszemu gronu producentów.

Wieści ze świata (Lollipop Chainsaw, Defense Grid 2, Battlefield 4) 7/3/14
Wieści ze świata (Lollipop Chainsaw, Defense Grid 2, Battlefield 4) 7/3/14

wiadomość7 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji strzelaniny Battlefield 4, wynikach sprzedaży Lollipop Chainsaw, wydaniu gry Defense Grid 2 na konsole nowej generacji, a także o Limitowanej Edycji zręcznościowych wyścigów Mario Kart 8. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Defense Grid 2 - ujawniono, kto pomógł sfinansować grę
Defense Grid 2 - ujawniono, kto pomógł sfinansować grę

wiadomość17 maja 2013

Defense Grid 2, kontynuacja gry tower defense od studia Hidden Path Entertainment, została sfinansowana dzięki pomocy inwestora Stevena Denglera. Wcześniej pomógł on między innymi ekipie z Double Fine.

Powstanie Defense Grid 2, czyli kontynuacja popularnego tower defense
Powstanie Defense Grid 2, czyli kontynuacja popularnego tower defense

wiadomość26 kwietnia 2013

Zespół Hidden Path Entertainment ogłosił, że trwają prace nad Defense Grid 2, czyli kontynuacją popularnej gry tower defense. W zeszłym roku twórcom nie udało się zgromadzić potrzebnych środków na Kickstarterze. Projekt uratowało wsparcie prywatnego inwestora.

PC
PS4
XONE
Switch