Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitchPS4XONE
Okładka Defense Grid 2 (PC)
OkładkaDefense Grid 2 (PC)

Defense Grid 2

Kontynuacja Defense Grid: The Awakening – popularnej strategii tower defense, stworzonej w 2008 r. przez studio Hidden Path Entertainment. Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w poprzedniczce i opowiada o dalszych losach dowódcy zmagającego się z kolejnymi siłami obcych.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | kooperacja | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Defense Grid 2 Premiera

22wrz2014

PC

24wrz2014

PS4 XONE

7lut2019

Switch

Defense Grid 2 to gra strategiczna typu tower defense. Produkcję opracowało studio Hidden Path Entertainment, czyli autorzy pierwszej części .

Defense Grid: The Awakening był pierwszym tytułem tego typu, który wprowadził do gatunku rozbudowany wątek fabularny. Część druga kontynuuje tradycje pierwowzoru. Gra opowiada o dalszych losach dowódcy, w którego wcieliliśmy się w pierwowzorze. Okazuje się, że pokonane przez niego siły obcych były jedynie niewielką częścią potężnej armii. W kampanii powraca Fletcher, czyli sztuczna inteligencja, która komentowała nasze poczynania w pierwszej części.

W podstawowych założeniach gra jest typowym tower defense. Naszym zadaniem jest zatem budowanie wieżyczek strażniczych i innych struktur obronnych w celu odparcia kolejnych fal wrogów. Zabicie każdego przeciwnika zasila nasze konto kredytami, które wydajemy na zakup nowych budynków oraz ulepszanie już istniejących. Defense Grid 2 oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, na którą składa się dwadzieścia poziomów. Dostępny jest również tryb multiplayer.

Podczas rozgrywki musimy zmierzyć się z nowymi typami przeciwników, które nie występowały w części pierwszej. W walce z nimi wykorzystujemy zarówno znane już struktury obronne, jak i nieobecne wcześniej typy wieżyczek. Znacząco rozbudowany został system modyfikowania struktur. Poza typowym ulepszaniem obiektów defensywnych otrzymujemy również opcję wyposażania ich w dodatkowe podzespoły, pozwalające na większą specjalizację.

Defense Grid 2 wykorzystuje nowy silnik graficzny, który zapewnia nie tylko ładniejszą grafikę, ale umożliwia również tworzenie większych i bardziej skomplikowanych map. Dodatkową atrakcją jest łatwy w użyciu edytor poziomów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Defense Grid 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Defense Grid 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS4
XONE
Switch