Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2014, 11:45

Wieści ze świata (Star Citizen, Xbox One, Defense Grid 2, FIFA) 01/12/2014

Dziś piszemy m.in. o przekroczeniu kolejnego progu finansowego zbiórki na rzecz Star Citizen, kiepskiej sprzedaży konsoli Xbox One w Japonii oraz bezpłatnym demie Defense Grid 2. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Exploration Sale (do godziny 19:00 we wtorek, 2.12), WWW

Star Citizen

Ledwie cztery dni temu zbiórka pieniędzy na Star Citizen – kosmiczny symulator od studia Cloud Imperium Games – osiągnęła kwotę 63 milionów dolarów, a już teraz produkcja przekroczyła kolejny próg finansowy. Łączna suma funduszy przeznaczonych przez społeczność na rozwój tytułu wynosi ponad 65 milionów dolarów. O ile przy osiągnięciu 64 milionów dolarów do gry miano dodać możliwość posiadania zwierzaków, o tyle brak informacji na temat nagrody za osiągnięcie dodatkowego miliona. Jedyną wskazówką są słowa głównego twórcy, Chrisa Robertsa, z poprzedniego listu, które sugerują rozwinięcie możliwości tworzenia statków modułowych – więcej informacji ma ujawnić kolejny list.

Xbox One

Jak widać, Japończycy niezbyt entuzjastycznie przyjęli konsolę Microsoftu. - Wieści ze świata (Star Citizen, Xbox One, Defense Grid 2, FIFA) 01/12/2014 - wiadomość - 2014-12-02
Jak widać, Japończycy niezbyt entuzjastycznie przyjęli konsolę Microsoftu.

To, że sprzedaż konsol Microsoftu w Japonii nigdy nie osiąga takich wyników, jak urządzenia Sony czy Nintendo, nie jest niczym nowym – mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni wyraźnie faworyzują rodzimych producentów. Jednak nawet w tym kontekście sprzedaż Xboksa One w Japonii wypada zadziwiająco słabo – w ciągu niemal dwóch miesięcy od premiery zeszło nieco ponad 38 tysięcy egzemplarzy, z czego aż 23,562 konsole sprzedały się w ciągu pierwszych czterech dni. Nawet poprzednia konsola Microsoftu – Xbox 360 – zdołała przekroczyć milion sprzedanych egzemplarzy, zaś konkurencyjne PlayStation 4 oraz Wii U już w dwa dni po premierze w Japonii sprzedały się w nakładzie ponad 300 tysięcy sztuk. W tej sytuacji nie powinna dziwić decyzja prezesa japońskiego oddziału Xboksa, Takashi Sensuiego, o rezygnacji ze stanowiska. Zostanie przeniesiony do amerykańskiej siedziby Microsoftu, a zastąpi go Yoshinami Takahashi, który przed dołączeniem do giganta z Redmond pracował 25 lat dla Sony.

Defense Grid 2

Wieści ze świata (Star Citizen, Xbox One, Defense Grid 2, FIFA) 01/12/2014 - ilustracja #2

Na platformie Steam ukazało się darmowe demo Defense Grid 2, kontynuacji gry z gatunku tower defense. Wyprodukowana przez Hidden Path produkcja ukazała się 22 września tego roku i zebrała wysokie oceny (średnia ocen recenzentów według strony Metacritic: 81), choć tak późne ukazanie się wersji demonstracyjnej jest nieco dziwne. Co więcej, demo znajduje się na osobnej stronie na Steamie, a nie razem z pełnym tytułem, co jednak dużo nie zmienia, bo jedyna ważniejsza informacja zawarta w opisie to fakt, że demo zawiera cały pierwszy rozdział.

FIFA

Sony zakończyło dziesięcioletnie sponsorowanie FIFA, które gwarantowało pojawianie się nazwy PlayStation na boisku podczas rozgrywek Pucharu Świata. Oficjalnym powodem jest wzrost kosztów sponsorowania, ale może to być związane z aferą z 2011 roku, dotyczącą przyznania organizacji mundialu Rosji i Katarowi w zamian za łapówki. Niedawny raport z dochodzenia FIFA oczyścił oskarżonych z zarzutów, ale wciąż czekamy na wynik kolejnego postępowania, tym razem przeprowadzonego przez Szwajcarię. Sony było jednym z ważniejszych sponsorów FIFA jako reprezentant „życia cyfrowego”, a więc jednego z sześciu „głównych pól”, u których organizacja szukała sponsorów. Jeśli wierzyć krążącym pogłoskom, to firma Samsung zastąpi Sony na tej pozycji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach: