Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2014, 13:11

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Metal Gear Online, Star Citizen, Blackguards 2) 27/11/14

Dziś piszemy m.in. o nowej edycji Metal Gear Online, kolejnym progu finansowym zbiórki na rzecz Star Citizen oraz dacie premiery gry Blackguards 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Exploration Sale (do godziny 19:00 we wtorek, 2.12), WWW

Metal Gear Online

Geoff Keighley, prezenter telewizji Spike, zdradził na Twitterze, że podczas tegorocznej edycji gali The Game Awards (5 grudnia) Hideo Kojima po raz pierwszy zaprezentuje Metal Gear Online. Nie wiemy na razie, czy miałaby to być zupełnie osobna produkcja – podobnie jak to było w wypadku Metal Gear Online z 2008 roku – czy wieloosobowy komponent gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (na modłę Grand Theft Auto Online).

Czym dokładnie będzie Metal Gear Online? - Wieści ze świata (Metal Gear Online, Star Citizen, Blackguards 2) 27/11/14 - wiadomość - 2014-11-27
Czym dokładnie będzie Metal Gear Online?

Star Citizen

Chris Roberts opublikował nowy list do fanów Star Citizen z podziękowaniami za pomoc w osiągnięciu kolejnego progu finansowego – do tej pory udało się zgromadzić ponad 63 milionów dolarów. Tym samym w ciągu ostatnich dwóch tygodni gra wygenerowała 2 miliony dolarów, co świadczy o niesłabnącym tempie zbiórki społecznościowej. Twórcy zdradzili, że nagrodą za przekroczenie kwoty 64 milionów dolarów będą… zwierzaki. Podobno mają to być nie tylko tradycyjne psy i koty, pałętające się pod nogami naszego pilota, ale i bardziej egzotyczne stworzenia.

Blackguards 2

Studio Daedalic Entertainment ogłosiło, że Blackguards 2 ukaże się 20 stycznia 2015 roku. Kontynuacja produkcji łączącej cechy RPG-a oraz strategii będzie dostępna na komputerach PC i Mac. Przy tej okazji polecamy fanom cyklu ostatni zwiastun „dwójki”, omawiający nowości w grze:

Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire

W ciagu trzech dni od premiery gier Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire, przeznaczonych na konsolę Nintendo 3DS, znalazły one ponad 1,5 miliona nabywców w samej Japonii, jak podaje serwis Famitsu. Jest to zatem czwarty największy debiut w historii 3DS-a na rynku japońskim, zaraz po Pokemon X i Y, Monster Hunter 4 i Monster Hunter 4 Ultimate. Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire trafią do Europy 28 listopada 2014 roku.

PlayStation Plus

Zgodnie z tradycją, firma Sony ujawniła listę gier, w które bez dodatkowych opłat zagrają w grudniu abonenci PlayStation Plus. Tym razem jedna z nich (Titan Attacks!) będzie dostępna na wszystkich trzech platformach sprzętowych:

 1. PlayStation 4: Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition, Secret Ponchos i Titan Attacks!
 2. PlayStation 3: Hitman HD Trilogy, Deadly Premonition: Director's Cut i Titan Attacks!
 3. PlayStation Vita: Final Horizon i Titan Attacks!

Xbox Live Gold

Podobnie jak konkurencja, firma Microsoft przygotowała kilka darmowych gier dla subskrybentów usługi Xbox Live Gold. Od 1 grudnia posiadacze złotego konta Xbox zagrają w następujące tytuły, przypisane do poszczególnych konsol:

 1. Xbox One: Worms Battlegrounds
 2. Xbox 360: The Raven: Legacy of a Master Thief i SSX

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. The Hunter: Primal
 2. Block N Load
 3. Future Perfect
 4. Symulator Prac Leśnych 2015
 5. Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst
 6. Battle of Empires: 1914-1918

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Warhammer 40,000: Armageddon zwiastun rozgrywki
 2. This War of Mine update 1.1
 3. Symulator Prac Leśnych 2015 trailer
 4. Construction Simulator 2015 trailer