Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Pokemon Y (3DS)
OkładkaPokemon Y (3DS)

Pokemon Y 3DS

Kolejna odsłona kultowej serii gier firmy Nintendo z tytułowymi Pokémonami, wydana w formie dwóch bliźniaczych gier fabularnych: Pokemon X i Pokemon Y.

RPG | science fiction | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Pokemon Y Premiera 3DS

12października2013

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Y to produkcja firmy Nintendo rozgrywająca się w doskonale znanym uniwersum. Podobnie jak większość poprzednich odsłon głównej serii Pokemon, jest ona grą RPG o łapaniu tytułowych potworów. Pokemon Y wraz z Pokemon X rozpoczynają tak zwaną szóstą generację marki, wprowadzającą jak zwykle nowe postacie i motywy.

W Pokemon Y wcielamy się w trenerów, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu nowych, mocniejszych Pokemonów, aby złapać je, wytrenować, a później wykorzystać w walce z innymi śmiałkami. Ta edycja popularnej serii zawiera nowe gatunki Pokemonów, w tym trzy niedostępne wcześniej startowe potworki: Chespin, Fennekin oraz Froakie.

Rozgrywka składa się z eksplorowania lokacji, elementów zręcznościowych, rozmawiania z innymi bohaterami oraz prowadzenia walk. Te ostatnie zrealizowano w dobrze znanej konwencji – starć prowadzonych na tury, podczas których wykorzystuje się kilka rodzajów Pokemonów, uzbrojonych w różne umiejętności i techniki.

Pokemon Y i Pokemon X są bodaj pierwszymi odsłonami głównej linii gier wideo o Pokemonach, które wykorzystują trójwymiarową grafikę opartą na wielokątach (wcześniej łączyły one elementy 2D i 3D). Teraz trójwymiarowe są świat, modele postaci oraz sekwencje walk. Nowa grafika pozwoliła lepiej wykorzystać ekran 3D konsoli przenośnej 3DS.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Y

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.