Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Bravely Default: Flying Fairy (3DS)

Bravely Default: Flying Fairy 3DS

Bravely Default: Flying Fairy to gra jRPG, która zawiera wiele charakterystycznych elementów gameplayu tożsamych ze starszymi przedstawicielami gatunku.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Bravely Default: Flying Fairy (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

11października2012

Bravely Default: Flying Fairy jest tradycyjnym przedstawicielem gatunku gier jRPG. Tytuł powstał w jednym ze studiów deweloperskich Square Enix, a nad jego produkcją czuwali Tomoya Asano, Akihiko Yoshida, a także szereg innych twórców, którzy do tej pory nie współpracowali z japońskim gigantem. Asano jak producent pracował między innymi nad grami przeznaczonymi na konsolę Nintendo DS, takimi jak Final Fantasy III oraz Final Fantasy IV, Final Fantasy: The 4 Heroes of Light. Yoshida z kolei jest projektantem postaci i grafikiem, którego szybko rozpoznawalny styl mogliśmy zobaczyć w grach, takich jak Vagrant Story, Tactics Ogre: Let US Cling Together, Final Fantasy XII czy Final Fantasy Tactics.

Projektanci gry chcieli by ich dzieło jak najbardziej przypominało i oddawało klimat klasycznych japońskich gier RPG, które ukazywały się pierwszej połowie lat 90. Widać to zarówno w projektach postaci, jak i podejściu do tworzenia świata i mechaniki walki. Odwiedzane w czasie gry lokacje, są dwuwymiarowymi grafikami po których poruszają się trójwymiarowe model postaci. Ręcznie rysowane tła są animowane, zmieniając się wraz porami dnia i stworzone z wielu warstw, które dają wrażenie głębi, wzmacniane jeszcze przez tryb 3D, wspierany przez konsolę 3DS. Po obszernym podróżujemy korzystając z mapy świata. Walka odbywa się w trybie turowym na trójwymiarowych arenach. Spotkania z przeciwnikami są losowe i nie widzimy ich bezpośrednio przed bitwą. Postacie rozwijamy przypisując im rożne specjalizacje, system ten działa podobnie jak w grze Final Fantasy V.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Gry podobne do Bravely Default: Flying Fairy

Wymagania wiekowe Bravely Default: Flying Fairy

odpowiednia dla każdego wieku

RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS
RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS

wiadomość12 sierpnia 2016

W najnowszym przeglądzie omawiamy najlepsze gry RPG, w jakie można zagrać na konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy taktyki, akcji, klasyki, jak i dungeon crawlerów.

Wieści ze świata (Firefall, Borderlands, DieselStormers) 29/7/14
Wieści ze świata (Firefall, Borderlands, DieselStormers) 29/7/14

wiadomość29 lipca 2014

Dziś piszemy o premierze Firefall, aktualizacji do Borderlands, oraz sporze prawnym między firmą odzieżową Diesel a twórcami gry DieselStormers. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Bravely Default, Minecraft, Oxide Games) 24/10/13
Wieści ze świata (Bravely Default, Minecraft, Oxide Games) 24/10/13

wiadomość24 października 2013

Dziś piszemy m.in. o silniku studia Oxide Games, Edycji Kolekcjonerskiej gry Bravely Default, a także aktualizacji 1.7.1 do Minecrafta. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.