Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Bravely Default: Flying Fairy (3DS)
OkładkaBravely Default: Flying Fairy (3DS)

Bravely Default: Flying Fairy 3DS

Bravely Default: Flying Fairy to gra jRPG, która zawiera wiele charakterystycznych elementów gameplayu tożsamych ze starszymi przedstawicielami gatunku.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bravely Default: Flying Fairy Premiera 3DS

11października2012

producent: Square Enix wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bravely Default: Flying Fairy

Pokemon X

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

Shin Megami Tensei IV

Bravely Default: Flying Fairy jest tradycyjnym przedstawicielem gatunku gier jRPG. Tytuł powstał w jednym ze studiów deweloperskich Square Enix, a nad jego produkcją czuwali Tomoya Asano, Akihiko Yoshida, a także szereg innych twórców, którzy do tej pory nie współpracowali z japońskim gigantem. Asano jak producent pracował między innymi nad grami przeznaczonymi na konsolę Nintendo DS, takimi jak Final Fantasy III oraz Final Fantasy IV, Final Fantasy: The 4 Heroes of Light. Yoshida z kolei jest projektantem postaci i grafikiem, którego szybko rozpoznawalny styl mogliśmy zobaczyć w grach, takich jak Vagrant Story, Tactics Ogre: Let US Cling Together, Final Fantasy XII czy Final Fantasy Tactics.

Projektanci gry chcieli by ich dzieło jak najbardziej przypominało i oddawało klimat klasycznych japońskich gier RPG, które ukazywały się pierwszej połowie lat 90. Widać to zarówno w projektach postaci, jak i podejściu do tworzenia świata i mechaniki walki. Odwiedzane w czasie gry lokacje, są dwuwymiarowymi grafikami po których poruszają się trójwymiarowe model postaci. Ręcznie rysowane tła są animowane, zmieniając się wraz porami dnia i stworzone z wielu warstw, które dają wrażenie głębi, wzmacniane jeszcze przez tryb 3D, wspierany przez konsolę 3DS. Po obszernym podróżujemy korzystając z mapy świata. Walka odbywa się w trybie turowym na trójwymiarowych arenach. Spotkania z przeciwnikami są losowe i nie widzimy ich bezpośrednio przed bitwą. Postacie rozwijamy przypisując im rożne specjalizacje, system ten działa podobnie jak w grze Final Fantasy V.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bravely Default: Flying Fairy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.