Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka The Legend of Legacy (3DS)
OkładkaThe Legend of Legacy (3DS)

The Legend of Legacy 3DS

Utrzymana w klimacie fantasy japońska gra RPG, nawiązująca do popularnego – zwłaszcza w Japonii – cyklu fabularnego SaGa, występującego wcześniej pod nazwą Final Fantasy Legend.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Legacy Premiera 3DS

22stycznia2015

producent: FuRyu wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Legend of Legacy to osadzona w realiach fantasy gra jRPG, będąca duchowym spadkobiercą popularnej zwłaszcza w Japonii serii SaGa (znanej pierwotnie także jako Final Fantasy Legend). Tytuł został stworzony przez studio FuRyu (Unchained Blades) we współpracy z byłymi członkami Square Enix, mającymi na swoim koncie prace nad wspomnianą serią.

Akcja gry toczy się na usianej starożytnymi ruinami wyspie Avalon, która dziesięć lat wcześniej wynurzyła się z morskich głębin. Z miejscem tym związane jest mnóstwo intrygujących opowieści, mówiących m.in. o widywanych tam duchach i artefaktach, pozostawionych rzekomo przez pradawnych bogów. Gracze wcielają się w jednego z siedmiu śmiałków, którzy wyruszają na wyspę, celem odkrycia związanych z nią tajemnic.

Wśród predefiniowanych postaci znajdziemy elementalistę imieniem Meurs, cierpiącą na amnezję Biancę, łowcę skarbów Libera, krzyżowca Garneta, najemnika Owena, alchemistkę Eloise oraz zaklętego w żabę Filmię księcia. Podczas zabawy kontrolujemy trzyosobową drużynę, w której oprócz wybranego przez nas bohatera znajduje się dwóch pomocników. Tych jednak możemy wymieniać w dowolnym momencie gry. Za bazę wypadową służy nam miasto Initium, założone przez przybywających na Avalon podróżników. Na miejscu korzystamy ze sklepów oraz innych przybytków, możemy też sprzedawać własne mapy lub płacić za transport dóbr statkami, które dostarczą towary z innych portów.

The Legend of Legacy nie posiada klasycznego scenariusza. Akcja gry jest w pełni nieliniowa, a rozwój wydarzeń zależy całkowicie od poczynań gracza. Rozgrywka skupia się tradycyjnie na eksploracji, wykonywaniu zróżnicowanych zadań oraz toczonej w systemie turowym walce. System rozwoju bohatera został zaczerpnięty ze wspomnianej serii SaGa, gdzie postaci doskonalą swe umiejętności poprzez używanie już dostępnych technik. Jednym z ciekawszych rozwiązań w grze jest możliwość przywoływania do pomocy duchów, podzielonych na cztery grupy (uzależnione od żywiołu). Dzięki temu podczas walki uzyskujemy dostęp do posiadanych przez nich zdolności, lecz co ciekawe taką samą możliwość mają również nasi przeciwnicy.

Pod względem oprawy The Legend of Legacy na 3DS-a stoi na wysokim poziomie. Postacie przedstawione są w pełnym 3D, a ręcznie rysowane tła mienią się pastelowymi barwami. Ciekawostkę stanowi fakt, że wszystkie elementy scenerii np. drzewa, skały, płoty itp. pojawiają się w efekcie „pop-up” kiedy przebiegniemy niedaleko nich.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Legend of Legacy: 16+