Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Final Fantasy Explorers (3DS)

Final Fantasy Explorers 3DS

RPG akcji autorstwa firmy Square Enix, będący zręcznościowym spin-offem serii Final Fantasy. Gracz przejmuje kontrolę nad grupą odkrywców pragnących odnaleźć wszystkie fragmenty Wielkiego Kryształu.

RPG | TPP | elementy zręcznościowe | kooperacja | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Final Fantasy Explorers (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

18grudnia2014

29stycznia2016

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy Explorers to opracowane z myślą o konsoli Nintendo 3DS action RPG, za którego stworzenie odpowiada studio Square Enix. Pierwotnie, tj. w 2014 roku, gra zadebiutowała tylko na rynku japońskim. Dopiero pod koniec lipca 2015 roku, za sprawą dobrych wyników finansowych, deweloperzy zdecydowali się udostępnić ten interesujący, zręcznościowy spin-off serii Final Fantasy także w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Fabuła koncentruje się wokół tytułowej grupy poszukiwaczy przygód, którzy podejmują się trudnego zadania zebrania wszystkich ukrytych diamentów wchodzących w skład Wielkiego Kryształu. Gra stanowi swoistą mieszankę wydanego w 2004 roku Final Fantasy: Crystal Chronicles oraz cyklu Monster Hunter. Podczas rozgrywki zainteresowani znajdą tutaj obfitujący w wartką akcję tryb dla pojedynczego gracza, jak również możliwość zabawy przez sieć, która w tym przypadku dedykowana jest maksymalnie czterem grającym jednocześnie.

Twórcy zadbali o to, aby gracze nie narzekali na nudę. Z tego też względu w opisywanym Final Fantasy Explorers znajdziemy masę zróżnicowanych zadań do wykonania, przeróżne potwory kojarzone przez fanów serii Final Fantasy, dwadzieścia grywalnych postaci do wyboru (np. rycerza, mnicha, czarnego lub białego maga), szeroką gamę dodatkowego wyposażenia, a także różnorodne klasy i umiejętności do wykorzystania w czasie właściwej rozgrywki.

Całość dopełniona została ładną, kolorową oprawą wizualną, która z całą pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku i tytułów przeznaczonych na platformy przenośne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 4  

Gry podobne do Final Fantasy Explorers

Wymagania wiekowe Final Fantasy Explorers

odpowiednia dla każdego wieku