Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Final Fantasy Explorers (3DS)
OkładkaFinal Fantasy Explorers (3DS)

Final Fantasy Explorers 3DS

RPG akcji autorstwa firmy Square Enix, będący zręcznościowym spin-offem serii Final Fantasy. Gracz przejmuje kontrolę nad grupą odkrywców pragnących odnaleźć wszystkie fragmenty Wielkiego Kryształu.

RPG | TPP | elementy zręcznościowe | kooperacja | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy Explorers Premiera 3DS

18grudnia2014

Nintendo eShop

29stycznia2016

producent: Square Enix wydawca: Square Enix

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Final Fantasy Explorers

Pokemon X

Bravely Default: Flying Fairy

The Legend of Legacy

Final Fantasy Explorers to opracowane z myślą o konsoli Nintendo 3DS action RPG, za którego stworzenie odpowiada studio Square Enix. Pierwotnie, tj. w 2014 roku, gra zadebiutowała tylko na rynku japońskim. Dopiero pod koniec lipca 2015 roku, za sprawą dobrych wyników finansowych, deweloperzy zdecydowali się udostępnić ten interesujący, zręcznościowy spin-off serii Final Fantasy także w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Fabuła koncentruje się wokół tytułowej grupy poszukiwaczy przygód, którzy podejmują się trudnego zadania zebrania wszystkich ukrytych diamentów wchodzących w skład Wielkiego Kryształu. Gra stanowi swoistą mieszankę wydanego w 2004 roku Final Fantasy: Crystal Chronicles oraz cyklu Monster Hunter. Podczas rozgrywki zainteresowani znajdą tutaj obfitujący w wartką akcję tryb dla pojedynczego gracza, jak również możliwość zabawy przez sieć, która w tym przypadku dedykowana jest maksymalnie czterem grającym jednocześnie.

Twórcy zadbali o to, aby gracze nie narzekali na nudę. Z tego też względu w opisywanym Final Fantasy Explorers znajdziemy masę zróżnicowanych zadań do wykonania, przeróżne potwory kojarzone przez fanów serii Final Fantasy, dwadzieścia grywalnych postaci do wyboru (np. rycerza, mnicha, czarnego lub białego maga), szeroką gamę dodatkowego wyposażenia, a także różnorodne klasy i umiejętności do wykorzystania w czasie właściwej rozgrywki.

Całość dopełniona została ładną, kolorową oprawą wizualną, która z całą pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku i tytułów przeznaczonych na platformy przenośne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 4  

Wymagania wiekowe Final Fantasy Explorers: Odpowiednia dla każdego wieku.