Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2014, 12:53

autor: luckie

Wieści ze świata (Firefall, Borderlands, DieselStormers) 29/7/14

Dziś piszemy o premierze Firefall, aktualizacji do Borderlands, oraz sporze prawnym między firmą odzieżową Diesel a twórcami gry DieselStormers. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w środę):

  1. Verdun (wczesny dostęp) – obniżka 66% – 6,45 euro (ok. 27 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 67 tytułów, WWW

Firefall

Dziś oficjalnie debiutuje Firefall – sieciowa strzelanina z elementami MMO, oparta na systemie free-to-play. Gra będzie dostępna w finalnej wersji na oficjalnej stronie oraz na Steamie prawdopodobnie po godzinie 19:00. Ekipa Red 5 Studios przyszykowała na premierę obszerną aktualizację, która kilkunastokrotnie zwiększy zawartość gry. Więcej na jej temat przeczytacie w tym newsie.

Borderlands

Najnowsza aktualizacja do Borderlands na PC usuwa zabezpieczenie SecuRom z gry, tym samym przygotowując drogę dla usługi Steamworks, która w przyszłości będzie obsługiwała tryb multiplayer w miejsce zamkniętego niedawno GameSpy. Umożliwiono również aktywację na Steamie pudełkowego wydania gry oraz dodatków DLC zakupionych w innych miejscach – w tym celu należy wykorzystać oryginalny klucz produktu.

Bravely Default: Flying Fairy

Firma Square Enix poinformowała, że do tej pory do sklepów na całym świecie trafiło million kopii Bravely Default: Flying Fairy – jRPG-a wydanego na konsolę Nintendo 3DS – z czego 400 tysięcy przypada na samą Japonię, gdzie gra pojawiła się w pierwszej kolejności. Liczba ta obejmuje również wyniki z dystrybucji cyfrowej. Obecnie trwają prace nad kontynuacją produkcji, zatytułowaną Bravely Second, która również ukaże się na 3DS-a.

DieselStormers

Co ma jeans do oleju napędowego? - Wieści ze świata (Firefall, Borderlands, Dieselstormers) 29/7/14 - wiadomość - 2014-07-29
Co ma jeans do oleju napędowego?

Firma Diesel – zajmująca się przede wszystkim sprzedażą ubrań jeansowych – wystosowała oficjalny sprzeciw odnośnie zarejestrowania marki DieselStormers, będącej tytułem nowej gry studia Black Forest Games (Giana Sisters: Twisted Dreams). Jej prawnicy twierdzą, że zbieżność nazw może wprowadzić konsumentów w błąd. Mimo że włoska firma zajmuje się niemal wyłącznie handlem odzieżą, zastrzegła sobie prawo do korzystania z nazwy Diesel w wielu produktach, również w grach wideo. Przedstawiciele Black Forest Games liczą na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie i zapewniają, że nie zamierzają stać się konkurencją dla firmy odzieżowej ani w żaden sposób jej parodiować, a tytuł DieselStorms odnosi się do oleju napędowego.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Defense Grid 2
  2. Transformers Universe
  3. LEGO Batman 3: Beyond Gotham
  4. The Last of Us

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Falling Skies: The Game teaser
  2. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii - trailer filmu