Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWiiUX360PS3
Okładka Giana Sisters: Twisted Dreams (PC)

Giana Sisters: Twisted Dreams

Project Giana jest dwuwymiarową platformówką stworzoną przez studio Black Forest Games. Rozgrywka toczy się w świecie o dwóch przeciwstawnych charakterach i oparta jest na umiejętnym przechodzeniu z jego pozytywnej wersji do mrocznej.

Zręcznościowe | platformówki | crowdfunding | indie | 2.5D

Okładka Giana Sisters: Twisted Dreams (PC)

data premiery gry:

23paź2012

PC

20mar2013

X360

19cze2013

PS3

22sie2013

WiiU

Giana Sisters: Twisted Dreams to duchowy spadkobierca wydanej po raz pierwszy w 1987 roku gry The Great Giana Sisters. Platformówka ta mocno wzorowała się na Super Mario Bros. Wydana po 25 latach od premiery oryginału, Giana Sisters: Twisted Dreams nawiązuje do poprzedniczki, jednocześnie wprowadzając sporo nowości. Autorami gry są ludzie z niemieckiego studia Black Forest Games, składającego się z byłych członków Spellbound Entertainment (twórców takich tytułów jak Arcania: Gothic 4, Robin Hood: Legenda Sherwood, czy Desperados: Wanted Dead Or Alive).

W grze wcielamy się w postać tytułowej Giany, dziewczynki zagubionej w krainie snów. Zarówno bohaterka jak i otaczający ją świat mają dwoistą naturę. W dowolnym momencie możemy zmienić kształt i wygląd krajobrazu oraz samej Giany. W kolorowej wersji świata protagonistka przeistacza się w zbuntowaną nastolatkę, a z głośników dobiegają ostre dźwięki gitary elektrycznej. Gdy senna rzeczywistość zmienia się w koszmar, Giana pokornieje i staje się grzeczną dziewczynką, której towarzyszy stonowana, lekko niepokojąca muzyka. Zmiany wyglądu otoczenia mają nie tylko kosmetyczny charakter – istotnie wpływają również na rozgrywkę. W zależności od tego w jakiej wersji świata obecnie się znajdujemy, Giana używa innych zdolności, a dostępne stają się też pewne, zablokowane wcześniej, części poziomów.

Na swej drodze spotkamy wiele wyzwań logiczno-zręcznościowych oraz wielu oryginalnych przeciwników - w tym kilku bossów. Rozgrywka cechuje się szybkim tempem, a ukończenie gry wymaga nieraz bardzo częstych zmian pomiędzy snem a koszmarem. Dla ułatwienia, przejścia te następują nie tylko po wciśnięciu odpowiedzialnego za transformację przycisku, ale również automatycznie po użyciu umiejętności przypisanej dla danego alter ego Giany.

Trójwymiarowa grafika, ograniczona kamerą do dwóch wymiarów z widokiem charakterystycznym dla klasycznych platformówek prezentuje się bardzo ładnie. Rysunkowe plansze są szczegółowe i w obu stylach – wesołym oraz mrocznym – zostały jednakowo starannie wykonane. Przejścia pomiędzy jedną a drugą wersją świata są bardzo płynne – wszystkie elementy krajobrazu ulegają jednoczesnej transformacji w czasie rzeczywistym.

Znany z pierwowzoru motyw muzyczny stworzony przez Chrisa Hülsbecka został nagrany na nowo. Za jego metalową wersję odpowiada zespół Machine Supremacy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Giana Sisters: Twisted Dreams

Klasyfikacja PEGI Giana Sisters: Twisted Dreams

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Giana Sisters: Twisted Dreams

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.66 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows XP (SP3)/Vista/7
Giana Sisters: Twisted Dreams - sprzedaż niezależnej platformówki przekroczyła milion egzemplarzy
Giana Sisters: Twisted Dreams - sprzedaż niezależnej platformówki przekroczyła milion egzemplarzy

wiadomość15 marca 2014

Studio deweloperskie Black Forest Game poinformowało, że sprzedaż platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams przekroczyła już milion egzemplarzy.

Giana Sisters: Twisted Dreams – nowe świąteczne demo i poziom
Giana Sisters: Twisted Dreams – nowe świąteczne demo i poziom

wiadomość15 grudnia 2012

Producent platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams przygotował jej specjalne świąteczne demo, które funkcjonuje także jako darmowe DLC dla pełnej wersji tytułu.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Star Galaxy) 12/12/12
Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Star Galaxy) 12/12/12

wiadomość12 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji 1.6 do produkcji MMO Star Wars: The Old Republic, zapowiedzi gry Star Galaxy, darmowym poziomie do platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams, a także terminie premiery przygodówki The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles w Polsce. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Giana Sisters: Twisted Dreams, Trials Evolution) 6/12/12
Wieści ze świata (Giana Sisters: Twisted Dreams, Trials Evolution) 6/12/12

wiadomość6 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Trials Evolution oraz The Elder Scrolls V: Skyrim, terminie premiery platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams w usłudze Xbox Live, a także opóźnieniu wydania Pikmin 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Giana Sisters: Twisted Dreams wydana – kolejny owoc Kickstartera
Giana Sisters: Twisted Dreams wydana – kolejny owoc Kickstartera

wiadomość24 października 2012

Platformówka Giana Sisters: Twisted Dreams trafiła do sprzedaży. Dzieło studia Black Forest Games jest kolejnym owocem rosnącej popularności Kickstartera, gdzie zebrano na nią 180 tysięcy dolarów.

PC
X360
PS3
WiiU