Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2014, 09:02

Giana Sisters: Twisted Dreams - sprzedaż niezależnej platformówki przekroczyła milion egzemplarzy

Studio deweloperskie Black Forest Game poinformowało, że sprzedaż platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams przekroczyła już milion egzemplarzy.

Giana Sisters: Twisted Dreams dołączyło do długiej listy niezależnych przebojów. - Giana Sisters: Twisted Dreams - sprzedaż niezależnej platformówki przekroczyła milion egzemplarzy - wiadomość - 2014-03-15
Giana Sisters: Twisted Dreams dołączyło do długiej listy niezależnych przebojów.

Ludzie z niezależnego niemieckiego studia Black Forest Game mają powody do zadowolenia. Zespół właśnie pochwalił się, że sprzedaż wyprodukowanej przez niego platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams przekroczyła milion egzemplarzy. Na tę imponującą liczbę składają się łączne wyniki wersji pecetowej oraz wydań na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U. Warto wspomnieć, że opracowanie projektu stało się możliwe dzięki hojności ponad sześciu tysięcy użytkowników serwisu Kickstarter, którzy w 2012 roku, podczas akcji crowdfundingowej, wsparli autorów sumą 186 tys. dolarów, potrzebną do dokończenia produkcji. Twórcy podziękowali tym fanom i stwierdzili, że gra jest dobrym przykładem tego, że tradycyjny model wydawniczy nie zawsze jest skuteczny. Giana Sisters: Twisted Dreams nie mogło bowiem znaleźć wydawcy zainteresowanego sfinansowaniem projektu i prawdopodobnie nigdy by on nie powstał, gdyby nie Kickstarter, a mimo to ostatecznie tytuł okazał się sporym sukcesem finansowym.

Giana Sisters: Twisted Dreams to platformówka będąca kontynuacją The Great Giana Sisters z 1987 roku. Pierwowzór zyskał sporą niesławę, gdyż był ordynarnym klonem popularnego Super Mario Bros. Autorzy skopiowali źródło swoich inspiracji tak dokładnie, że szybko musieli wycofać grę ze sprzedaży po tym, jak firma Nintendo zagroziła im procesem.

W przeciwieństwie do pierwszej części Giana Sisters: Twisted Dreams jest już produkcją w pełni oryginalną i oferuje zestaw własnych ciekawych pomysłów. Tytułowana Giana to dziewczynka podróżująca przez świat snów o dwoistej naturze i w dowolnym momencie możemy przełączać się między dwiema rzeczywistościami. Pierwsza z nich jest kolorowa i pełna optymizmu, a bohaterka ma w niej postać zbuntowanej nastolatki. Natomiast po przeskoku w koszmar Giana pokornieje i zaczyna obawiać się czekających ją niebezpieczeństw. Te zmiany nie obejmują jedynie wizualnej strony lokacji i zamiast tego wpływają także na dostępne umiejętności oraz układ map, pozwalając na dotarcie do miejsc dostępnych tylko w jednej wersji świata.

Giana Sisters: Twisted Dreams zadebiutowało w październiku 2013 r. na pecetach, a w kolejnym roku zostało przeniesione na konsole. Ponadto pół roku temu wydano pierwszy duży dodatek DLC zatytułowany Rise of the Owlverlord, wprowadzający do gry nową mini kampanię zawierającą siedem poziomów, na końcu których czeka potężny boss.

  1. Giana Sisters: Twisted Dreams - oficjalna strona gry