Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2012, 13:05

autor: Sarge

Wieści ze świata (Giana Sisters: Twisted Dreams, Trials Evolution) 6/12/12

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Trials Evolution oraz The Elder Scrolls V: Skyrim, terminie premiery platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams w usłudze Xbox Live, a także opóźnieniu wydania Pikmin 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Book of Unwritten Tales

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Book of Unwritten Tales. Dzieło studia KING Art. Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 9,99 euro (ok. 42 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Trials Evolution

Firma Ubisoft oraz studio RedLynx zapowiedziały drugi dodatek DLC do gry Trials Evolution. Rozszerzenie Riders of Doom wprowadzi 40 etapów umiejscowionych w lokacji Big Sand Lands, motor Banshee, setki nowych obiektów do edytora poziomów oraz dziesięć wyzwań Skill Games. DLC ukaże się w tym miesiącu w cenie 400 punktów Microsoftu. Dokładna data premiery zostanie ujawniona niebawem.

Pikmin 3

Firma Nintendo ogłosiła przesunięcie daty premiery gry Pikmin 3 w Europie. Nowe dzieło Shigeru Miyamoto zadebiutuje na Starym Kontynencie dopiero w drugim kwartale 2013 roku, choć pierwotnie miało ukazać się w „okresie premierowym” Wii U. Produkcja będzie dostępna wyłącznie na nowej konsoli japońskiego giganta.

Legacy of Kain / Planescape: Torment

W rejestrze serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawiły się trzy części serii Legacy of Kain (Soul Reaver, Soul Reaver 2, Defiance) oraz gra Planescape: Torment. Oznacza to najprawdopodobniej, że wymienione produkcje pojawią się niebawem w ofercie popularnej usługi firmy Valve. Nie wiadomo jedynie, kiedy to nastąpi i w jakiej cenie będą sprzedawane.

Giana Sisters: Twisted Dreams

Studio Black Forest Games ogłosiło, że gra Giana Sisters: Twisted Dreams zadebiutuje w usłudze Xbox Live wiosną 2013 roku. Na razie platformówka została wydana na PC i wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie ukaże się na PlayStation Network, choć prawdopodobnie nastąpi to w podobnym terminie, co na Xbox Live. Giana Sisters: Twisted Dreams to kolejna gra ufundowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Firma Bethesda Softworks ogłosiła, że dwa pierwsze dodatki DLC (Dawnguard, Hearthfire) do gry The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutują na PlayStation 3 dopiero po wydaniu trzeciego rozszerzenia o nazwie Dragonborn. Twórcy chcą skupić się na tym, by Dragonborn ukazał się bez opóźnień na wszystkich trzech platformach sprzętowych (PC, Xbox 360, PlayStation 3). Dopiero po zakończeniu prac nad tym dodatkiem, deweloper postara się o wydanie Dawnguard oraz Hearthfire na łamach PlayStation Network (oba rozszerzenia są od jakiegoś czasu dostępne na Xboksie 360 i PC).

Ubisoft Massive

Marc Cartwright ze studia Ubisoft Massive (World in Conflict, współpraca przy Far Cry 3) napisał na swoim profilu LinkedIn, że pracuje wraz z zespołem nad „wysokobudżetową (AAA), sieciową grą RPG nowej generacji”. Nie wiadomo, o jaką produkcję może chodzić, ale najwyraźniej ukaże się ona na następców PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W sieci pojawiły się spekulacje, że tajemniczy projekt może mieć powiązania z niedawno ujawnionym screenem z gry opatrzonej rzekomo tytułem Prince of Persia: Zero. W świetle dzisiejszych informacji nic jednak nie jest pewne.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: