Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn (PC)

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

Kolejny fabularny dodatek DLC do wydanego pod koniec 2011 roku gry RPG The Elder Scrolls V: Skyrim firmy Bethesda Softworks.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls V: Skyrim.

RPG | FPP | TPP | fantasy | Kinect | The Elder Scrolls | RPG akcji

Okładka The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn (PC)

data premiery gry:

4gru2012

X360

5lut2013

PC

12lut2013

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragonborn to trzecie DLC przeznaczone dla The Elder Scrolls V: Skyrim, wielokrotnie nagradzanej i najpopularniejszej gry cRPG 2011 roku. W przeciwieństwie do drugiego dodatku zatytułowanego Hearthfire, umożliwiającego graczom zbudowanie własnego domu i założenie rodziny, Dragonborn to znacznie obszerniejsze rozszerzenie, oferujące zupełnie nową historię, lokacje oraz przeciwników.

Akcja dodatku rozgrywa się na mroźnej wyspie Solstheim znajdującej się na północny wschód od prowincji Skyrim, znanej również z drugiego rozszerzenia do The Elder Scrolls III: Morrowind z 2003 roku. Mimo upływu ponad 200 lat od czasu, kiedy gracze mieli okazję po raz pierwszy postawić stopy na jej brzegach, mieszkańcom tego lądu udało się zachować niezależność, a liczne frakcje z kontynentu nadal walczą tu o wpływy.

Fabuła skupia się na tajemniczym Miraaku - czyli pierwszym Dragonbornie, który przed setkami lat popadł w obłęd i zaginął w odmętach czasu. Był on obdarzony podobnymi umiejętnościami co główny bohater gry i potrafił wykorzystywać do własnych celów siłę oraz moc smoków. W trakcie przygody gracze muszą, między innymi, powstrzymać obłąkańca przed ponownym objęciem władzy nad wyspą. Dragonborn wprowadza także wiele nowych elementów do gameplay'u. Zdecydowanie najważniejszym jest możliwość dosiadania smoków i wzniesienia się wraz z nimi w przestworza. Gracze mogą liczyć także na nowe rodzaje przeciwników, broni, mocy oraz pancerzy, które urozmaicą rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Gry podobne do The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Recenzja dodatku Dragonborn do gry Skyrim - udany wypad do Morrowind
Recenzja dodatku Dragonborn do gry Skyrim - udany wypad do Morrowind

Recenzja 13 grudnia 2012, 13:05

W tak dużym rozszerzeniu nie mogło zabraknąć pomniejszych uzupełnień – pojawiły się między innymi nowe zbroje, broń, krzyki i surowce oraz całkiem sporo unikatowych przeciwników (zapamiętanych głównie z Morrowinda). Pewną niespodzianką jest spotkanie z nieznanym dotychczas smoczym kapłanem oraz walka z rybopodobnymi mieszkańcami innych wymiarów. Najgłośniej reklamowana nowinka – możliwość lotu na smoczym grzbiecie – okazuje się jednak bardzo rozczarowująca. Kierowanie bestią jest zaskakująco niewygodne, a opcje sterowania – wyjątkowo ograniczone. Należy więc zapomnieć o swobodnej eksploracji terenu z powietrza, nie wspominając nawet o skutecznej walce z naziemnymi przeciwnikami. W obu przypadkach dużo lepiej sprawdza się tradycyjny wierzchowiec.

X360
PC
PS3