Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 14:29

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Dragonborn – dziś premiera pecetowej wersji dodatku do The Elder Scrolls V: Skyrim

Już dzisiaj polscy posiadacze komputerów PC będą mogli rozpocząć zabawę z Dragonborn, dodatkiem do The Elder Scrolls V: Skyrim. Premiera gry odbędzie się w cyfrowej dystrybucji na platformie Steam.

Dragonborn w końcu również na PC. - Dragonborn – dziś premiera pecetowej wersji dodatku do The Elder Scrolls V: Skyrim - wiadomość - 2013-02-05
Dragonborn w końcu również na PC.

Dziś światowa premiera pecetowej wersji Dragonborn, trzeciego z kolei dodatku DLC do jednego z najlepszych RPG akcji ostatnich lat, The Elder Scrolls V: Skyrim. Grę będzie można nabyć za pośrednictwem platformy Steam tego wieczora, także w Polsce. Cena została ustalona na 19,99 euro, czyli około 84 złote. Póki co, dodatek ma być dostępny w angielskiej wersji językowej. Polski dystrybutor, firma Cenega, zapowiedział jego spolszczone wydanie w pudełku na 3-4 tygodnie później.

Dragonborn miał swoją światową premierę 4 grudnia 2012 – od tego dnia mogą się nim cieszyć posiadacze konsoli Xbox 360. Na komputery PC oraz PlayStation 3 trzeci DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim ukazać miał się w późniejszym terminie. Przez długi czas nie wiadomo było nawet, czy będzie on w ogóle dostępny w Polsce – w wyniku blokady regionalnej założonej przez firmę Bethesda, autorów gry, polscy gracze nie mogli nabyć poprzez Steam ani podstawowej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim, ani też wcześniejszych dodatków do niej – Dawnguard i Hearthfire. Na szczęście blokada została zdjęta i również Polacy mogą bez problemu skorzystać z tej możliwości.

Ten smok nie doczekał premiery pecetowej wersji Dragonborn... - Dragonborn – dziś premiera pecetowej wersji dodatku do The Elder Scrolls V: Skyrim - wiadomość - 2013-02-05
Ten smok nie doczekał premiery pecetowej wersji Dragonborn...

Dragonborn – dziś premiera pecetowej wersji dodatku do The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #3Akcja Dragonborn dzieje się na wyspie Solstheim, którą mieliśmy już okazję zwiedzić w drugim dodatku do The Elder Scrolls III: Morrowind pod tytułem Przepowiednia. Jest to miejsce położone na północny wschód od prowincji Skyrim, panuje w nim mroźny klimat. Fabuła skupia się na walce z tajemniczym osobnikiem o imieniu Miraaku, pierwszym Dragonbornie, który oszalał wiele lat temu. Dragonborn jest najbardziej obszernym dodatkiem do The Elder Scrolls V: Skyrim – daje możliwość podróżowania na grzbietach smoków, a także wzbogaca grę o nową broń, pancerze i moce.

Wszystkie trzy dodatki do The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji na Playstation 3 mają pojawić się jeszcze w tym miesiącu.