Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Elder Scrolls III: Bloodmoon (PC)

The Elder Scrolls III: Przepowiednia PC

The Elder Scrolls III: Bloodmoon

Kolejny dodatek do popularnej gry role-playing pt. The Elder Scrolls III: Morrowind. The Elder Scrolls III: Bloodmoon przenosi nas na mroźną wyspę Solstheim, gdzie Imperium buduje nową kolonię wydobywczą.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls III: Morrowind.

RPG | FPP | TPP | fantasy | The Elder Scrolls | RPG akcji

PC Windows
Okładka The Elder Scrolls III: Bloodmoon (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3czerwca2003

4września2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejny (po The Elder Scrolls III: Tribunal) dodatek do popularnej gry role-playing pt. The Elder Scrolls III: Morrowind. The Elder Scrolls III: Bloodmoon przenosi nas na mroźną wyspę Solstheim, gdzie Imperium buduje nową kolonię wydobywczą. Niestety, całemu przedsięwzięciu zagraża prastara przepowiednia Bloodmoona oraz pogłoski o pojawieniu się w okolicy wilkołaków. Autorzy przygotowali dwie główne ścieżki rozwoju fabuły - albo przyłączymy się do obrony kolonii przed atakami wilkołaków, albo zdecydujemy się na przyłączenie do wilkołaków, opanujemy sztukę zamiany i doprowadzimy do zniszczenia nowych posiadłości Imperium - tylko od gracza zależy, jak skończy się ta przygoda. Bloodmoon wprowadza do gry zupełnie nowe środowisko - znajdziemy się na wyspie pokrytej grubą warstwą lodu i śniegu, gdzie czeka nas męcząca wędrówka przez lasy oraz wysokie górskie szczyty. Doświadczymy nie tylko zamieci śnieżnych, ale również staniemy oko w oko z zupełnie nowymi przeciwnikami - trolle czy wilki, to tylko namiastka niebezpieczeństwa, które czyha na wyspie Solstheim.

  • The Elder Scrolls III: Bloodmoon wymaga zainstalowania pełnej wersji Elder Scrolls III: Morrowind. Nie wymaga pierwszego dodatku The Elder Scrolls III: Tribunal.
  • Dodatek oferuje od 20 do 40 godzin rozgrywki, w zależności od ilości wykonanych questów.
  • Bloodmoon nie wymaga tworzenia postaci od podstaw, można grać już postacią rozwiniętą w Morrowindzie i Tribunalu.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1376 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do The Elder Scrolls III: Przepowiednia

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls III: Przepowiednia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls III: Przepowiednia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1.1 GB HDD
The Elder Scrolls III: Przepowiednia - recenzja gry
The Elder Scrolls III: Przepowiednia - recenzja gry

Recenzja 7 października 2003, 17:12

Nie od razu jednak wszystko zobaczymy. Przykładem może być kolonia na Kruczej Skale. Na początku nic tam nie ma. Dopiero gdy połączymy siły z Handlową Kompanią Wschodniocesarską, osada powolutku się rozwija. Jednego dnia widać dopiero rusztowania, przygotowane deski i kamienie, a później wyłaniają się domy, wieże strażnicze, mury. Efekt doprawdy niezwykły, czuć rozwój tego miejsca. Kompania Handlowa to pewnego rodzaju „organizacja”, jak np. gildia wojowników. W niej także będziemy w miarę naszego zaangażowania awansować, na wykonanie czeka kilkanaście zadań. W pewnym momencie autorzy postarali się, by gracz miał możliwość wyboru pracodawcy – takiego, który chciwcem będąc liczy tylko pieniądz lub takiego, którego głównym celem jest dobro kolonii. Gdy zakończymy kampanię, będziemy właścicielami kolonii wraz z własną posiadłością. Tutaj także architektura jest zupełnie nowa.