Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2008, 15:10

autor: vampire

Co słychać u twórców The Elder Scrolls Online?

Przeszło rok temu usłyszeliśmy o powstaniu trzeciego, obok Bethesda Softworks i Vir2l Studios, oddziału koncernu ZeniMax Media - ZeniMax Online Studios. Jak sama nazwa wskazuje miał się on zająć wyłącznie grami typu MMO. Minęło już sporo czasu, a my wciąż oficjalnie nie wiemy nawet nad jakim właściwie projektem ekipa pracuje.

Przeszło rok temu usłyszeliśmy o powstaniu trzeciego, obok Bethesda Softworks i Vir2l Studios, oddziału koncernu ZeniMax Media - ZeniMax Online Studios. Jak sama nazwa wskazuje miał się on zająć wyłącznie grami typu MMO. Minęło już sporo czasu, a my wciąż oficjalnie nie wiemy nawet nad jakim właściwie projektem ekipa pracuje. Także w opublikowanym ostatnio na łamach serwisu RPGVault wywiadzie z szefem ZeniMax Online Studios Mattem Firorą, nie znajdziemy żadnych informacji dotyczących gry, zamiast tego możemy przeczytać dość długi wywód na temat możliwości i trudności związanych z wkroczeniem na ten wciąż zdominowany przez World of Warcraft rynek. Firor powiedział też kilka słów na temat obecnej sytuacji swojej firmy. Okazuje się, że w ZeniMax Online wciąż brakuje rąk do pracy, a zwłaszcza specjalistów od silnika graficznego i animatorów. Prezes stwierdził nawet, że do tej pory skompletował jedynie połowę pracowników niezbędnych do ukończenia projektu rozpoczętego rok temu. Nie zmienia to jednak jego wysokich wymagań stawianych kandydatom. Dodał, że obecnie zatrudnia uzdolnionych i doświadczonych ludzi, a w biurze panuje bardzo miła atmosfera, co według niego jest wartością bezcenną w tej branży.

Co słychać u twórców The Elder Scrolls Online? - ilustracja #1

Pełną listę poszukiwanych przez ZeniMax Online pracowników możecie zobaczyć na jej oficjalnej stronie. Jak widać wolnych etatów jest tam całkiem sporo, a więc wygląda na to, że na debiutancki projekt firmy przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Przypomnijmy przy okazji, że Matt Firor był jednym z założycieli Mythic Entertainment, gdzie wziął udział między innymi w pracach nad serią Dark Age of Camelot. Pewną wskazówką odnośnie tego, co może teraz tworzyć jest fakt, iż firma posiada zarejestrowaną na siebie domenę ElderScrollsOnline.com.