Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka The Elder Scrolls IV: Shivering Isles (PC)

The Elder Scrolls IV: Shivering Isles

Shivering Isles to pierwszy z prawdziwego zdarzenia dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

RPG | FPP | TPP | fantasy | The Elder Scrolls | RPG akcji

Okładka The Elder Scrolls IV: Shivering Isles (PC)

data premiery gry:

26mar2007

X360

27mar2007

PC

20lis2007

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shivering Isles to pierwszy z prawdziwego zdarzenia dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Po serii oficjalnych i dyskusyjnych pod względem zawartości plug-inów, firma Bethesda Softworks zdecydowała się przygotować duże rozszerzenie, które udostępnia użytkownikom nieznaną z podstawowej wersji gry krainę.

Fabuła Shivering Isles koncentruje się wokół postaci Sheogoratha – Daedrycznego Księcia, którego barwna postać przewijała się przez wszystkie odsłony cyklu The Elder Scrolls. Bóg Szaleństwa otwiera w pobliżu miasta Bravil magiczne wrota, umożliwiające dostanie się do rządzonej przez nadprzyrodzoną istotę krainy. Głównym celem zmagań jest powstrzymanie widma zagłady grożącemu fantastycznemu światu. Odbywa się to poprzez wykonywanie zlecanych przez Sheogoratha zadań należących do tzw. wątku głównego. Oprócz podstawowych misji, autorzy pokusili się też o szereg nieobowiązkowych questów pobocznych, przybliżających wiedzę o dziwacznej krainie i jej mieszkańcach.

Najważniejszą cechą rozszerzenia jest możliwość eksploracji nowej krainy, która składa się z dwóch odrębnych terytoriów: charakteryzującą się niespotykaną w Cyrodiil roślinnością Manię oraz pokrytą licznymi moczarami Dementię. I w jednej i w drugiej możemy zwiedzać nowe osady i podziemia, znajdziemy tu też sporych rozmiarów miasto – New Sheoth (podzielone na dwie dzielnice, Bliss oraz Crucible). Autorzy przygotowali ponadto pokaźny zestaw nowych potworów, składników do warzenia mikstur, broni oraz zwykłych przedmiotów.

Dzięki charakterystycznej dla czwartej odsłony cyklu The Elder Scrolls opcji dostosowania świata do możliwości bohatera, dodatek mogą eksploatować zarówno doświadczeni śmiałkowie, jak i zupełni nowicjusze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1218 głosów czytelników.

Gry podobne do The Elder Scrolls IV: Shivering Isles

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls IV: Shivering Isles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls IV: Shivering Isles

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
The Elder Scrolls IV: Shivering Isles - recenzja gry
The Elder Scrolls IV: Shivering Isles - recenzja gry

Recenzja 7 maja 2007, 12:32

Zgodnie z zapowiedziami twórców, większość sub-questów w SI bliska jest tym najbardziej pomysłowym misjom z wersji podstawowej. Często, gdy wydaje się, że przed nami standardowa przechadzka po wypełnionym przez potwory lochu, ostatecznie do czynienia mamy z jakimś nieprzewidzianym udziwnieniem, odróżniającym wykonywane zadanie od całej reszty. Nie zawsze oczywiście, nudy i wypełniactwa też się tu trochę znajdzie. Zwłaszcza w drugiej połowie głównego wątku zaczyna drażnić wzorzec „idź do jaskini X i przynieś przedmiot Y”. Na szczęście wszystko ratują dialogi. Trudno się wszak oprzeć cieśli, który postanowił wybudować łódź latającą, ale ma problem z umieszczeniem wody na niebie. Albo spanikowanemu bogaczowi, śpiącemu na ulicy ze strachu przed ścianami swego domu. Dodajmy też, że po raz pierwszy w dziejach Obliviona będziemy tu zmuszeni do podjęcia decyzji, która odetnie nam drogę do jednego z dwóch questów. Ma to znaczenie przede wszystkim dla posiadaczy wersji Xboksowej, gdyż do zdobycia kompletu 250 punktów za achievementy konieczne będzie dwukrotne podejście do pewnej misji.

PC
X360
PS3