Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2009, 09:10

The Elder Scrolls V definitywnie w planach Bethesda Softworks

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks postanowił odnieść się do zeszłotygodniowych, zaskakujących informacji, sugerujących, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls. W specjalnym wpisie zamieszczonym na łamach oficjalnego bloga Bethesdy stwierdził, że wnioski wyciągnięte z wystąpienia Todda Howarda były zwykłym nieporozumieniem.

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks postanowił odnieść się do zeszłotygodniowych, zaskakujących informacji, sugerujących, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls. W specjalnym wpisie zamieszczonym na łamach oficjalnego bloga Bethesdy stwierdził, że wnioski wyciągnięte z wystąpienia Todda Howarda zorganizowanego w trakcie QuakeCon 2009 były zwykłym nieporozumieniem i nadinterpretacją.

The Elder Scrolls V definitywnie w planach Bethesda Softworks - ilustracja #1

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Howard w odpowiedzi na pytanie o piątą część popularnego cyklu cRPG stwierdził bowiem, że „nie powinniśmy spodziewać się nowej odsłony marki The Elder Scrolls w najbliższej przyszłości ”. Jak widać, nijak ma się to do interpretacji przedstawionych przez dziennikarzy, od których wypłynęła zeszłotygodniowa wiadomość. Howard powiedział również w trakcie konferencji, że marka The Elder Scrolls jest niezwykle istotna z punktu widzenia Bethesdy, w związku z czym deweloper na pewno będzie kontynuować prace nad jej rozbudową. „Howard nie określił jedynie, kiedy to się stanie. Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem dla osób śledzących temat ”, napisał Hines we wspomnianym wpisie na blogu.

Rzeczywiście – z informacjami o takiej treści faktycznie mieliśmy już do czynienia. Pozbawionym sensu byłoby także rezygnowanie z inwestowania w markę, której poprzednie dwie odsłony – Morrowind i Oblivion – sprzedały się w milionowych nakładach i zdobyły wielu fanów na całym świecie (nawet pomimo licznych błędów, które w wielu przypadkach utrudniały rozgrywkę). Pewnym jest zatem, że Bethesda pracuje nad naprawdę wielkim tytułem, którym z wielką dozą prawdopodobieństwa jest właśnie The Elder Scrolls V. Póki co za wcześnie jest jednak na jakiekolwiek zapowiedzi. Pete Hines stwierdził kategorycznie, że dojdzie do tego dopiero w chwili, gdy Bethesda będzie mogła zaprezentować nam coś naprawdę interesującego.

Hines skomentował również we własnym wpisie kwestię The Elder Scrolls MMO. Przede wszystkim odniósł się do faktu, że wypowiedź Howarda sugerująca takową możliwość była oczywiście zwykłym żartem, wynikającym choćby z faktu, że nie ma on nic wspólnego z produkcją gier sieciowych. W Bethesda odpowiedzialna jest za to ekipa ZeniMax Online Studios, której najnowsza produkcja powinna zostać ujawniona w niedługim czasie. Czy będzie nią The Elder Scrolls MMO sugerowane choćby poprzez rejestrację adresów internetowych ElderScrollsOnline.com, ElderScrollsMMO.com czy TheElderScrollsMMOG.net?