Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine (PC)

The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine

Rozszerzenie do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, które rozbudowuje ją o około dziesięciogodzinną przygodę.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

RPG | FPP | TPP | fantasy | The Elder Scrolls | RPG akcji

Okładka The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine (PC)

producent: Bethesda Softworks

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

21lis2006

PC X360

20mar2007

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knights of the Nine jest rozszerzeniem do gry RPG zatytułowanej The Elder Scrolls IV: Oblivion. Za opracowanie owego add-onu odpowiadali autorzy oryginału, czyli firma Bethesda Softworks.

Fabuła

Historia opowiedziana w The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine rozpoczyna się w kaplicy Dibelli w mieście Anvil, zaatakowanej przez Umarila – jednego z Ayleidów (prawdawnej rasy elfów), który uciekł ze swojego więzienia w Otchłani i teraz zamierza zniszczyć całe Cyrodiil. Zgodnie z proroctwem, pokonać go może jedynie śmiałek wyposażony w Relikwie Krzyżowca – Pelinala Białorękiego – któremu jako pierwszemu udało się pokonać Umarila. Jak nietrudno się domyślić, zadanie ich skompletowania przypada właśnie nam.

Mechanika

The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine oferuje około dziesięciogodzinną przygodę, podczas której naszym nadrzędnym celem jest skompletowanie wyżej wymienionych relikwii. By tego dokonać, odwiedzamy lokacje niedostępne w pierwowzorze (jak choćby grobowiec Pelinala) oraz wykonujemy zadania zlecane przez nieobecne wcześniej postacie neutralne. Warto przy tym pamiętać o konieczności zachowywania się, jak na prawdziwego Krzyżowca przystało i przestrzegania prawa obowiązującego w Cyrodiil.

Kwestie techniczne

Knights of the Nine jest rozszerzeniem niesamodzielnym i wymaga do działania podstawowej wersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 897 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 2000/XP
The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine - recenzja gry
The Elder Scrolls IV: Knights of the Nine - recenzja gry

Recenzja 27 listopada 2006, 13:39

Wprowadzenie nowego scenariusza wiąże się oczywiście z premierowymi postaciami, które poznamy w trakcie wędrówki. Bohaterowie niezależni służą jedynie rozwinięciu fabuły, co w pewnym sensie można uznać za wadę. Dziwię się, że twórcy rozszerzenia nie pokusili się o nowych trenerów. Podczas zmagań można ze świecą szukać także premierowych kupców, którzy sprzedaliby nam jakąś interesującą broń. Jedyny, pozytywny aspekt w przypadku NPC, dotyczy ochotników, którzy pragną dołączyć do zakonu. Po ukończeniu wszystkich zadań w Knights of the Nine, możemy poprosić sojuszników o towarzystwo w wędrówce. Pomoc w postaci dodatkowej pary rąk przyda się z pewnością w oczyszczaniu kopalń, fortów lub ruin.

PC
X360
PS3