Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Elder Scrolls: Arena (PC)

The Elder Scrolls: Arena PC

Osadzona w realiach fantasy pierwszoosobowa gra cRPG, za której powstanie odpowiada ekipa studia Bethesda Softworks. Akcja The Elder Scrolls: Arena toczy się w rozległej krainie Tamriel, zamieszkanej przez 18 różnych ras.

RPG | FPP | fantasy | The Elder Scrolls | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka The Elder Scrolls: Arena (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25marca1994

Pierwszy rozdział epickiej serii cRPG The Elder Scrolls: Arena rozgrywa się w olbrzymim świecie fantasy Tamriel zamieszkałym przez 18 różnych ras. Gracz porusza się swoim bohaterem w pełni trójwymiarowym świecie z widokiem z pierwszej osoby. Wielkość stworzonej krainy jest zdumiewająca. Możemy zwiedzać ponad czterysta miast i wiosek, oraz lochy i labirynty kryjące 2500 magicznych przedmiotów.

Fabuła jest całkowicie nieliniowa, umożliwiając nam wybór dowolnej ścieżki postępowania. Jest jednak wątek główny, wokół którego toczy się akcja. Naszym zadaniem jest uratowanie Imperatora uwięzionego w więzieniu poza wymiarami, do którego kluczem jest Staff of Chaos. Musimy odnaleźć osiem zaginionych kawałków magicznej laski i złożyć ją w całość.

Konstrukcja gry pozwala na smakowanie wolności wyboru w każdym aspekcie naszego postępowania, poczynając od tworzenia postaci, kierowania naszą karierą w różnych gildiach, czy sposobem rozwiązywania zadań. Idąc głównym wątkiem grę można w miarę szybko skończyć, nie sposób jednak wykonać wszystkich zadań i sprawdzić wszystkich możliwości grając jeden raz. Każda gra zasadniczo różni się od siebie i przebiega zupełnie inaczej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 360 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Elder Scrolls: Arena

12+

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls: Arena

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel 90 MHz
  • 8MB RAM
The Elder Scrolls Anthology ma dziś polską premierę
The Elder Scrolls Anthology ma dziś polską premierę

wiadomość18 października 2013

Od dzisiaj można kupić polską wersję The Elder Scrolls Anthology, czyli kolekcję gier spod znaku The Elder Scrolls. Wydanie składa się ze wszystkich tytułów wchodzących w skład popularnej serii, a także różnych dodatków, w tym głównie map. Cena: 219,90 zł.

Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC
Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC

wiadomość2 sierpnia 2013

Na tegorocznej edycji imprezy QuakeCon padła zapowiedź zbiorczego wydania wszystkich dotychczasowych gier z serii The Elder Scrolls. Pakiet trafi do posiadaczy komputerów PC w USA 10 września, a w Europie trzy dni później, 13 września.

The Elder Scrolls: Arena powróci. Tytuł otrzymał już kategorię wiekową [UAKTUALNIENIE]
The Elder Scrolls: Arena powróci. Tytuł otrzymał już kategorię wiekową [UAKTUALNIENIE]

wiadomość15 kwietnia 2013

Do bazy australijskiego systemu przyznającego kategorie wiekowe grom wideo trafił tytuł The Elder Scrolls: Arena. Pierwotnie produkcja ta ukazała się na rynku w 1994 roku, więc wygląda na to, że Bethesda szykuje jej reboot albo remake HD.

The Elder Scrolls - krótka historia cyklu
The Elder Scrolls - krótka historia cyklu

wiadomość25 października 2011

Z okazji zbliżającej się mamucimi krokami premiery The Elder Scrolls V: Skyrim, warto przyjrzeć się chyba raz jeszcze drodze, jaką przeszła seria Elder Scrolls, od swych trudnych początków do dzisiejszej opływającej w zielone banknoty chwały.

The Elder Scrolls V definitywnie w planach Bethesda Softworks
The Elder Scrolls V definitywnie w planach Bethesda Softworks

wiadomość18 sierpnia 2009

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks postanowił odnieść się do zeszłotygodniowych, zaskakujących informacji, sugerujących, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls. W specjalnym wpisie zamieszczonym na łamach oficjalnego bloga Bethesdy stwierdził, że wnioski wyciągnięte z wystąpienia Todda Howarda były zwykłym nieporozumieniem.