Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Elder Scrolls: Arena (PC)
OkładkaThe Elder Scrolls: Arena (PC)

The Elder Scrolls: Arena PC

Osadzona w realiach fantasy pierwszoosobowa gra cRPG, za której powstanie odpowiada ekipa studia Bethesda Softworks. Akcja The Elder Scrolls: Arena toczy się w rozległej krainie Tamriel, zamieszkanej przez 18 różnych ras.

RPG | FPP | fantasy | The Elder Scrolls | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Elder Scrolls: Arena Premiera PC

25marca1994

producent: Bethesda Softworks wydawca: Bethesda Softworks Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwszy rozdział epickiej serii cRPG The Elder Scrolls: Arena rozgrywa się w olbrzymim świecie fantasy Tamriel zamieszkałym przez 18 różnych ras. Gracz porusza się swoim bohaterem w pełni trójwymiarowym świecie z widokiem z pierwszej osoby. Wielkość stworzonej krainy jest zdumiewająca. Możemy zwiedzać ponad czterysta miast i wiosek, oraz lochy i labirynty kryjące 2500 magicznych przedmiotów.

Fabuła jest całkowicie nieliniowa, umożliwiając nam wybór dowolnej ścieżki postępowania. Jest jednak wątek główny, wokół którego toczy się akcja. Naszym zadaniem jest uratowanie Imperatora uwięzionego w więzieniu poza wymiarami, do którego kluczem jest Staff of Chaos. Musimy odnaleźć osiem zaginionych kawałków magicznej laski i złożyć ją w całość.

Konstrukcja gry pozwala na smakowanie wolności wyboru w każdym aspekcie naszego postępowania, poczynając od tworzenia postaci, kierowania naszą karierą w różnych gildiach, czy sposobem rozwiązywania zadań. Idąc głównym wątkiem grę można w miarę szybko skończyć, nie sposób jednak wykonać wszystkich zadań i sprawdzić wszystkich możliwości grając jeden raz. Każda gra zasadniczo różni się od siebie i przebiega zupełnie inaczej.

Ostatnia modyfikacja 4 kwietnia 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 378 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls: Arena

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Elder Scrolls: Arena Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel 90 MHz
  • 8MB RAM