Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 10:12

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC

Na tegorocznej edycji imprezy QuakeCon padła zapowiedź zbiorczego wydania wszystkich dotychczasowych gier z serii The Elder Scrolls. Pakiet trafi do posiadaczy komputerów PC w USA 10 września, a w Europie trzy dni później, 13 września.

Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC - ilustracja #1

Trwający od ubiegłej nocy QuakeCon 2013 rozpoczął się wybornie dla fanów uniwersum The Elder Scrolls. Amerykańska firma Bethesda, wydawca sagi, już na wstępie zaprezentowała The Elder Scrolls: Anthology - pakiet zawierający wszystkie pięć części serii, wraz z wszelką oficjalną zawartością dodatkową do nich dostępną. Wszystkie tytuły trafią do pakietu w swojej oryginalnej wersji. Do uruchomienia najstarszych z nich, Arena i Daggerfall, posłuży emulator systemu DOS.

Tytuły, które znajdą się w Antologii to:

  • Arena - jako osamotniony więzień musimy odzyskać rozsiane po całym Tamriel fragmenty Laski Chaosu i ocalić Cesarstwo.
  • Daggerfall - jako wysłannik Cesarza musimy zgładzić duszę zmarłego Króla Daggerfall i upewnić się, by potężny golem nie trafił w niepowołane ręce.
  • Morrowind - z ramienia Cesarstwa zostajemy wysłani na wyspę Vvardenfell, by zgromadzić informacje na temat odradzającego się kultu Nereverajczyka. Do gry dołączone zostaną dodatki Trójca i Przepowiednia.
  • Oblivion - popadające w ruinę Cesarstwo zostaje napadnięte przez zamieszkujące Otchłań armie demonów. Bez prawowitego dziedzica tronu Tamriel pada łatwą ofiarą wymierzonego przeciwko niemu spisku. W pakiecie zawarte zostaną dodatki Knights of the Nine, Shivering Isles oraz wszystkie oficjalne DLC.
  • Skyrim – zbudzone z wieloletniego snu smoki powracają do Tamriel. Przyszłość całego Cesarstwa znajduje się po raz kolejny pod znakiem zapytania. Dołączone zostaną DLC: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.
Wydawnictwo będzie stanowiło nie lada gratkę dla fanów serii - Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC - wiadomość - 2013-08-02
Wydawnictwo będzie stanowiło nie lada gratkę dla fanów serii

Antologia wydana zostanie w ekskluzywnym pudełku, zawierającym również pięć map, obejmujących obszary, na których rozgrywa się każdy z zawartych w zestawie tytułów.

Amerykańska premiera The Elder Scrolls: Anthology odbędzie się 10 września tego roku, a do Europy pakiet zawita 13 września. Oficjalna cena wydawnictwa to 59.99 euro. Brak na chwilę obecną jakichkolwiek informacji na temat pojawienia się antologii na polskim rynku. Więcej o sadze The Elder Scrolls - jej fabule i historii, dowiecie się w tym artykule.