Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 10:55

autor: luckie

Project Titan bez abonamentu – Blizzard potwierdza

Prezes studia Blizzard Entertainment zdradził, że ich nieujawnione oficjalnie MMO, znane jako Project Titan, najprawdopodobniej nie będzie wymagało płacenia miesięcznego abonamentu. Gra przechodzi obecnie spore zmiany, a jej premiera jest jeszcze odległa.

Mike Morhaime potwierdził dotychczasowe przypuszczenia - Project Titan bez abonamentu – Blizzard potwierdza - wiadomość - 2013-08-02
Mike Morhaime potwierdził dotychczasowe przypuszczenia

Project Titan – tajemnicze MMO studia Blizzard Entertainment – nie będzie wymagał opłacania subskrypcji. Na temat produkcji prezes firmy, Mike Morhaime, powiedział:

Obecnie staramy się wyznaczyć nowy kierunek dla gry i raz jeszcze przemyśleć, jak powinna ona wyglądać. Nie możemy na razie zdradzać szczegółów, ale mało prawdopodobne jest, żeby miało to być MMO z modelem abonamentowym.

Choć podobne doniesienia słyszeliśmy już niejednokrotnie, to dotychczas informacje na temat modelu płatności Project Titan były jedynie spekulacjami. Jedną z poszlak była pogłoska, że planowana jest polska lokalizacja tytułu, czego nie robiono dotąd w wypadku dużych, płatnych gier MMO. Kwestią otwartą pozostaje czy będziemy mieli do czynienia z tytułem free-to-play, czy też Blizzard zdecyduje się na rozwiązanie pokroju Guild Wars.

Z wypowiedzi Morhaime’a wynika również, że projekt przechodzi spore zmiany. Do tej pory słyszeliśmy, że akcja gry będzie toczyć się na Ziemi, a jej uniwersum połączy elementy historyczne, mitologiczne, fantastyczne, a także motywy rodem z science-fiction. Możliwe miały być podróże w czasie i walka przy użyciu broni białej, palnej oraz magii. Wczesne plotki głosiły, że tytuł zostanie skierowany do casualowych odbiorców, dzięki czemu nie będzie umniejszał popularności World of Warcraft. Z kolei według innych doniesień, Project Titan ma być nastawiony na rywalizację, a z czasem stać się konkurencją e-sportową. Niektórzy przypuszczają też, że gra trafi nie tylko na pecety, lecz także na konsole nowej generacji.

Ile ze wstępnych założeń zobaczymy w finalnym produkcie? Trudno powiedzieć. Morhaime uspokaja jednak, że Blizzard już wcześniej kilkukrotnie przeprowadzał podobne rewolucje, mające na celu zapewnić jak najlepszą jakość grom studia. Warto też zauważyć, że produkcja wciąż nie została oficjalnie zapowiedziana, zatem nie powinno nas dziwić, że jej koncepcja jest wciąż dość płynna.

Przewiduje się, że Project Titan zadebiutuje w 2016 roku, choć niewykluczone, że stanie się to jeszcze później. Trudno liczyć na jakieś konkretne daty od samego Blizzarda, który na podobne pytanie zapewne odpowiedziałby klasycznym: „When it’s done”.