Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2013, 08:39

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project Titan, nowe MMO od Blizzarda, ukaże się najwcześniej w 2016 roku

Firma Blizzard Entertainment, producent nowego MMO ochrzczonego mianem Project Titan, poinformowała, że gra przejdzie wielkie zmiany zarówno w kwestii technologicznej, jak i w samym projekcie. Na rychłą premierę produkcji nie ma co liczyć.

Blizzard Entertainment, firma odpowiadająca za kultowa grę MMO World of Warcraft i od kilku lat pracująca nad nowym tytułem, nazwanym roboczo Project Titan, ujawniła, że gra przejdzie wielkie zmiany, a co za tym idzie jej proces produkcyjny wydłuży się. Prawdopodobnie nie zobaczymy jej na oczy aż do 2016 roku.

Project Titan od firmy Blizzard Entertainment przejdzie gruntowne zmiany. - Project Titan, nowe MMO od Blizzarda, ukaże się najwcześniej w 2016 roku - wiadomość - 2013-05-29
Project Titan od firmy Blizzard Entertainment przejdzie gruntowne zmiany.

Shon Damron, odpowiadający za PR w firmie Blizzard Entertainment, wyjawił serwisowi GamesBeat, że deweloper ocenił dotychczasowe dokonania zespołu tworzącego niezapowiedzianego oficjalnie MMO i postanowił dokonać szereg kluczowych zmian w samym projekcie i technologii. Przy okazji ujawnił, że część osób pracująca do tej pory nad Project Titan zostanie oddelegowana do innych pozycji, a kluczowi dla projektu pracownicy przystosują technologię do nowych wyzwań. Nie ujawniono żadnych wiążących terminów, jednak serwis GamesBeat twierdzi, że premiera odbędzie się nie wcześniej, jak w 2016 roku. Co znając tempo prac Blizzarda wydaje się być i tak dość optymistyczną datą.

Nie wiemy co też takiego wpłynęło na podjęcie takiej, a nie innej decyzji. Być może dokonanie zmian w dotychczasowej technologii ma związek z rychłym wprowadzeniem na rynek konsol PlayStation 4 i Xbox One? Niestety na razie to tylko gdybanie i zapewne prędko nie poznamy dokładnego wyjaśnienia na ten temat.

O nowym MMO studia zaczęło być głośno jeszcze w 2010 roku, kiedy to zapewniono, że World of Warcraft będzie współistnieć z Titanem. We wrześniu zeszłego roku okazało się, że projekt jest w środku procesu produkcji, a niecałe dwa miesiące temu na jaw wyszły kolejne informacje, które teraz przestają mieć znaczenie, bo nie wiadomo czego tak naprawdę możemy teraz oczekiwać. Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość.