Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2013, 09:08

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wargame: AirLand Battle – światowa premiera i nowy film z polskimi napisami

Dziś na świecie debiutuje Wargame: AirLand Battle – pecetowy RTS studia Eugen Systems (Wargame: Zimna Wojna, R.U.S.E.). W Polsce tytuł pojawi się 31 maja w kinowo zlokalizowanej wersji językowej. Przy okazji twórcy opublikowali nowy film, omawiający dynamiczną kampanię.

Zimna wojna w pełni – nowe ulubione tło historyczne twórców gier wojennych - Wargame: AirLand Battle – światowa premiera i nowy film z polskimi napisami - wiadomość - 2013-05-29
Zimna wojna w pełni – nowe ulubione tło historyczne twórców gier wojennych

To dobry dzień dla miłośników realistycznych strategii – dziś ma miejsce światowa premiera Wargame: AirLand Battle, gry francuskiego studia Eugen Systems (Wargame: Zimna Wojna, R.U.S.E., Act of War). Tytuł trafi do naszego kraju w piątek, w wersji na PC z polskimi napisami, a jej cena sugerowana wyniesie 99,90 zł. W poszukiwaniu najlepszych ofert zajrzyjcie do naszej Encyklopedii.

Jakie nowości w stosunku do poprzednika wprowadza nowy Wargame? Przede wszystkim dynamiczną kampanię, którą możemy rozegrać samemu lub rywalizując z żywym przeciwnikiem. Zamiast projektować szereg liniowych misji, twórcy zaoferowali graczom możliwość własnoręcznego kierowania przebiegiem wojny. Przemieszczanie wojsk i wydawanie globalnych rozkazów odbywa się na strategicznej mapie Europy, w stylu przypominającym choćby serię Total War. Natomiast bitwy, podobnie jak w grach studia Creative Assembly, toczą się w czasie rzeczywistym. Dokładniej opisano ten system na poniższym filmie:

Taki charakter kampanii wymusił wprowadzenie oddziałów, które pozostają z nami przez cały czas. Dokonania w boju sprawią, że awansują one na kolejne poziomy doświadczenia i staną się coraz skuteczniejsze. Dowódcy stojący zarówno po stronie NATO, jak i Układu Warszawskiego do dyspozycji mają szeroki wachlarz jednostek, w tym nowe dla serii lotnictwo.

Zajmowanie obszarów mapy przyniesie odmienne skutki. Kontrolowanie wrogiej stolicy zapewni dopływ cennych punktów politycznych, koniecznych do wezwania posiłków, czy wparcia taktycznego, gdy zrobi się gorąco. Z drugiej strony, utrzymanie węzłów komunikacyjnych, takich jak lotniska, czy porty umożliwi szybki transport oddziałów.

To tylko część smaczków, które czekają na nabywców Wargame: AirLand Battle. O pozostałych przeczytać możecie w naszej zapowiedzi: