Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2013, 09:33

autor: qjin

Company of Heroes 2 – szczegóły na temat pełnej polskiej wersji językowej

O tym, że Company of Heroes 2, kontynuacja popularnej strategii, ukaże się w polskiej wersji językowej wiemy od dłuższego czasu. Teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące rodzimego dubbingu, który zostanie zawarty w nowej grze studia Relic Entertainment.

Gracze będą mieli wybór pomiędzy polską a oryginalną wersją językową - Company of Heroes 2 – szczegóły na temat pełnej polskiej wersji językowej - wiadomość - 2013-05-29
Gracze będą mieli wybór pomiędzy polską a oryginalną wersją językową

O polskiej wersji Company of Heroes 2, kontynuacji strategii czasu rzeczywistego z akcją osadzoną podczas II wojny światowej, dowiedzieliśmy się już w ubiegłym roku. Jednak firma Cenega, dystrybutor gry na naszym rynku, dopiero niedawno potwierdziła pełną polską wersję jezykową (dubbing) z opcjonalnym wyborem angielskiej ścieżki. Teraz poznaliśmy szczegóły jej opracowania.

Tryb wieloosobowy powinien zadowolić każdego wyjadacza RTS-owych zmagań sieciowych - Company of Heroes 2 – szczegóły na temat pełnej polskiej wersji językowej - wiadomość - 2013-05-29
Tryb wieloosobowy powinien zadowolić każdego wyjadacza RTS-owych zmagań sieciowych

Jak informuje serwis Dubscore.pl, Cenega powierzyła przygotowanie lokalizacji firmie QLOC, z kolei za nagrania odpowiada studio START International Polska. Jako że akcja gry przenosi nas na front wschodni, wielu graczy zapewne zastanawiało się, czy zostanie zachowany akcent rosyjski, obecny w angielskiej wersji językowej (jakość możecie ocenić, ogladając załączony filmik poświęcony fabule gry). Ostatecznie w przypadku polskiego dubbingu nie zdecydowano się na taki krok, gdyż nie wypada on zbyt naturalnie w zestawieniu z naszą mową. Firma QLOC postanowiła zastąpić akcent rosyjski różnicami w intonacji, co za tym idzie – żołnierze Armii Czerwonej mają mówić mniej ostrym tonem, a tylko niektóre przekleństwa wypowiedzą w ojczystym języku (podobnie jak Niemcy). Niestety, nie znamy efektów takiego rozwiązania, bowiem nie udostępniono żadnych próbek z dialogami.

Warto nadmienić, że mieliśmy przyjemność ograć zarówno kampanię fabularną, jak i tryb wieloosobowy (wersje alfa i beta). W naszych wrażeniach można przeczytać, że choć tryb single player może nieco rozczarowuje, to multiplayer powinien wynagrodzić wszelkie braki z nawiązką. Ponadto twórcy, studio Relic, wprowadzą nowość w postaci modelu rozgrywki nazwanego Theater of War, o którym więcej przeczytacie w naszym newsie.

Polski dystrybutor gry nie zdradził jeszcze obsady aktorskiej, ale redaktor Dubscore.pl uchylił rąbka tajemnicy, pisząc, że raczej nie ma się czego obawiać. Więcej szczegółów powinniśmy poznać niebawem, gdyż premiera Company of Heroes 2 tuż, tuż. Tytuł zadebiutuje 25 czerwca tego roku na pecetach.