Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Wargame: AirLand Battle (PC)

Wargame: AirLand Battle PC

Kontynuacja wydanej w 2012 roku wojennej strategii czasu rzeczywistego Wargame: Zimna Wojna.

Strategiczne | RTS | zimna wojna | wojenne | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Wargame: AirLand Battle (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29maja2013

31maja2013

pudełko PL

Sukces wydanej na początku 2012 roku gry Wargame: Zimna Wojna sprawił, że przed ekipą deweloperską studia Eugen Systems pojawiła się możliwość przygotowania kontynuacji. Twórcy wzięli sobie do serca uwagi fanów, starając się stworzyć produkt bardziej dopracowany zarówno pod kątem mechaniki rozgrywki, jak i warstwy wizualnej.

Akcja Wargame: AirLand Battle osadzona została w latach 1975-1985, a więc szczytowym okresie Zimnej Wojny. Gracze mają okazję wziąć udział w fikcyjnych operacjach militarnych NATO i Układu Warszawskiego prowadzonych na terenie Europy Północnej (głównie Skandynawia).

Dla pojedynczego gracza przygotowano szereg dynamicznych kampanii, przedstawiających przebieg hipotetycznych konfliktów zbrojnych. Gracz przejmuje dowodzenie nad predefiniowanymi wojskami wybranej strony, a następnie próbuje zrealizować konkretne zadania na danym teatrze działań. Poza zabawą w trybie solowym przewidziano również kilka wariantów starć multiplayer, a także szereg funkcji społecznościowych związanych z serwisem EugenNet. Walki w sieci może prowadzić nawet 20 graczy na serwerach dedykowanych, do mniejszych starć możemy postawić własny serwer lokalny.

W porównaniu z pierwszą odsłoną cyklu, twórcy Wargame: AirLand Battle postawili na jeszcze większy wachlarz dostępnych jednostek. Łącznie w grze występuje ponad 750 rodzajów pojazdów i jednostek bojowych, przedstawiając siły wojskowe 12 nacji. Nowością są samoloty, których wprowadzono 150 modeli – począwszy od myśliwców aż po bombowce.

Rola lotnictwa w Wargame: AirLand Battle została znacznie zwiększona w stosunku do poprzedniej części, gdzie obecne były jedynie śmigłowce. Innym nowym usprawnieniem jest możliwość lepszej kontroli walki w obszarach zurbanizowanych, dzięki specjalnemu modułowi - Urban Combat Interface.

Wiele wysiłku deweloperzy z Eugen Systems włożyli w udoskonalenie silnika IRISZOOM. Wykorzystanie jego potencjału pozwoliło na wyświetlanie znacznie większe uszczegółowienie zarówno modeli jednostek, jak i otoczenia odwzorowanego na podstawie autentycznych map satelitarnych, które uzupełniono m.in. o dane topograficzne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Wargame: AirLand Battle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Wargame: AirLand Battle

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
  • łącze internetowe
Recenzja gry Wargame: AirLand Battle - zimna wojna niepokonana w multi
Recenzja gry Wargame: AirLand Battle - zimna wojna niepokonana w multi

Recenzja 3 czerwca 2013, 18:00

Podstawą dobrego singla w grze RTS jest SI, to żadna tajemnica. Sztuczna inteligencja w AirLand Battle nie stoi w bezruchu – co już jest dobrą informacją, ponadto potrafi prowadzić całkiem niezły ostrzał artyleryjski, a nawet stawiać zasłonę dymną. Są jednak momenty, w których komputerowy przeciwnik kompletnie się gubi i możemy go rozstrzelać. Nie ma więc tu specjalnego wyzwania, ostatecznie starcia z SI okazują się co najwyżej dobre do poznania mechaniki rozgrywki i możliwości poszczególnych pojazdów.