Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 13:55

Wieści ze świata (Wargame: AirLand Battle, EverQuest Next, Xbox One) 2/8/13

Dziś piszemy m.in. o darmowym DLC do Wargame: AirLand Battle, kompozytorze muzyki do EverQuest Next oraz zgrywaniu rozgrywki z gier na Xboksie One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Papo & Yo

Ofertą dnia na Steamie objęto grę niezależną Papo & Yo, nietypową platformówkę o relacji syna z ojcem. Tytuł, który wcześniej został wydany w PlayStation Network, kosztuje 2,74 euro, czyli około 12 zł. Promocja potrwa do jutra, do godziny 19:00.

Steam przedstawił także przecenę weekendową – tym razem dotyczy ona gry akcji Sleeping Dogs, którą można kupić za jedyne 6,24 euro, a więc około 26 zł. Warto dodać, że trwa również promocja związana z targami QuakeCon 2013, o których piszemy poniżej.

Wargame: AirLand Battle

Gra strategiczna Wargame: AirLand Battle otrzymała darmowy dodatek Vox Populi, wprowadzający tryb rozgrywki Conquest. Bitwy tego typu można prowadzić z innymi graczami lub przeciwko sztucznej inteligencji, na wszystkich dostępnych dotąd mapach. Zwycięstwo osiągamy w nim nie przez zniszczenie jednostek wroga, ale przejmowanie i utrzymywanie terytorium. Vox Populi dodaje też między innymi możliwość przejścia kampanii w kooperacji oraz 24 jednostki i 5 map dla trybów Destruction oraz Conquest.

Gra Wargame: AirLand Battle otrzymała darmowe DLC. - Wieści ze świata (Wargame: AirLand Battle, EverQuest Next, Xbox One) 2/8/13 - wiadomość - 2013-08-02
Gra Wargame: AirLand Battle otrzymała darmowe DLC.

QuakeCon 2013

Za nami pierwszy dzień imprezy QuakeCon 2013, organizowanej przez firmy id Software oraz Bethesda Softworks. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia było oczywiście wystąpienie Johna Carmacka, dyrektora technicznego z id Software. Carmack opowiadał o współczesnych trendach w technologii napędzającej gry wideo i skomentował dotychczasowe pomysły. Deweloper wypowiedział się krytycznie o sensorze Kinect, mówiąc, że przypomina on „myszkę pozbawioną przycisków i obarczoną dużym opóźnieniem”. Z okazji wydarzenia na Steamie ruszyła specjalna promocja – codziennie przeceną będą obejmowane inne gry id Software i Bethesda Software. W ramach weekendu z QuakeCon można też nabyć tak zwany QuakeCon Pack – zestaw zawierający między innymi Dishonored, Doom 3, Fallout: New Vegas, Quake IV i mnóstwo innych tytułów.

EverQuest Next

Jeremy Soule skomponuje muzykę do gry MMO EverQuest Next, szykowanej przez firmę Sony Online Entertainment. Informacja została ujawniona przez Johna Smedleya, szefa SOE, podczas transmisji na żywo poświęconej grom studia. Co więcej, autorzy ujawnili fragment motywu przewodniego produkcji, zatytułowany Echoes of Things. Soule ma na koncie pracę nad muzyką do kilkudziesięciu gier, w tym Guild Wars 2, Oblivion, Company of Heroes, Dungeon Siege, czy Icewind Dale.

Ubisoft

Ubisoft, firma, która wydaje co roku kolejne odsłony swoich flagowych marek, obiecuje pokazać coś nowego na tegorocznych targach Gamescom. Pod koniec tego miesiąca francuski wydawca zaprezentuje nową grę skierowaną na następną generację konsol. Oprócz tego, Ubisoft przywiezie do niemieckiej Kolonii takie tytuły jak Assassin’s Creed IV: Black Flag, Rayman Legends, The Crew i Splinter Cell Blacklist. Wiemy także, że w ramach Europe Game Developers Conference, imprezy towarzyszącej targom Gamescom, poznamy projekt Child of Light, za który odpowiada Patrick Plourde, współtwórca serii Far Cry i Assassin’s Creed.

Xbox One

Phil Spencer z firmy Microsoft potwierdził, że posiadacze Xboksa One będą mogli przechwytywać obraz z gier przy pomocy zewnętrznego urządzenia. Spencer wyjaśnił, że ten aspekt będzie działał dokładnie tak jak na Xboksie 360. „Jeśli zależy ci tylko na zgraniu rozgrywki, będzie w porządku” – dodał Spencer w odniesieniu do zawartości zablokowanej przy pomocy protokołu HDCP. Takie zabezpieczenia stosuje się przede wszystkim w filmach publikowanych na nośnikach DVD i Blu-ray. Przypominamy, że konsola będzie umożliwiała nagranie do 6 minut gry bez konieczności kupna dodatkowych urządzeń – to jedna z wbudowanych funkcji.

Skullgirls

Pecetowa wersja bijatyki Skullgirls weszła w fazę zamkniętej bety. Dostęp do niej otrzymają osoby, które wsparły projekt w akcji w serwisie Indiegogo lub zamówią grę przedpremierowo. To wydatek rzędu 13,99 euro, czyli około 59 zł. Produkcja jest też dostępna w dwu- i czteropaku. Serwis Siliconera donosi, że tytuł można nabyć nieco taniej dzięki kuponowi znajdującemu się w serwisie Dealzon – nie wiemy jednak czy ta oferta jest dostępna w Polsce.

Pecetowa wersja Skullgirls jest w zamkniętej becie. - Wieści ze świata (Wargame: AirLand Battle, EverQuest Next, Xbox One) 2/8/13 - wiadomość - 2013-08-02
Pecetowa wersja Skullgirls jest w zamkniętej becie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. The Evil Within
  2. WWE 2K14
  3. Papers, Please
  4. Black Desert
  5. Dishonored: The Brigmore Witches

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. The Bureau: XCOM Declassified - kulisy produkcji #3
  2. Total War: Rome II - Find a way – trailer
  3. Ridge Racer Driftopia - gameplay w wersji beta