Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Sleeping Dogs (PC)

Sleeping Dogs

True Crime: Hong Kong

Sandboksowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Fabuła Sleeping Dogs inspirowana jest azjatyckim kinem sensacyjnym, w tym zwłaszcza twórczością Johna Woo.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | policyjne | TPS

Okładka Sleeping Dogs (PC)

data premiery gry:

14sie2012

PC X360 PS3

Sleeping Dogs pierwotnie miała być trzecią częścią serii True Crime, jednakże po perturbacjach prawnych konieczna okazała się zmiana tytułu, aczkolwiek nie konceptu gry. Tym razem przenosimy się na Daleki Wschód. Fabuła jest też silnie zainspirowana azjatyckimi filmami sensacyjnymi ze szkoły Johna Woo, takimi jak np. Hard Boiled.

W grze poznajemy detektywa Wei Shena, który próbuje przeniknąć do struktur niebezpiecznej przestępczej organizacji – Sun On Yee. Żeby zdobyć zaufanie gangsterów Wei musi wykonywać polecenia, pnąc się w hierarchii mafii. Droga prowadzi przez wiele mniejszych i większych zleceń, podczas których zasiadamy za kierownicą szybkich samochodów, skaczemy po dachach i walczymy z przeciwnikami wręcz.

Wymienione wyżej elementy są główną treścią Sleeping Dogs. Bohater szybko uczy się sztuk walki, korzystania z najróżniejszych broni i wielu innych technik siania destrukcji. Miejscem akcji jest wspominany Hongkong, podzielony na kilka zróżnicowanych dzielnic (od tonącej w przepychu Central HK, aż po biedną Aberdeen). Oczywiście w mieście pojawia się wiele pobocznych zadań i wyzwań, które urozmaicają zabawę.

Istotnym elementem gry jest moralny aspekt pracy detektywa pod przykrywką, silnie inspirowany Splinter Cell: Double Agent. Gracz musi uważać, by z jednej strony nie przeciągnąć swojego bohatera na ciemną stronę, a z drugiej – by utrzymać zaufanie nowych pracodawców.

Inspiracje niezliczoną ilością amerykańskich i azjatyckich filmów akcji widoczne są w przestylizowanej, wyrazistej oprawie produkcji. Wizualnie gra prezentuje się naprawdę dobrze i oddaje klimat wschodnioazjatyckiej metropolii w pełnej krasie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 4052 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 979 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sleeping Dogs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sleeping Dogs

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7
Recenzja gry Sleeping Dogs – mamy hit na koniec wakacji
Recenzja gry Sleeping Dogs – mamy hit na koniec wakacji

Recenzja 22 sierpnia 2012, 13:30

Pod względem rozgrywki Sleeping Dogs niewiele różni się od innych produkcji tego typu. Podobnie jak w grach z serii GTA czy Saints Row nasz bohater uczestniczy w strzelaninach, ulicznych pościgach i pojedynkach na pięści, zwiększając w ten sposób własną pozycję w strukturach mafii i zdobywając nowych wpływowych przyjaciół. Tym, co wyróżnia grę studia United Front Games, jest jednak wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów. Zdecydowania najlepiej wypada tu walka wręcz. Bardzo duża liczba ciosów, kilka różnych rodzajów przeciwników i możliwość efektownego wykorzystania elementów otoczenia sprawiają, że starcia te dają naprawdę dużo satysfakcji. Twórcy mocno przyłożyli się do tego aspektu gry, nie dziwi więc fakt, że wzorem filmów z Jackie Chanem gracz częściej uczestniczy w potyczkach na pięści niż w typowych gangsterskich strzelaninach. Czasami co prawda wprowadza to pewne nielogiczności do scenariusza, ale jeśli od początku przyjmiemy założoną przez twórców konwencję, nie powinno to zbytnio przeszkadzać.

PC
X360
PS3