Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2014, 20:10

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Sleeping Dogs zmierza na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One

W ofercie sklepu Amazon pojawiła się gra Sleeping Dogs w wersji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Według informacji zawartych na stronie produktu, tytuł trafi do sklepów w połowie października tego roku i będzie posiadać wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC.

Okładki nowej wersji gry

Trend wydawania odświeżonych wersji lub tzw. remasterów największych hitów z ubiegłych lat na konsolach nowej generacji zdaje się nie wygasać. Po odświeżonej edycji Tomb Raidera, Square Enix szykuje się do wypuszczenia tzw. definitywnej kolekcji Sleeping Dogs. Według serwisu Amazon, który w swojej ofercie zamieścił pre-order na grę, jej amerykańska premiera planowana jest na 14 października (europejska powinna nastąpić tradycyjnie 3 dni później, 17 dnia tego miesiąca). Produkcja dostępna będzie na Xboksie One oraz PlayStation 4. Przypomnijmy, że jeszcze w połowie czerwca, informowaliśmy o zamówieniach na tytuł, które otworzył brytyjski sklep Shop.to. Sprzedawca nie dysponował jednak wówczas datą premiery oraz oficjalnymi grafikami promocyjnymi.

Mimo tego, że debiut gry nastąpił dwa lata temu i była ona już wielokrotnie przeceniana na wszystkich platformach sprzętowych, to według Amazonu, za nową edycję będziemy musieli zapłacić pełną cenę, a więc 60 dolarów (ok. 180 zł). W zestawie z tytułem znajdą się DLC. Jak zapewnia Square Enix, dodatki warte są w sumie około 85 dolarów. Sleeping Dogs będzie dostępne również w postaci limitowanego wydania, które otrzymają właściciele zamówień przedpremierowych. Ma ono zawierać 28-stronnicowy artbook oraz specjalne pudełko.

Sleeping Dogs jest dobrym materiałem na przygotowanie remastera. Pecetowa wersja produkcji była chwalona przez graczy za jakość efektów oraz optymalizację. Tytuł posiada więc bibliotekę wysokiej jakość tekstur oraz modeli, które z łatwością można zaimplementować do jego edycji next-gen. Nawet z dodatkową mocą Xboksa One oraz PlayStation 4, twórcy i tak zapewne będą musieli pójść na pewne graficzne kompromisy, by zapewnić jak najwyższą wydajność.

Zawartość limitowanej edycji, która dostępna jest w pre-orderze

Sleeping Dogs ukazało się w sierpniu 2012 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC. W grze wcielamy się w detektywa Wei Shena, która stara się zdobyć zaufanie bossów mafii Sun On Yee. Tytuł inspirowany jest azjatyckimi filmami akcji oraz grami w stylu Grand Theft Auto. W trakcie zabawy musimy więc wykonywać przeróżne zlecenia, a do poruszania się po sporych rozmiarów mieście służą nam udostępnione przez twórców pojazdy.

  1. Oficjalna strona gry Sleeping Dogs
  2. Recenzja gry Sleeping Dogs