Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2018, 11:20

autor: Riddick

Ruszyła produkcja filmu na bazie gry Sleeping Dogs

Donnie Yen, aktor znany między innymi z filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie oraz z trzech części Yip-Mana, potwierdził na swoim Instagramie, że prace nad adaptacją filmową gry Sleeping Dogs idą pełną parą.

Donnie Yen to znany z wielu chińskich filmów akcji aktor. Sławę zdobył między innymi dzięki biograficznemu filmowi Yip-Man, gdzie dał pokaz swoich umiejętności w sztuce walki Wushu.
Donnie Yen to znany z wielu chińskich filmów akcji aktor. Sławę zdobył między innymi dzięki biograficznemu filmowi Yip-Man, gdzie dał pokaz swoich umiejętności w sztuce walki Wushu.

O tym, że powstanie filmowa adaptacja gry Sleeping Dogs, wiemy już od niemal roku, ale dopiero wczoraj chiński aktor Donnie Yen potwierdził za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, że prace nad obrazem idą pełną parą. Na dowód zamieścił kilka zdjęć z planu, zestawionych ze screenami i artami z gry. Yen zagra główną rolę Wei Shena, oficera policji działającego pod przykrywką i próbującego rozbić od środka hongkońskie Triady. Za produkcją filmu stoi między innymi firma Original Film należąca do Neala Moritza (odpowiedzialnego choćby za serię Szybcy i Wściekli, dwie części 21 Jump Street czy Pasażerów), oraz działający głównie na rynku gier komputerowych producent DJ2 Entertainment.

Ruszyła produkcja filmu na bazie gry Sleeping Dogs - ilustracja #2
Ruszyła produkcja filmu na bazie gry Sleeping Dogs - ilustracja #3
Ruszyła produkcja filmu na bazie gry Sleeping Dogs - ilustracja #4

Wydana w 2012 roku gra Sleeping Dogs była całkiem udanym sandboksem ze średnią ocen krytyków 83/100 w serwisie Metacritic. Tytuł miał doczekać się następcy w postaci sieciowej gry akcji o nazwie Triad Wars, lecz niestety dokonała ona żywota jeszcze przed oficjalną premierą, a sam deweloper Sleeping Dogs został zamknięty. Najwyraźniej marka jednak nie umarła, chociaż przepadła na kilka lat, a ekranizacja Sleeping Dogs wydaje się zapowiadać jako dosyć wierna adaptacja wydarzeń z gry. Możemy zatem spodziewać się dużej ilości akcji, scen walki i pościgów, na co wskazuje również obecność świetnie wyszkolonego w sztuce walki Wushu aktora Donniego Yena, znanego z wielu chińskich filmów akcji.

Sleeping Dogs to wybuchowa gra akcji, gdzie oprócz pościgów i strzelanin obecne są również sztuki walki. - Ruszyła produkcja filmu na bazie gry Sleeping Dogs - wiadomość - 2018-02-05
Sleeping Dogs to wybuchowa gra akcji, gdzie oprócz pościgów i strzelanin obecne są również sztuki walki.