Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2015, 15:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Triad Wars - następca Sleeping Dogs wkrótce zakończy żywot

Dostępna w ramach beta-testów sieciowa gra akcji Triad Wars wkrótce zakończy swój żywot. Zarejestrowane osoby mogą się nią bawić do 20 stycznia 2016 roku, a później serwery zostaną na zawsze zamknięte.

Triad Wars - następca Sleeping Dogs wkrótce zakończy żywot - ilustracja #1

Zapowiedziane w październiku 2013 roku Triad Wars od studia United Front Games wkrótce zakończy swój żywot, choć tak naprawdę gra nie miała jeszcze oficjalnej premiery. Od dłuższego czasu mogliśmy się jednak bawić nią w ramach beta testów, ale te 20 stycznia 2016 roku zostaną zamknięte, a projekt porzucony. W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że gra „nie była w porządku” dla wielu osób, które jej spróbowały. W związku z tym przez kilka najbliższych tygodni można jeszcze przebywać w świecie Triad Wars, aczkolwiek nowi gracze nie otrzymają już dostępu do produkcji. Ponadto porzucono mikropłatności, a osoby z niewykorzystanym złotem wkrótce doczekają się informacji o możliwości ubiegania się o zwrot pieniędzy.

Triad Wars - następca Sleeping Dogs wkrótce zakończy żywot - ilustracja #3

Sleeping Dogs to trzecioosobowa gra akcji osadzona w otwartym świecie. Podczas przygody wcielamy się w detektywa Wei Shena, który stara się rozpracować organizację przestępczą Sun On Yee. Produkcja ukazała się 2012 roku na konsolach X360, PS3 i komputerach osobistych, a w 2014 roku doczekała się wersji Definitive Edition na PS4, XOne i PC-ty.

W ten oto sposób Triad Wars kończy swój żywot. Niestety nie wiemy, co dalej z marką Sleeping Dogs. Gra o tym samym tytule z 2012 roku okazała się być naprawdę zjadliwym sandboksem i prawdopodobnie jedną z najbardziej niedocenionych produkcji siódmej generacji konsol. Tytuł w ciągu kilku pierwszych miesięcy sprzedał się w nakładzie 1,75 miliona egzmeplarzy, co okazało się niezbyt zadowalającym wynikiem. Mimo wszystko po roku czasu na rynku gra w końcu zaczęła być dochodowa, więc niewykluczone, że Square Enix kiedyś skusi się na zainwestowanie pieniędzy w kontynuację, aczkolwiek po porażce Triad Wars może być z tym różnie. Tak czy siak, trzymamy kciuki!

Triad Wars - następca Sleeping Dogs wkrótce zakończy żywot - ilustracja #4

Triad Wars to gra MMO, będąca czymś w rodzaju duchowego spadkobiercy wspomnianego Sleeping Dogs. Podczas rozgrywki trafiamy do Hongkongu, gdzie wcielamy się w członka jednej z kilku triad. Zadaniem gracza jest zbudowanie przestępczego imperium, a by tego dokonać musimy kraść, zabijać, dokonywać wymuszeń, a także werbować nowych oprychów.