Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 09:28

autor: Góral

Triad Wars - zapowiedziano nową grę w uniwersum Sleeping Dogs

Zapowiedziano Triad Wars - nowy projekt studia United Front Games, osadzony w uniwersum Sleeping Dogs. Niestety na konkretne informacje musimy poczekać do przyszłego roku.

Studio United Front Games poinformowało na swojej stronie internetowej, że pracuje nad kolejną produkcją osadzoną w tym samym uniwersum, co gra Sleeping Dogs. Nowy projekt nazwano Triad Wars.

Sleeping Dogs dopiero niedawno zaczęło przynosić zyski. - Triad Wars - zapowiedziano nowa grę w uniwersum Sleeping Dogs - wiadomość - 2013-10-08
Sleeping Dogs dopiero niedawno zaczęło przynosić zyski.

Tytuł powstaje we współpracy z firmą Square Enix, wydawcą przygód detektywa Wei Shena, i będzie grą, którą kanadyjski deweloper chciał zrobić od dawna. Niestety obecnie to jedyne pewne informacje.

Dwa miesiące temu informowaliśmy, że pomimo słabej sprzedaży (ostatnie doniesienia mówią o około 1,75 mln sprzedanych egzemplarzy, co nie jest zadowalającym wynikiem dla wydawcy), Sleeping Dogs w końcu zaczęło przynosić zyski. Wychodzi więc na to, że marka będzie dalej rozwijana. Niestety nazwa nowej produkcji nie sugeruje, by była to bezpośrednia kontynuacja zeszłorocznego sandboksa. Być może będzie to więc sieciowa gra akcji w modelu biznesowym free-to-play? Obecnie możemy tylko gdybać, a na konkrety poczekamy do przyszłego roku.

Triad Wars - zapowiedziano nowa grę w uniwersum Sleeping Dogs - ilustracja #2Sleeping Dogs ukazało się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC w połowie sierpnia 2012 roku. Gra okazała się miłym zaskoczeniem, zbierając bardzo dobre oceny od mediów (średnia na serwisie Metacritic wynosi 80 - 83 punkty, w zależności od platformy sprzętowej). Niestety wysoka jakość produkcji nie zapewniła wystarczającej sprzedaży (w pierwszym miesiącu obecności na rynku wysłano do sklepów 1,5 mln egzemplarzy), chociaż wydaje się, że to dobry wynik jak na nową markę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.