Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2013, 12:00

autor: qjin

Sleeping Dogs staje się dochodową marką

Mimo że kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że Sleeping Dogs schodzi z półek sklepowych poniżej oczekiwań, to koncern Square Enix ujawnił teraz, że ma powody do zadowolenia, gdyż gra wreszcie zaczęła przynosić zyski.

Sleeping Dogs to całkiem udana gra, która jednak dopiero po roku od premiery zaczęła przynosić zyski - Sleeping Dogs staje się dochodową marką - wiadomość - 2013-08-24
Sleeping Dogs to całkiem udana gra, która jednak dopiero po roku od premiery zaczęła przynosić zyski

Sleeping Dogs zaczęło być dla firmy Square Enix dochodową produkcjąpoinformował Darrell Gallagher, przedstawiciel wydawcy gry. Pomimo nie najlepszej sprzedaży koncern nareszcie jest zadowolony z osiąganych wyników. Co więcej, każdego miesiąca zagrywa się w tytuł studia United Front Games co najmniej pół miliona graczy, podobnie jak w inną grę Square Enix – Just Cause 2.

Pierwotnie gra miała być kontynuacją serii True Crime wydanej pod szyldem koncernu Activision - Sleeping Dogs staje się dochodową marką - wiadomość - 2013-08-24
Pierwotnie gra miała być kontynuacją serii True Crime wydanej pod szyldem koncernu Activision

Niestety, poza tym, że tytuł zaczął zarabiać, nie podano żadnej liczby sprzedanych egzemplarzy. W ciągu dwóch miesięcy Sleeping Dogs trafiło do 1,5 miliona nabywców, ale od jesieni ubiegłego roku do marca bieżącego roku wspomniana liczba wzrosła w bardzo niewielkim stopniu. Z ostatnich doniesień wynika, że gra rozeszła się w nakładzie ponad 1,75 mln egzemplarzy, co, jak można się domyślić, niezbyt zadowoliło koncern Square Enix, pomimo całkiem udanego startu, jak na nową markę. Po komunikacie Darrella Gallaghera sytuacja zaczyna zmieniać się na lepsze.

Czy w związku z tym istnieje szansa na powstanie kontynuacji? Na tę chwilę trudno powiedzieć, czy Squre Enix zaryzykuje kolejny raz z marką, którą odkupiono w 2011 roku od koncernu Activision. Wówczas gra miała być kontynuacją cyklu True Crime o podtytule Hong Kong, ale nowy wydawcy z powodów prawnych zmienił nazwę na Sleeping Dogs.

Produkcja studia United Front Games zadebiutowała 17 sierpnia 2012 roku na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Po premierze doczekaliśmy się też licznych dodatków DLC rozbudowujących otwarty świat w azjatyckich klimatach.