Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2013, 15:14

Game Dev Tycoon trafi 29 sierpnia na Steama – kontynuacja w planach

Niezależne studio Greenheart Games poinformowało, że Game Dev Tycoon trafi na platformę Steam pod koniec sierpnia. Twórcy mają w planach stworzenie drugiej części, ale nie będzie ona ich następnym projektem.

W Game Dev Tycoon karierę twórcy gier zaczynamy od lat 80. XX wieku - Game Dev Tycoon trafi 29 sierpnia na Steama – kontynuacja w planach - wiadomość - 2013-08-24
W Game Dev Tycoon karierę twórcy gier zaczynamy od lat 80. XX wieku

W maju tego roku produkcja Game Dev Tycoon została zaakceptowana w usłudze Steam Greenlight, a teraz poznaliśmy oczekiwaną datę debiutu w sklepie cyfrowej dystrybucji firmy Valve. Gra ukaże się 29 sierpnia 2013 roku, a wszyscy gracze, którzy zakupili tytuł wcześniej w Windows Store lub na oficjalnej stronie internetowej studia, otrzymają dodatkowo klucz Steam za darmo.

Wersja na platformę firmy Valve zostanie odpowiednio usprawniona i rozszerzona o nowe opcje. Można liczyć między innymi na bardziej rozbudowaną warstwę fabularną, poprawę balansu rozgrywki, więcej losowych zdarzeń, wsparcie dla chmury i osiągnięć oraz przede wszystkim więcej możliwości tworzenia gier, zarówno w kwestii platform sprzętowych, jak i tematyki. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem. Twórcy podkreślili, że wzięto pod uwagę głównie opinie społeczności.

Na tym plany studia Greenheart Games nie kończą się – zdradzono, że w przyszłości doczekamy się drugiej części, ale na razie zbyt wcześnie na szczegóły. Deweloper pracuje obecnie nad innym tytułem, który wyjdzie jako pierwszy, więc premiera kontynuacji omawianej strategii ekonomicznej raczej prędko nie nastąpi.

Game Dev Tycoon daje przynajmniej namiastkę tego, z czym na co dzień borykają się producenci gier wideo - Game Dev Tycoon trafi 29 sierpnia na Steama – kontynuacja w planach - wiadomość - 2013-08-24
Game Dev Tycoon daje przynajmniej namiastkę tego, z czym na co dzień borykają się producenci gier wideo

Zgodnie z nazwą produkcji, Game Dev Tycoon umożliwia prowadzenie firmy zajmującej się tworzeniem gier wideo. Strategia wzbudziła zainteresowanie graczy przede wszystkim za sprawą interesującego sposobu na walkę z piractwem. Pod koniec kwietnia tego roku twórcy wypuścili do sieci nielegalną wersję gry, która pozornie nie różni się niczym od oryginału, ale de facto, niezależnie od naszych poczynań, prowadzona przez nas firma ostatecznie bankrutuje z powodu… piractwa. Szerzej przeczytacie o tym w naszym poprzednim newsie.

Tytuł zostanie udostępniony po angielsku w wersji przeznaczonej na komputery PC i Mac. W planach jest również wypuszczenie edycji na Linuksa. Cenę sugerowaną ustalono na poziomie 8,99 euro (ok. 38 zł), ale do 5 września tego roku można skorzystać z promocyjnej oferty i nabyć grę za 7,19 euro (ok. 30,5 zł). Po szczegóły odsyłamy na platformę Steam: