Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2013, 07:04

Autorzy Game Dev Tycoon mają oryginalny pomysł na walkę z piractwem

Firma Greenheart Games wybrała nietypową strategię walki z piratami. Zespół wypuścił za pośrednictwem BitTorrenta zmodyfikowaną wersję swojej gry Game Dev Tycoon. W niej kierowane przez graczy wirtualne studio deweloperskie prędzej czy później zawsze zbankrutuje z powodu piractwa.

W warezowej wersji gry wirtualne studio deweloperskie gracza stopniowo wykańczają piraci. - Autorzy Game Dev Tycoon mają oryginalny pomysł na walkę z piractwem - wiadomość - 2013-04-30
W warezowej wersji gry wirtualne studio deweloperskie gracza stopniowo wykańczają piraci.

Walka z piractwem najczęściej sprowadza się do implementowania różnych form zabezpieczeń DRM. Znacznie ciekawszą drogą poszli ludzie z niezależnego zespołu Greenheart Games. Opracowali oni strategię ekonomiczną Game Dev Tycoon, w której gracze wcielają się w szefa studia deweloperskiego. Przedwczoraj, autorzy wypuścili grę i opublikowali jej zmodyfikowaną piracką wersję za pomocą protokołu BitTorrent.

  1. Game Dev Tycoon – strona oficjalna gry

Podczas pierwszych kilku godzin zabawy wersja warezowa zachowuje się identycznie jak legalna. Potem jednak wyprodukowane wirtualne gry stają się ofiarą masowego piractwa. Prowadzi to do stopniowego spadku dochodów i ostatecznie kończy się bankructwem. Losu tego nie da się w żaden sposób uniknąć. W ciągu pierwszego dnia od premiery 214 osób kupiło Game Dev Tycoon, podczas gdy 3104 (czyli 93,6%) pobrało zmodyfikowaną wersję piracką. Twórcy mają nadzieję, że ich ciekawy pomysł sprawi, że część z osób, których wirtualne studia zbankrutowały postanowi nabyć grę legalnie.

Game Dev Tycoon to strategia ekonomiczna inspirowana mobilnym przebojem Game Dev Story. Akcja rozpoczyna się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Gracze wcielają się w fana gier, który w garażu swoich rodziców zakłada swoje pierwsze studio deweloperskie. Naszym zadaniem jest przeobrażenie tej skromnej firmy w potężną korporację.

Metodą realizacji tych ambicji jest projektowanie i produkcja gier. Nasze dzieła są oceniane przez prasę branżową, co wpływa na ich wyniki sprzedaży. Wymagania klientów z każdym rokiem są coraz bardziej wygórowane, więc musimy również cały czas prowadzić badania nad nowymi technologiami oraz silnikami graficznymi. Wraz ze wzrostem poziomu skomplikowania projektów konieczne staje się także zatrudnianie kolejnych deweloperów oraz zmiana biura na większe. Z czasem stać nas będzie również na otwarcie własnego sekretnego laboratorium, gdzie spróbujemy opracować takie rewolucyjne pomysły jak technika motion-capture czy serwis dystrybucji cyfrowej.

Game Dev Tycoon dostępny jest wyłącznie na PC w cenie 31 złotych. Gra działa na systemach Windows, OSX i Linux. Twórcy udostępnili grywalne demo i starają się umieścić swoje dzieło na serwisie Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.

  1. Game Dev Tycoon – pobierz demo
  2. Game Dev Tycoon na Steam Greenlight