Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOSSwitch
Okładka Game Dev Tycoon (PC)
OkładkaGame Dev Tycoon (PC)

Game Dev Tycoon

Strategia ekonomiczna opracowana przez studio Greenheart Games. Akcja Game Dev Tycoon rozpoczyna się w latach 80. XX wieku, a gracze wcielają się w młodego fana gier wideo, który w garażu rodziców zakłada swoje własne studio deweloperskie.

Strategiczne | ekonomiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game Dev Tycoon Premiera

28kwi2013

PC

28lis2017

iOS

31sty2018

AND

8paź2020

Switch

Gry podobne do Game Dev Tycoon

Good Company

Anvil Saga

Youtubers Life

Game Dev Tycoon to strategia ekonomiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym. Grę opracowało niezależne studio Greenheart Games.

Akcja rozpoczyna się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Gracze wcielają się w fana gier, który w garażu rodziców zakłada swoje pierwsze studio deweloperskie. Naszym zadaniem jest przeobrażenie tej skromnej firmy w potężną korporację. Metodą realizacji tych ambicji jest projektowanie i produkcja gier. W początkowych fazach nasz budżet jest ograniczony, więc musimy decydować jakiemu aspektowi produkcji poświęcić więcej uwagi kosztem pozostałych elementów.

Nasze dzieła są oceniane przez prasę branżową, co wpływa na ich wyniki sprzedaży. Wymagania klientów z każdym rokiem są coraz bardziej wygórowane, więc musimy cały czas prowadzić badania nad nowymi technologiami oraz silnikami graficznymi. Wraz ze wzrostem poziomu skomplikowania projektów konieczne staje się także zatrudnianie kolejnych deweloperów oraz zmiana biura na większe. Z czasem stać nas będzie również na otwarcie własnego sekretnego laboratorium, gdzie spróbujemy opracować takie rewolucyjne pomysły jak technika motion-capture czy serwis dystrybucji cyfrowej.

Game Dev Tycoon symuluje zmiany, jakie zachodziły na prawdziwym rynku gier. Kolejne konsole i komputery zyskują popularność, a potem odchodzą w cień. Wraz z upływającymi latami możemy obserwować przestawienie się branży na grafikę trójwymiarową, narodziny zabezpieczeń antypirackich oraz dystrybucji elektronicznej.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 771 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Game Dev Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
iOS
AND
Switch