Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 października 2017, 10:45

Game Dev Tycoon - pecetowa strategia o tworzeniu gier trafi na iOS i Androida

Zespół Greenheart Games zapowiedział mobilną wersję popularnej strategii ekonomicznej Game Dev Tycoon. Produkcja zaoferuje sporo nowej zawartości, która zostanie potem wprowadzona do pecetowego pierwowzoru za pomocą darmowej aktualizacji.

Gra ukaże się na iOS w przyszłym miesiącu. - Game Dev Tycoon - pecetowa strategia o tworzeniu gier trafi na iOS i Androida - wiadomość - 2017-10-19
Gra ukaże się na iOS w przyszłym miesiącu.

Niezależne studio Greenheart Games ogłosiło, że pracuje nad mobilną wersją Game Dev Tycoon, czyli popularnej pecetowej strategii ekonomicznej, pozwalającej na sprawdzenie się w roli właściciela firmy zajmującej się produkcją gier. Konwersja trafi na urządzenia z systemem iOS 28 listopada tego roku. W planach jest również wydanie na Androida, ale ta edycja ukaże się w późniejszym terminie.

Mobilne Game Dev Tycoon zachowa model biznesowy pecetowego pierwowzoru. Dostaniemy więc grę premium, pozbawioną jakichkolwiek mikropłatności. W produkcji nie pojawią się również żadne reklamy.

Podczas prac nad mobilnym Game Dev Tycoon autorzy nie ograniczyli się tylko do prostej konwersji. Rozbudowana zostanie warstwa fabularna, rozszerzeniu ulegnie lista tematyk gier, a produkcja dodatkowo wzbogaci się o nowy tryb o podwyższonym poziomie trudności. Ponadto pojawi się wsparcie dla streamingu, a interfejs ma zostać mocno przerobiony, tak aby pasował do specyfiki ekranów dotykowych.

Co godne pochwały, autorzy nie zamierzają zostawić graczy pecetowych na lodzie. Wkrótce po premierze Game Dev Tycoon na iOS ukaże się darmowa aktualizacja wydania na PC, która wprowadzi do gry wspomniane wyżej nowe wątki fabularne i tematyki oraz dodatkowy poziom trudności.

Game Dev Tycoon zdobyło na pecetach sporą popularność, sprzedając się w ponad 1,4 mln egzemplarzy. Gra stała się sławna m.in. z powodu nietypowego sposobu na walkę z piractwem. Autorzy sami wypuścili za pośrednictwem BitTorrenta zmodyfikowaną wersję swojej produkcji, która została przerobiona tak, aby kierowane przez graczy wirtualne studio deweloperskie prędzej czy później zbankrutowało z powodu piractwa.

  1. Oficjalna strona gry